Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Помощ при избор на автомобил

oci снимка oci 18 октомври 2012 - 23:16

 DALGONSKi, на 15 октомври 2012 - 19:51, каза:


Ето едната обява (от Враца): -> http://nfs.mobile.bg...8625&f1=details -като тази сякаш повечко ни харесва, поне така.. по снимки..



Не мога да обещая на 100%, но уикенда съм си по Враца и мога да погледна поло-то за нещо фрапиращо :icon_wink2:
Отговори

Гостmikolev88_* 22 октомври 2012 - 23:44

Здравейте колеги решил съм да сменям старата Astra F и съм в голяма дилема дали да е с Astra H GTC или Vectra C.
Започнах да разглеждан обявите и се спрях на следния автомобил: http://www.cars.bg/u589842
Ходих да видя колата и да я покарам.
Притесняват ме следните неща:
1.Автомобила е внос от Италия.
2.Автомобила е седял 1 година в автосалон в Италия и после 1 година във Варненския салон.
Цената посочена в обявата не е крайна казаха, че могат да я смъкнат на около 8000. След разговори с приятели и познати всички ме убеждават че цената е висока за автомобил 2004 година. Как смятате вие цената висока ли е?
Смятам тези дни да помоля пичовете от салона да я закараме в представителството на Опел за Варна и да й направят една диагностика.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 23 октомври 2012 - 19:46

 oci, на 18 октомври 2012 - 23:16, каза:

Не мога да обещая на 100%, но уикенда съм си по Враца и мога да погледна поло-то за нещо фрапиращо :icon_wink2:


-Ако е възможно.. ще сме благодарни на всеки, че Враца ни е бая далече от тук.. принципно.. :surrender:
Отговори

paco_malibu снимка paco_malibu 02 ноември 2012 - 10:07

Малко помощ и за мен ако може...http://www.cars.bg/u844027 моля за мнения за тази кола,на пръв поглед и така само на снимка какво бихте казали.Цената реална ли е??Благодаря предварително...
Отговори

AirRaidSiren снимка AirRaidSiren 02 ноември 2012 - 10:24

Много са тези пари за тази Астра според мен. Цена около 4000-4200 ми се струва по реална. :unsure:
Отговори

Vladko снимка Vladko 02 ноември 2012 - 10:30

 paco_malibu, на 02 ноември 2012 - 10:07, каза:

Малко помощ и за мен ако може...http://www.cars.bg/u844027 моля за мнения за тази кола,на пръв поглед и така само на снимка какво бихте казали.Цената реална ли е??Благодаря предварително...

Колега иди я покарай, има автоматик и трябва да се внимава, ако всичко изглежда наред, и ти смъкнат на 4600 я взимай.
Отговори

paco_malibu снимка paco_malibu 02 ноември 2012 - 10:33

 AirRaidSiren, на 02 ноември 2012 - 10:24, каза:

Много са тези пари за тази Астра според мен. Цена около 4000-4200 ми се струва по реална. :unsure:

За цената ще се споразумеем с продавача(предполагам),но мен ме интересува за самата кола дали така на пръв поглед е годна,ако мога така да се изразя:)мен лично волана малко ме притеснява.питам защото колата е доста далеч и дали си заслужава изобщо да ходя да я гледам.ако имаш някъкви преки наблюдения също върху този двигател ще съм ти много благодарен ако споделиш.само да кажа че съм прочел почти всички теми за тези астри:)))
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 02 ноември 2012 - 10:36

Аз не бих си купил Astra G с комбинация от тази визия и техника за тази цена. Бордо, махагон, светъл салон, XEV, автоматик и газ...

Според мен има по-добри оферти.
Отговори

paco_malibu снимка paco_malibu 02 ноември 2012 - 10:38

 Vladko, на 02 ноември 2012 - 10:30, каза:

Колега иди я покарай, има автоматик и трябва да се внимава, ако всичко изглежда наред, и ти смъкнат на 4600 я взимай.

Да,така мисля да направя и аз,но затова първо събирам мнения на по компетентни от мен,защото аз съм от пловдив а колата е в добрич и разстоянието не е никак малко.какво мислиш за волана мен не ми вдъхва много доверие.Иначе поне по инфото колата си има доволно екстри
Отговори

Vladko снимка Vladko 02 ноември 2012 - 10:39

Колега двигателя е добър. Има много колеги тук във форума с тези мотори те могат да кажат повече, но няма някакви сериозни проблеми този мотор. Затова ти казах да обърнеш внимание на скоростната кутия. Относно волана той има калъф трябва да го свалиш за да видиш какво се крие отдолу. Вижда се, че е кожен но нищо повече. Газовия инжекцион също е добра екстра ако работи добре, така че при всички положения ще трябва да се разходиш. Кола от разстояние и по снимки не се избира.
Отговори

paco_malibu снимка paco_malibu 02 ноември 2012 - 10:45

 Liubeznia, на 02 ноември 2012 - 10:36, каза:

Аз не бих си купил Astra G с комбинация от тази визия и техника за тази цена. Бордо, махагон, светъл салон, XEV, автоматик и газ...

Според мен има по-добри оферти.

Колега(ако мога така да те нарека)прочетох доста теми в форума и видях доста твои мнения и съм на мнение че определено си компетентен в тази област,затова ще съм ти много благодарен ако споделиш защо не би си я взел ако е читава.сподели още нещо за този модел,моля те.Аз признавам си не съм никак запознат:))
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 02 ноември 2012 - 10:47

По снимки наистина е трудно, но.. все-пак има някои неща, които хващат око. За километрите - минала е покрай тях. А незнайно защо, но тая цифра като че е станала любима на всички джамбази, продаващи НОВ ВНОС (за справка, обиколете авто-къщите по Дупница, примерно).

Но да оставим и това на страна.. много интересно - автомобилът е регистриран, напълно обслужен.. предполага се, че скоро е закупуван. А след като е монтиран газов инжекцион, следователно първоначалния замисъл едва-ли е бил скорошна продажба.. Е, ако не е нещо ОСНОВАТЕЛНО, кой ли би си продал колата, ако всичко е наред !? Но това разбира се са си лично мои доводи, изцяло базиращи се на догадки и предположения!
Отговори

paco_malibu снимка paco_malibu 02 ноември 2012 - 10:50

 Vladko, на 02 ноември 2012 - 10:39, каза:

Колега двигателя е добър. Има много колеги тук във форума с тези мотори те могат да кажат повече, но няма някакви сериозни проблеми този мотор. Затова ти казах да обърнеш внимание на скоростната кутия. Относно волана той има калъф трябва да го свалиш за да видиш какво се крие отдолу. Вижда се, че е кожен но нищо повече. Газовия инжекцион също е добра екстра ако работи добре, така че при всички положения ще трябва да се разходиш. Кола от разстояние и по снимки не се избира.

Колега,благодаря ти за мнението,важно бе за мен:))С две думи според теб си заслужава колата да се вдигна на 350-400км да я погледна ако продавача склони да ми намали цената,така ли??
Отговори

Vladko снимка Vladko 02 ноември 2012 - 10:58

 paco_malibu, на 02 ноември 2012 - 10:50, каза:

Колега,благодаря ти за мнението,важно бе за мен:))С две думи според теб си заслужава колата да се вдигна на 350-400км да я погледна ако продавача склони да ми намали цената,така ли??

Според мен ако нещо ти е на сърце винаги си заслужава да се разходиш, а и една есенна разходка из България винаги е добра идея. От друга страна сега виждам, че си от Пловдив, а колата е в Добрич, тоест не е най-удобната дестинация за теб. А и съм сигурен, че в Пловдив също има достатъчно голям избор от ако не същите то поне подобни автомобили, така че само ти можеш да си решиш.
Отговори

paco_malibu снимка paco_malibu 02 ноември 2012 - 11:00

 Vladko, на 02 ноември 2012 - 10:39, каза:

Колега двигателя е добър. Има много колеги тук във форума с тези мотори те могат да кажат повече, но няма някакви сериозни проблеми този мотор. Затова ти казах да обърнеш внимание на скоростната кутия. Относно волана той има калъф трябва да го свалиш за да видиш какво се крие отдолу. Вижда се, че е кожен но нищо повече. Газовия инжекцион също е добра екстра ако работи добре, така че при всички положения ще трябва да се разходиш. Кола от разстояние и по снимки не се избира.

И моля те ако не ти досаждам вече един последен въпрос...Понеже това ще ми е първи автоматик(дори не съм и карал все още)даи ми някъкви насоки освен да сменя плавно скоростите на какво друго трябва да обръщам внимание,как да разбера дали е добре, евентуално след покупка задължително ли е смяната на маслото в скоростната кутия и как да се грижа за нея за да нямам проблеми(защото съм твърдо решен за автомат)
Отговори

Vladko снимка Vladko 02 ноември 2012 - 11:10

 paco_malibu, на 02 ноември 2012 - 11:00, каза:

И моля те ако не ти досаждам вече един последен въпрос...Понеже това ще ми е първи автоматик(дори не съм и карал все още)даи ми някъкви насоки освен да сменя плавно скоростите на какво друго трябва да обръщам внимание,как да разбера дали е добре, евентуално след покупка задължително ли е смяната на маслото в скоростната кутия и как да се грижа за нея за да нямам проблеми(защото съм твърдо решен за автомат)

Първо само да спомена, че за мен автоматика или поне това поколение автоматици, е за градска кола. Но това си е лично мое мнение разбира се, не искам да влизам в полемики по този въпрос. Смяна на масло и филтър ако има задължително е според мен. Какво трябва да гледаш....първо да няма странни шумове от скоростите, второ да няма резки придърпвания при смените на предавките дори при пълно натоварване. Изпробвай кик старта тоест движи се с постоянна скорост след което настъпи до пода рязко виж как ще върне предавките, как ще реагира и така. Изпробвай дали изрежда всички предавки. Общо взето това е.
Отговори

paco_malibu снимка paco_malibu 02 ноември 2012 - 11:11

 DALGONSKi, на 02 ноември 2012 - 10:47, каза:

По снимки наистина е трудно, но.. все-пак има някои неща, които хващат око. За километрите - минала е покрай тях. А незнайно защо, но тая цифра като че е станала любима на всички джамбази, продаващи НОВ ВНОС (за справка, обиколете авто-къщите по Дупница, примерно).

Но да оставим и това на страна.. много интересно - автомобилът е регистриран, напълно обслужен.. предполага се, че скоро е закупуван. А след като е монтиран газов инжекцион, следователно първоначалния замисъл едва-ли е бил скорошна продажба.. Е, ако не е нещо ОСНОВАТЕЛНО, кой ли би си продал колата, ако всичко е наред !? Но това разбира се са си лично мои доводи, изцяло базиращи се на догадки и предположения!

Да колега,за съжаление си много прав за километрите и на мен ми е повече от ясно как стоят нещата,но надали има някои които си купува кола втора ръка и да вярва на посочените километри.а за останалите неща перфектна кола втора ръка никои не продава(особенно по автокъщите)но ако недостатъците и не са ФРАПИРАЩИ мисля че някои кусури могат да се пренебрегнат.това е лично мое мнение,а на теб ти благодаря за твоето:))
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 02 ноември 2012 - 11:15

 paco_malibu, на 02 ноември 2012 - 10:45, каза:

Колега

Ами колега, благодаря ти, но в никакъв случай не съм компетентен. Изказвам мнение в този случай само на база лични предпочитания и вкус. Колата може да е много хубава, запазена и здрава, но просто в този си вид не ми допада (на мен).

Бордото не носи на мърсотия, както и всяка малка драскотина веднага си личи, също и се захабява като цвят много лесно. Светлия салон придава повече простор, но пък иска повече поддръжка защото се цапа по-лесно. А махагона според мен е за кола по-горен клас, на Астра Г ми седи просто странно. А за газта, просто не се кефя на АГУ. Пак казвам, въпрос на вкус.

По принцип този двигател е един от най-разпространените на Опел. Има го в Астра, Вектра, Омега, Зафира и т.н. Здрав и не особенно капризен стига да се обслужва редовно, но това важи за всички двигатели по принцип.

Автоматика е страхотна екстра, но при Астра Г, не е разспространен изобщо защото в този клас автомобили е "екзотика" да си поръчаш автоматик. Особенно съчетан с бензинов двигател. Тук трябва някой колега с такава кола да изкаже впечатления.

За Астра Г има много писано във форума, за мен това си е доста сполучилив модел, здрав и не капризен. Цените на частите също са доста ниски.

Успех :)
Отговори

paco_malibu снимка paco_malibu 02 ноември 2012 - 11:40

А колко мислите ще е разхода на газ и автоматик на астрата.2.0i-136к.с.2000г.Продавача ми обяви 10-12 градско.това реално ли е???За смяна на задължителните консумативи за този двигател(филтри,масла,ролки,ремъци и прочие)каква сума да си приготвя?Попаднах на линк за изчисление на цената за ангренажен ремък комплект+масло+всички филтри(оригинални) при Стефанов на цена около 400лв.това добра оферта ли е или е много?Питам за тези неща,защото това ще ми бъде първи мои личен автомобил и досега не съм се занимавал с ремонти:))Само да вметна,че не чакам на готово,прочел съм всички теми направил съм си някви заключения и сега просто искам съвет от по знаещите за да не объркам нещо.
Отговори

DUREX снимка DUREX 09 ноември 2012 - 12:30

Харесах си този автомобил http://www.cars.bg/u687306

Какво ви е мнението за цената,ако има колега от форум Който е близко до автомобила и може да го види ще съм благодарен.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg