Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Astra J с изтекъл антифриз!

miragata снимка miragata 13 март 2013 - 13:49

Така, отново е време за тема, свързана с поредния проблем с моята Астра J. Ако денят се познава по сутринта, а колата по първите й 20000км/2г, то не ми се мисли, какво ме очаква нататък. Всичко това поражда вече сигурната идея, че това бе първият, но и последен опел, който закупувам и ползвам като личен автомобил.
За „дишащата” скоростна кутия споделих, за теча на вода в купето – споделих, за тракащото нещо зад жабката, което се „разхожда нейде там” – също. Но последният ми проблем ме разби. Преди 4 месеца, на 15000км и малко повече от 1 година и 6 месеца ползване на инфо дисплея излезе съобщение за ниско ниво на охладителната течност. За първи път с нов автомобил ми се случва такова нещо. И наистина нивото бе на косъм над минимума. Притесних се – огледах двигателя внимателно за следи от антифриз, как работи, как пуши, дали има теч в купето – не. Четох из форуми, родни и чужди и разбрах, че Астра J има такъв проблем. Долях оригинален и покарах още малко. До днес – 5 месеца по-късно. Всеки път щом доливам течност за чистачки хвърлям по едно око на антифриза – нивото стоеше постоянно, с лека промяна надолу, от последното ми доливане, но толкова субективно доловимо, че практически не можеше да се каже със сигурност. Всичко това до днес – в което антифриза ми просто изчезна под минималното ниво с 2 пръста. Съобщение отново бе генерирано. Веднага отворих капака – не разбирам нищо от коли (както казват приятелите ми – няма нужда да го казваш, щом караш опел), но елементарно проследих всички маркучи, които излизат от казанчето. И какво да видя – от един от маркучите, влизащи в радиатора на парното се лее антифриз. Самият маркуч се клати, скобата е изпуснала, и от накрайника на радиатора тече антифриз. Маркучът едвам се крепи. Капят капки ясно и отчетливо. Около влизането там е омазнено. Явно е текло. Едва ли има смисъл да казвам, че преди 1 седмица (на 5-ти ) бях в сервиз за смяна на масло – и да е текло тогава, за да го видят е трябвало да капне в окото на тоя дето е сменял маслото. Едва ли има смисъл да казвам, че точно с това посещение изтекоха 2-те години гаранция! Сега остава да я закарам утре, някак до сервиза, защото днес просто я оставих – ядоса ме, пък и най-ранния час бе за утре. Скапана история ви казвам, тази кола загуби напълно доверието ми.
Мнението беше редактирано от miragata: 13 март 2013 - 13:50
Отговори

baidimitar снимка baidimitar 13 март 2013 - 14:28

Неприятно, а и недопустимо за нов автомобил наистина. Съмнителни ми звучат всичките тези неща... онзи ден била на сервиз и хоп, протекъл маркуча.. да не би да му е "помогнал" някой? Без да обиждам никой, но съм виждал с очите си какви неща се случват по сервизите и не ми се коментира. Проблема с маркуча ще се реши елементарно, но наистина е неприятно. Аз лично карам пореден Опел и никога не съм се сблъсквал с подобни тъпи проблеми. Би ли споделил къде е произведен автомобила ти, защото напоследък имам голямо съмнение в качеството на автомобилите, продавани в България.
Отговори

Dimas снимка Dimas 13 март 2013 - 14:28

Много тъпа история. Само да те питам: защо ще я караш в оторизаран сервиз при положение, че колата вече не е гаранционна и знаеш откъде ти изтича антифриза?
Отговори

miragata снимка miragata 13 март 2013 - 14:57

Много тъпа история. Само да те питам: защо ще я караш в оторизаран сервиз при положение, че колата вече не е гаранционна и знаеш откъде ти изтича антифриза?
=====================
Прекрасен въпрос! Наистина цял ден - това се питам. Кажете къде? Аз съм карал само нови коли, служебни и лични, които се обслужват с малки изключения в оторизирани сервизи! Като излезе съобщението пак и като видях констатирах теча - помислих, че е сериозно и трябва незабавна намеса, а имам само телефона на тия елементи от Дженеръс ауто. И за това в бързината се обадих. Нямам логично обяснение защо и мисля, че ще е за последно. Но с удоволствие бих чул съвет къде да стане това!

Ще ви кажа и нещо друго - нито личната Шкода Фелиция, нито Форд-а ми са ми създавали такива проблеми. Обслужването им е било само с консумативи - а за тях оторизираните сервизи не са толкова скъпи и поне се разчита на оригинални части! Не ми се е налагало с течаща като лейка кола да обикалям София да търся сервиз! Иначе знам как се работи в тия оторизирани сервизи!
Отговори

miragata снимка miragata 13 март 2013 - 15:08

 baidimitar, на 13 март 2013 - 14:28, каза:

Неприятно, а и недопустимо за нов автомобил наистина. Съмнителни ми звучат всичките тези неща... онзи ден била на сервиз и хоп, протекъл маркуча.. да не би да му е "помогнал" някой? Без да обиждам никой, но съм виждал с очите си какви неща се случват по сервизите и не ми се коментира. Проблема с маркуча ще се реши елементарно, но наистина е неприятно. Аз лично карам пореден Опел и никога не съм се сблъсквал с подобни тъпи проблеми. Би ли споделил къде е произведен автомобила ти, защото напоследък имам голямо съмнение в качеството на автомобилите, продавани в България.

Колата е произведена в завода на Опел в Гливице. Там беше произведена и служебната Зафира. От сглобката - още с качването декоративното капаче в отвора на ръкохватката за отваряне на предна дясна врата - изпадна. Закрепи се, ама си личеше, че не е полагане старание. За мен проблемите не са в завода, а в проекта на колата и използваните материали - които където и да сглобяваш, ако не са стока няма и да станат. Като добавим малоумните сервизи на опел у нас - нещата стават покъртителни. Прост пример - Астра J има проектен дефект - тече вода в купето при силен дъжд - имаше сервизна акция, която посетих по отстраняване на проблем. Е да ама не - наводних се. Иди доказвай че сервизната кампания не е направена качествено или че това си е дефект. Взетото решение бе да ми разпробият дренажа - да се отича по-лесно.
Отговори

Dimas снимка Dimas 13 март 2013 - 15:09

Имаш ЛС.
Отговори

miragata снимка miragata 13 март 2013 - 15:14

http://vauxhall.work...dex.php?id=5730
Тече от г-образния накрайник в края на тоя маркуч. Олял е целия кожух на стената между двигателя и купето. Искрено се надявам като я закарам утре по пътя това нещо да не се пръсне или откачи и да заседна с бял облак нейде из София... Не смея да правя промени от типа направи си сам, защото имам идеята да опитам тоя ремонт да мине за гаранционен...
Отговори

miragata снимка miragata 14 март 2013 - 16:33

Официалната версия на оторизирания сервиз е, че е дефектирала капачката на разширителния съд на охладителната течност и вградения в нея клапан, в следствие на което работното налягане в кръга е било по-високо и това е предизвикало дефектиране на присъединителните елементи на входа и на изхода от радиатора на парното. Решението - нова капачка и нови присъединителни елементи, но... те не могат да се поръчат отделно, а винаги в комплект с маркучите. Казано по-просто няма как да си купя само г-образния накрайник и тройника под него, а в коплект с маркучите. Цялата операция ще коства 120лв!И 5 дена без кола - изчакване докато дойдат частите, защото не се държат на склад.
Отговори

vectrafenn снимка vectrafenn 16 март 2013 - 09:16

А не може ли да мине гаранционно? Цели 5 дни за подобно нещо....нямам думи- би трябвало да ти дадат служебна кола от Опел
Отговори

Globe снимка Globe 16 март 2013 - 09:54

това с капачката е много странно.. обикновенно 1.6 и 1.8-ците като ги пуснаха имаха малко проблем с термостата.. и имаше кампания за смяната им. Искренно се надявам проблема да е бил в капачката.. ,но да знаеш че има голям шанс да се върнеш за да ти сменят термостата
Отговори

miragata снимка miragata 20 март 2013 - 12:30

Гаранционните ми претенции отпаднаха - гаранцията е точно 2 години, нито ден по-малко или повече, компромиси не се правят! Такава е официалната позиция! Неща от сорта - загубихте ме като клиент - не трогват никого в Опел. От една страна - са прави -седмица, месец - датата си е дата, каръкът карък.
Колкото до термостата - 1-во колата загрява нормално - от закупуването й загрява бавно и други се оплакват, но ако термостатът беше застанал кофти - щеше да не може да загрее зимата - а колата си загрява или ако е кофти, но в другата позиция - щеше да прегрява, Не ми е прегрявала, не е вдигала температура над 90-те градуса, където стрелката стои като закована. Карам я и на къси разстояния и на дълги с много газ - температурно нещата са стояли добре. За налягането в системата - сами разбирате няма как да знам.
Отговори

Malchev_ снимка Malchev_ 20 март 2013 - 12:36

На моята и смениха казанчето за антифриза във връзка с някаква сервизна акция още като я купувах, но тя е дизел да не би и твоето казанче да има някакъв проблем.
Отговори

miragata снимка miragata 22 март 2013 - 12:25

 Malchev_, на 20 март 2013 - 12:36, каза:

На моята и смениха казанчето за антифриза във връзка с някаква сервизна акция още като я купувах, но тя е дизел да не би и твоето казанче да има някакъв проблем.

Още с появата си на пазар много Астри J имат проблем със непрекъснато излизащо съобщение за ниско ниво на антифриза - причината е дефектен датчик и/или казанче. Аз проблем с датчика нямам - напротив, сигнализира ми навреме. Проверих внимателно присъединяването за течове - никакви следи от теч, сълзене. Единствено остава наистина клапа в капачката да не е работел.
Така или иначе заветните части дойдоха, живот и здраве следващата седмица във вторник колата ще влезе за ремонт и смяна на присъединителните маркучи и елементи на радиатора на парното. Треперя от ужас, като знам че влиза в роден оторизиран сервиз. Дано се оправят нещата, дано поне този проблем се реши.
Отговори

miragata снимка miragata 22 март 2013 - 12:40

И понеже тези дни практически съм без автомобил - не я карам, за да не се пръсне тоя г-образен накрайник и да не заседна в облак бял дим - взимам колата на жената, когато се налага. Вторият автомобил в семейството ми е Нисан Микра к12. И сега всеки път като се кача и сляза си давам ясна сметка, че тази Астра е първия и последен опел, който си купувам. Равносметката до момента е 2 години, 4 извънредни посещения в сервиз - 1-во за сервизни кампании, 2-ро за съмнения за теч на масло от скоростите, 3-то наводнение и сега 4-то - теч на антифриз. Всичките свързани с общо няколко дена и/или следобеда без автомобил. И това в рамките на 2 години! Микрата кара 9-та година, гони 110 000км и едва сега започват първите признаци на старостта. Верига, лагерче, дискче, тампонче...Нормални за кола,карана само от жена! Тази Астра няма да го направи - гарантирам. 9 години и такъв пробег от сегашна гледна точка ми се струват непосилни за този автомобил. Не че ще се разпадне, а ще е свързано с непрекъснати ремонти и подобрения.
И да кажеш, че съм направил някакъв лоу-кост избор - не мисля. Да бях взел някой Шевролет, Рено, Пежо или от сорта в по-нисък или аналогичен ценови клас - разбирам. Все едно да дадеш 15000 за дачия и да искаш да е вечна. Е няма как да стане. Но близо 30 000 за нов автомобил да ги треснеш на масата на дилъра и да се виждате през 3 седмици е... тъпо.
Отговори

Жорко снимка Жорко 22 март 2013 - 13:51

 miragata, на 22 март 2013 - 12:40, каза:

И понеже тези дни практически съм без автомобил - не я карам, за да не се пръсне тоя г-образен накрайник и да не заседна в облак бял дим - взимам колата на жената, когато се налага. Вторият автомобил в семейството ми е Нисан Микра к12. И сега всеки път като се кача и сляза си давам ясна сметка, че тази Астра е първия и последен опел, който си купувам. Равносметката до момента е 2 години, 4 извънредни посещения в сервиз - 1-во за сервизни кампании, 2-ро за съмнения за теч на масло от скоростите, 3-то наводнение и сега 4-то - теч на антифриз. Всичките свързани с общо няколко дена и/или следобеда без автомобил. И това в рамките на 2 години! Микрата кара 9-та година, гони 110 000км и едва сега започват първите признаци на старостта. Верига, лагерче, дискче, тампонче...Нормални за кола,карана само от жена! Тази Астра няма да го направи - гарантирам. 9 години и такъв пробег от сегашна гледна точка ми се струват непосилни за този автомобил. Не че ще се разпадне, а ще е свързано с непрекъснати ремонти и подобрения.
И да кажеш, че съм направил някакъв лоу-кост избор - не мисля. Да бях взел някой Шевролет, Рено, Пежо или от сорта в по-нисък или аналогичен ценови клас - разбирам. Все едно да дадеш 15000 за дачия и да искаш да е вечна. Е няма как да стане. Но близо 30 000 за нов автомобил да ги треснеш на масата на дилъра и да се виждате през 3 седмици е... тъпо.



Напълно съм съгласен с твоето мнение , колега и ти съчуствам за премеждията, които ти е докарал Опелът. Тъжната истина е, че колкото автомобилът е по-нов, толкова по-скапан /в повечето случаи/.Виждам, че ти е носталгично за по-старите коли, които наистина са по-издръжливи от съвремените. Аз също от време на време си спомням с тъга за първата ми колица - Пежо 205 Дизел, произведена 1988 година, ама и те не са вечни, та се налага да си вземем нещо по-ново от техническа и морална гледна точка.
Пожелавам ти по-редки влизания в сервиза с Опела и дано следващия път да улучиш кола, която марка и модел ти допадат.
Отговори

Жоро снимка Жоро 22 март 2013 - 14:12

 miragata, на 22 март 2013 - 12:40, каза:

...Все едно да дадеш 15000 за дачия и да искаш да е вечна...

Колега ние в офиса имаме няколко дачии, да ти кажа в сервиз ходят само за масло и за боя. Всички колеги се учат на тях и нищо им няма :) Даже едната първа смяна на масло и беше на 30000км, че колегата забравил да каже и се разбра, чак като питахме...
Отговори

miragata снимка miragata 22 март 2013 - 21:43

Не случайно скоро ще имам нов служебен автомобил - Дачия Докер.Поръчахме я преди седмица.И в офиса чухме добри неща за марката, но в избора определяща бе цената и предлаганото пространство.В салона се видя - колата е проста, груба, с открити ламарини в купето, едри и груби детайли, щракащи панти - цялостното впечатление за качеството е ниско.В отсека на двигателя има много недобре изолирани проводници, евтини махериали.Но има едно голямо но - тази кола не претендира и във най-върховото си изпълнение за фирмите излиза 21хил.Залага се на изпитани двигатели, проверени окачвания и детайли.И крайния резултат е приличен. Не искам обаче да излиза, че астрата няма силни аргументи - окачването е превъзходно.Не познавам друга кола в този сегмент с такава возия - комфорт плюс динамика в отличен баланс.Седалките са прекрасни - още в базовото ниво. Положени са усилия в шумоизолацията, сглобки.Определено Опел прави красиви автомобили с може би най-стилна визия на пазара.Но в тоя процес назад са останали разработките на двигатели, а натискът за икономии е довел до недопустими компромиси в качеството. И резултатът е спорен.
Отговори

sathv снимка sathv 23 март 2013 - 00:53

Попитах един колега от форума с нова кола като теб но той не отговори. Въпроса ми е следният. Предлагат ли от Opel удължена гаранция? Ние така си доплатихме за тойотата и сега тя е с 5 години гаранция.
Отговори

vectrafenn снимка vectrafenn 23 март 2013 - 07:30

 sathv, на 23 март 2013 - 00:53, каза:

Попитах един колега от форума с нова кола като теб но той не отговори. Въпроса ми е следният. Предлагат ли от Opel удължена гаранция? Ние така си доплатихме за тойотата и сега тя е с 5 години гаранция.

Предлагат да- до 5 години. Като за 1 допълнителна е 183 евро за Астра. Не искам да те успокоявам колега :) но не е чак толкова зле положението при теб. Аз вече 7 пъти съм посещавал извънредно сервиза и то за година и половина- и някой от детските болести които както виждам твоят автомобил още не е показал при мен така и не се отстраниха. И аз си карам вектрата с голям кеф въпреки че е на 130 000км- за разлика от астрата тя влиза в сервиз само за смяна на гуми и масла...Следващият ми автомобил определено няма да е Опел
Мнението беше редактирано от vectrafenn: 23 март 2013 - 07:31
Отговори

ГостRumen Todorov_* 20 август 2013 - 16:45

Ох да му се невиди. Моята е Astra J 1.6 Turbo и днес това го забелязах и при мен. Капе антифриз. Гаранцията изтече преди два месеца. Преди две седмици колата беше при Дженеръс Ауто. ПОЛУДЯЛ СЪМ !!! Ако мина и аз със 120 лв добре.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg