Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Мирис на бензин в маслото

BP0171AT снимка BP0171AT 31 декември 2019 - 14:46

Здравейте на всички.
Вектра Б X18XE1,маслото мирише на бензин.Да не е добре това,но защо?
Ламбда сонда и дебитомер са Ок.В момента съм с една добавка в бензина за чистене на дюзи,но тя си върви и пали перфектно.С ГИ съм,един майстор ми каза,че ако газовите дюзи правят по-големи времена,то дават тези времена и на бензиновите и от там да вкарва повече гориво(да мине нова година и ще я закача да се види и газовата)
Сега съм вече на около 100 км само на бензин с добавката.Прави впечатление,че студена много слабо,почти не усетно намирисва маслото на банзин,но загрее ли мирише яко.
Не гори масло,не повишава нивото на маслото в картера,не духа нито от капачка нито от щека.
Отговори

Novobranec123 снимка Novobranec123 01 януари 2020 - 10:27

Струва ми се че имаш изпускане на бензин от дюзите, в следствие действието на добавката. За проба откачи бушона на бензиновата помпа и съм убеден че няма да мирише.Просто да падне налягането на бензина.
Мнението беше редактирано от Novobranec123: 01 януари 2020 - 10:31
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 01 януари 2020 - 11:32

Има няколко причини за да мирише маслото на бензин.
Една от тях си я казал вече (прекалено богата смес) и поради това че е много бензина, част от него минава през буталото в картера.

Другата причина е самите сегменти.
Друга причина е развалена/развалени дюзи. Пo скоро се отнася за соленоида им, който ако "задържа на отворено", пак влиза много гориво в цилиндъра.

Общо взето това могат да бъдат причините. Ти казваш че пали и върви перфектно, не духа от щека и т.н., но все пак аз бих проверил наляганията в цилиндрите, за да може да се каже има ли причина там или не, и още за да знаеш на какво положение е двигателя откъм тая част(никога не се губи от такъв тест). Ако имаш желание, направи го.
Дюзите могат да бъдат проверени и почистени с подходящия препарат, за да се отхвърли поне това че нещо задържа в тях.

Но щом има газ, най-добре е наистина да се провери какво прави компютъра и дали не бърка истинския компютър на колата, ако трябва пренастройка/адаптация.
Но ми се струва че малко си карал само на бензин, 100км не мисля че са достатъчни за да се преадаптира компютъра(истинският на колата). Според мен трябва да покараш още поне между 250 и 300 км и тогава да видиш какво се получава.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 01 януари 2020 - 11:53
Отговори

BP0171AT снимка BP0171AT 01 януари 2020 - 13:33

 Д-и-м-о-в, на 01 януари 2020 - 11:32, каза:

Има няколко причини за да мирише маслото на бензин.
Една от тях си я казал вече (прекалено богата смес) и поради това че е много бензина, част от него минава през буталото в картера.

Другата причина е самите сегменти.
Друга причина е развалена/развалени дюзи. Пo скоро се отнася за соленоида им, който ако "задържа на отворено", пак влиза много гориво в цилиндъра.

Общо взето това могат да бъдат причините. Ти казваш че пали и върви перфектно, не духа от щека и т.н., но все пак аз бих проверил наляганията в цилиндрите, за да може да се каже има ли причина там или не, и още за да знаеш на какво положение е двигателя откъм тая част(никога не се губи от такъв тест). Ако имаш желание, направи го.
Дюзите могат да бъдат проверени и почистени с подходящия препарат, за да се отхвърли поне това че нещо задържа в тях.

Но щом има газ, най-добре е наистина да се провери какво прави компютъра и дали не бърка истинския компютър на колата, ако трябва пренастройка/адаптация.
Но ми се струва че малко си карал само на бензин, 100км не мисля че са достатъчни за да се преадаптира компютъра(истинският на колата). Според мен трябва да покараш още поне между 250 и 300 км и тогава да видиш какво се получава.

Благодаря ти за изчерпателния отговор и съветите.Продължавам още над тези 100км.,но трябва и малко време.Тези дни ще закача газовата да видим какво й е състоянието,защото и изпарителя вече мина 50 хил.(а Мимгаз не карат много)и дали се е променило налягането му а от там и времената на дюзите.Да,това за компресията не се бях сетил,ще се провери.А този силеноид ако не е ОК може ли да се оправи с чистене?И помежду другото мерих налягане на бензиновата система,3 бара и малко е.
Колко разход трябва да ми даде този x18xe1 градско?
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 01 януари 2020 - 15:59

 BP0171AT, на 01 януари 2020 - 13:33, каза:

Колко разход трябва да ми даде този x18xe1 градско?

В кой град?И какво е туй "градско"?
Карам същата Вектра със същия мотор.От пролетта до есента ми гори 12л/100км. газ градско в Плевен.През зимата ми спада разхода на газ до към 10л/100км.
На дълго ми гори 7,5л/100км газ без климатик, с климатик +1л. отгоре.
Аз никога не съм си мирисъл маслото!Смени го това масло и карай.След това провери на какво мирише.Ако не се вдига нивото на маслото карай!
Отговори

BP0171AT снимка BP0171AT 01 януари 2020 - 19:54

 ivan_pop, на 01 януари 2020 - 15:59, каза:

В кой град?И какво е туй "градско"?
Карам същата Вектра със същия мотор.От пролетта до есента ми гори 12л/100км. газ градско в Плевен.През зимата ми спада разхода на газ до към 10л/100км.
На дълго ми гори 7,5л/100км газ без климатик, с климатик +1л. отгоре.
Аз никога не съм си мирисъл маслото!Смени го това масло и карай.След това провери на какво мирише.Ако не се вдига нивото на маслото карай!

"Градско"за един малък средно статистически град,по-малък от Плевен.Не се уточних питах за разход на бензин ????.
Пак си има студен старт,къси разстояния.Иначе на газ съм пефектен 8/11.
Мириса на бензин го установих преди две седмици когато смених маслото.Новото и то сега си е така.Дали пък и от кофти масло не е !?Репсол 10w40.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 01 януари 2020 - 21:22

 BP0171AT, на 01 януари 2020 - 19:54, каза:

Новото и то сега си е така.Дали пък и от кофти масло не е !?Репсол 10w40.


Е, не продават маслото в магазина направо миришещо на бензин.
Определено има нещо, но карай сега, за да видим дали ще отшуми, защото ако е от адаптации заради газта - би трябвало да се успокоят нещата. Ако ли не... вече ще видиш останалите възможности.

Относно изпарителя, ако има проблем с него, или ще нямаш пак мощност, или ще ти вкарва въздух в охладителната система и ще я надува допълнително.
Но щом си решил да го гледаш, отвориш ли, по-добре смени мембрани направо..
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 01 януари 2020 - 21:30
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 02 януари 2020 - 07:58

Ако караш на къси разстояния е напълно нормално маслото да мирише на бензин. Разхода на бензин градско лятото при мен е 9,5-10,5 а зимата на къси разстояния съм виждал разход 15/100 :blink:
Отговори

BP0171AT снимка BP0171AT 03 януари 2020 - 14:17

А от гумички на дюзите?
От другата седмица почвам активно да търся проблема,сега майстори още са с празнично настроение.
Мнението беше редактирано от BP0171AT: 03 януари 2020 - 14:18
Отговори

BP0171AT снимка BP0171AT 05 януари 2020 - 13:58

Здравейте.
180 км.само на бензин с добавка,трети ден не усещам мирис на бензин от капачката!
Другата седмица ще проверя и газовата как се държи и ще пиша.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg