Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем при рязко подаване на газ

Mi6e снимка Mi6e 03 януари 2010 - 11:56

Здравейте колеги и Ч.Н.Г., желая ви много здраве на вас, семействата и колите ви :)!
От извесно време имам следния проблем със старата ми, но верна Вектра А, 91г, 90 к.с. 1800 куб. см. моноинжекция. При по-студено и влажно време при рязко подаване на газ колата глъхне и направо гасне понякога. Мислех си, че е от газовата уредба (изпарителя отдавна си е за ремонт), но проблема го забелязах и на бензин, на газ е много по изразен. Като подавам плавно газ двигателя се наема нормално, но като тръгна от кръстовище с повече газ е ужас, почва едно лашкане, отвреме на време паткане, работа на 2 цилиндъра. Преди месец смених въздушния филтър и като, че ли проблема повече се задълбочи, а очаквах да е обратното. Моля ако някой се е сблъсквал с подобно нещо или пък разбира за какво става дума да ми даде съвет, какво трябва да се ремонтира.
Благодарности и много поздрави. :drinks:
Отговори

vladata снимка vladata 03 януари 2010 - 12:07

Като за начало погледни свещите и кабелите дали са ОК
Отговори

Mi6e снимка Mi6e 03 януари 2010 - 14:47

Благодаря ви колега за насоката, просто е ама кой да се сети да си погледне кабелите. По принцип съм ги гледал де, ама от тази страна дето влизат в свещите, сега като погледнах към делкото и пипнах единия ме одари ток и ми направи впечатление че чаяката е много хлабава, а като я извадих беше в мухъл, признак че се е пълнила с влага. Смених кабела, а за всеки случай вързах чашките на кабелите с миши опашки да уплатнят добре. Покарах малко колата и за сега е супер, няма прекъсване на цилиндри. Може би това да и е била болката.
Поздрави.
Отговори

HolYgaN снимка HolYgaN 19 август 2010 - 13:32

Аз имам същия проблем.

От скоро съм собственик на Астра Ф Караван C14NZ


Смвних штуцерите на маркуча от който свистеше въздух , но уви подобрение никакво.
Колата си пали перфектно , но като и подадеш рязко газ мотора глъхне .Това го прави и в движение натискаш педала за гаста до-край и забива моцуната .
Отделно ми се струва че няма много мошност(муден).Наясно съм че от този мотор немога да очаквам чудеса , но и това е прекалено според мен.

Горивен филтър - сменен е преди 10 дена.
Подозирах че е в него проблема , но уви...
Сменени са и въздушния и маслениа фитър

Моля за помощ
Отговори

HolYgaN снимка HolYgaN 20 август 2010 - 18:05

 HolYgaN, на 19 Aug 2010, 14:32, каза:

Аз имам същия проблем.

От скоро съм собственик на Астра Ф Караван C14NZ


Смвних штуцерите на маркуча от който свистеше въздух , но уви подобрение никакво.
Колата си пали перфектно , но като и подадеш рязко газ мотора глъхне .Това го прави и в движение натискаш педала за гаста до-край и забива моцуната .
Отделно ми се струва че няма много мошност(муден).Наясно съм че от този мотор немога да очаквам чудеса , но и това е прекалено според мен.

Горивен филтър - сменен е преди 10 дена.
Подозирах че е в него проблема , но уви...
Сменени са и въздушния и маслениа фитър

Моля за помощ


Няма ли кой да помогне ?
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 21 август 2010 - 07:27

Пробвай с друг MAP!
Отговори

HolYgaN снимка HolYgaN 21 август 2010 - 09:15

 ОМЕГА, на 21 Aug 2010, 8:27, каза:

Пробвай с друг MAP!


Не те разбрах
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 21 август 2010 - 15:19

Ей онова с зелената букса над разширителния съд! http://www.corsa.ja.pl/img/c12nz1.jpg
Отговори

HolYgaN снимка HolYgaN 21 август 2010 - 20:16

Ще пробвам.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg