Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Опел Мока

Ivan Mladenoff снимка Ivan Mladenoff 12 юли 2021 - 14:29

Благодаря за инфото, ще се поогледам още месец два, не мисля да бързам но и двете са ми на сърцето
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 12 юли 2021 - 17:15

Тия и двете нищо чудно и да са на реални километри. Шанса собствениците да ги е било срам да ги изкарват е доста голям.
Ще ме прощаваш, но това недоразумение незная как може да се хареше на някого...
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 12 юли 2021 - 18:44

Нека все пак, да кажем на човека, че този 1.6 бензин е атмосферен и не трябва да очаква почти нищо от него. Да не си мисли, че е турбо, не за друго. Трябва да му го кажем.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 12 юли 2021 - 18:45
Отговори

benzy снимка benzy 12 юли 2021 - 19:00

Казано е, но той кара малко км, половината в София, там колко турбо ще ти трябва, като се канят вече 30 км/ч ограничение да слагат в градовете и ти трябва не турбина ми комплект педали...
и не е толкова зле моката, не е мой тип също, но не случайно е един от най-добре продаващите се компактни "джипчета"
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 12 юли 2021 - 19:27

 ulieliadi, на 12 юли 2021 - 17:15, каза:

Тия и двете нищо чудно и да са на реални километри. Шанса собствениците да ги е било срам да ги изкарват е доста голям.
Ще ме прощаваш, но това недоразумение незная как може да се хареше на някого...

Напълно подкрепям. С това недоразумение не бих се показал дори и насред циганската маала, пък какво остава да се покажа с нея пред хората, че и да дам 30 000 лв! Мозъкът ми не го побира това, но явно съм със сбъркани представи за това кое е автомобил и кое- не.
Мнението беше редактирано от zdravkop: 12 юли 2021 - 19:28
Отговори

benzy снимка benzy 12 юли 2021 - 19:35

 zdravkop, на 12 юли 2021 - 19:27, каза:

С това недоразумение не бих се показал дори и насред циганската маала

Не е толкова зле плаща 30 хил за това, че е нова, за това, че е относително надеждна и за това, че ще седи на високо и ще се чувства по-сигурен, това последното и аз не го разбирам как става, но много хора го правят тоя избор. То и аз мога да споря с тебе доколко Пасатора е красив, ама нейсе - ти го каза, вкус приятели няма :)
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 12 юли 2021 - 19:48

 benzy, на 12 юли 2021 - 19:35, каза:

Не е толкова зле плаща 30 хил за това, че е нова, за това, че е относително надеждна и за това, че ще седи на високо и ще се чувства по-сигурен, това последното и аз не го разбирам как става, но много хора го правят тоя избор. То и аз мога да споря с тебе доколко Пасатора е красив, ама нейсе - ти го каза, вкус приятели няма :)

Бенз, как тоя варел ще е сигурен? Твоята Астра е в пъти по- сигурна на пътя, отколкото това подобие на кола. Това ще се вее по завоите като салфетка. Там, където ти ще влезеш с 80, той ще трябва да намали до 50. А за пасатора- някъде да си прочел написано от мен, че е красив? Не си, нали? Но за сметка на това комфортът, ергономичността, вътрешното пространство и удобството в кокпита на пасатора са в пъти по- добри например от Инсигнията. Затова не взех Инсигния, понеже двата модела бяха на кантар кой да избера.
Мнението беше редактирано от zdravkop: 12 юли 2021 - 20:04
Отговори

benzy снимка benzy 12 юли 2021 - 21:01

Не знам как го правят, но не е толкова зле и в завой. Старите Сувчета като Първите РАВ4 и ЦРВ се "гмуркаха" по завоите, това стои доста добре. Приятел има такова и сме се возили доста... ако си на предните седалки бива не усещаш някаква сериозна разлика спрямо хеч, отзад са много изправени облегалките и ми е било кофти като ми се падне да съм там. Но вози прилично. За спокойни хора става. Някои обичат да са високо щото виждали по-добре... не го разбирам, аз съм обратно ако може на пода да съм - всеки си има негова си шъшкания.
Както казах в началото за мен най-добрия вариант е 1.4т с автомат, да се развозвщ пенсионерската без да мислиш и без да бързаш... Щом му харесва на човека, да го взима, не е лоша колица и за модерен автомобил не е много трошлив.
Отговори

Ivan Mladenoff снимка Ivan Mladenoff 12 юли 2021 - 22:37

Колеги,
По въпроса за вкуса се разбрахме че на вкус и цвят товарищ нет. Моля да не коментираме защо харесвам Моката...
Аз не питам вас защо едни харесват пасат, защо някой харесват Трабант, а други Нисан Джук... и тн.
Единствено питах колегите собственици на Мока за това къде са им слабите места и за какво да внимавам ...
Съдейки по продажбите мисля че не съм единствен, които да я хареса...
Преди години когато трябваше да избирам куче си избрах английски булдог и винаги когато ме питаха защо го харесвам винаги казвах че е толкова грозно че чак ме кефи...
Сега разбрайте ли защо харесвам Мока???
Отговори

Ivan Mladenoff снимка Ivan Mladenoff 12 юли 2021 - 22:55

Benzy, казваш че имаш инфо от "вътре", че cdti моторите са най безаварийни, ако правилно съм те разбрал?
Защото в началото беше писал че си има сойте плюсове и минуси..
Ккаво имаше в превид?
Наистина на кантар съм между бензинките и това cdti..

"1.6 цдти са по-мощни, но и по-сложни, което предполага и повече проблеми в бъдеще, и вероятно малко по-скъпа поддръжка"
Отговори

Ivan Mladenoff снимка Ivan Mladenoff 12 юли 2021 - 23:29

Benzy, май си отговорих на въпроса за ctdi моторите... И то от нашия форум, раздел Мерива.. Ти да видиш... Май имало и други с моя вкус????????????????
https://www.opelclub...howtopic=116880
.. Проблема с дюзите и лошия дизел по бг ширини...
Отговори

sathv снимка sathv 12 юли 2021 - 23:33

Benzy интересно ми е от къде вадиш изводи, че дизеляците 1.6 в мокка са безпроблемни? Тези алуминиеви двигатели съвсем не да безпроблемни. Те са правени в годините дето опел не знаеше къде се намира. Виж само веригата къде е сложена и колко малко изкарва, така че смяната й е истинско финансово приключение. То опел читав дизел никога не са имали, изключвайки старите исузута които и те съвсем не са без проблеми. Бензинките 1.4 и те не са цвете, ама поне са по евтини за поддръжка. Ама като се има предвид, че моката си е корса и под капака не можеш да бръкнеш с лазерен лъч за елементарни ремонти, става много пъти мамата.
Отговори

Ivan Mladenoff снимка Ivan Mladenoff 12 юли 2021 - 23:52

Колеги, моля за мнение за този двигател.
https://mobile.bg/21612965292469075
Какви са плюсовете и какви са минусите при тях?
Отговори

sathv снимка sathv 13 юли 2021 - 00:13

Е, какво очакваш да кажем? Плюсове освен висока мощност други няма. Това е трета генерация на старите мотори x10xe, и x12xe с малко увеличен обем и напомпан до 140 коня. В интерес на истината старите двигатели никак не са лоши. Там освен, че често смесва вода с антифриз от гарнитурата на ангренажа и краткия живот на веригата други недостатъци няма. Не визирам разни EGR клапани, дебитомер и т.н. които са си скъпи консумативи. При мока обаче освен това има за допълнително турбо, променливо газоразпределение и по нисък ресурс.
Отговори

benzy снимка benzy 13 юли 2021 - 01:47

 Ivan Mladenoff, на 12 юли 2021 - 22:55, каза:

Benzy, казваш че имаш инфо от "вътре", че cdti моторите са най безаварийни...Ккаво имаше в превид?

Когато купувах моята и аз бях на кантар 1.4т или 1.6 цдти и се чудех месеци наред. Имах късмет да се запозная с човек, който бачкаше на позиция в Опел България, преди всичко да мине към София франс ауто, и от него знам, че в системите им има най-малко оплаквания за 1.6 цдти. Това не значи, че мотора е безпроблемен. Той самия караше такъв 1.6 и неговото мнение ми наклони везните - за сега съм доволен за 4 месеца минах 10 хи км и колата се държи много добре.

Основния проблем на този мотор е веригата, която си е скъп ремонт, но пък се прави на стотици хиляди км. Другите проблеми са типични за всеки дизел особено в БГ - ДПФ и дюзи от горивото (като сипеш кофти нафта веднага ти се изправя косата, вече го изпитах), но на мен маршрута ми е такъв, че предполага малко проблеми, нямам къси стартове, успява да загрее до работна температура поти при всяко палене.

На 1.4т от всичко четено проблемите идват основно от проблема с картерните газове, и проблеми с водната помпа, но като цяло и те са на голям интервал км, не е лош двигател и в бъдеще като ми се промени ежедневния преход, който правя сега вероятно ще се върна към бензин, който признавам предпочитам въпреки много приятната тяга на дизела.

1.6и, който ти наричаш екотек е особено хвален от руснаците но никъде не съм срещал за нещо конкретно дефектно или негативно за него, той просто е малко слаб за тия относително тежки коли. Но съм се возил на един Шевролет Круиз, който мисля е със същия мотор и честно казано си се справяше с трафика прилично, но заради 5 степенната скоростна държеше обороти, които в един момент почваш да чуваш и усещаш - там изцяло зависи какъв ти е стила на шофиране, за да ти пасне този мотор.

 sathv, на 12 юли 2021 - 23:33, каза:

Benzy интересно ми е от къде вадиш изводи, че дизеляците 1.6 в мокка са безпроблемни?

Съвсем не казвам, че са безпроблемни, такова животно особено при тия сложни модерни мотори няма. И съвсем не казвам, че точно в Мока тоя дизел е по-добър отколкото в Астра или Инсигния - Това което казах и по-горе е, че според човек, на когото имам доверие 1.6 цдти мотора на Опел има най-малко регистрирани проблеми в сервизната им система. Само това.

От друга страна: 2000 лева ми обявиха от Дженеръс КОГАТО дойде време за смяна на веригата, това с оригиналните части и гаранция, вероятно при други дилъри може и малко надолу да се мръдне или някаква отстъпка да се изкрънка :) Росен, който е със същия мотор 110 кс беше казал, че неговата е на нещо като 220 000 км вече, абе над 200 хил със сигурност и още не вижда признаци за смяната и. Колко изкарва вероятно е някаква функция на поддръжката. Моята е на 139 000 в момента и виждането ми е, че ако изкара дори само още 60 хил преди смяна и после ми даде прозорец до 350 000 км тия 2000 лева не са скъпа инвестиция. Вярно, не са моторите на Мерцедес или БМВ, но за малолитражен дизел са доста добре.
А Мока като цяло, независимо от мотора не съм я срещал с негативни мнения, а имам и личния прмер на френда с Моката. Напротив, ако не се лъжа е в предните позиции на класациите за надеждност и доста години беше от бест селърите в европа, а това в повечето случаи е добър показател.

------------
П.С. за последната обява - Аутоплаза е част от холдинга в който е Булвария, тоест наистина е автомобил с история, но не очаквай особени отстъпки от цената, в това отношение са си тежкари :)
1.4 не е лош мотор, а ти си се насочил към коли с много нисък пробег. Давах го скоро за пример, позната с Астра е с него колата наближава 200 000 км и няма почти никакви проблеми, при твоя пробег тази кола ще я караш 10 години без сериозни ремонти.
Мнението беше редактирано от benzy: 13 юли 2021 - 01:55
Отговори

Ivan Mladenoff снимка Ivan Mladenoff 13 юли 2021 - 10:54

Абсолютно си прав benzy..
Ето и малко статистика.
https://automedia.in...obili-na-pazara
Отговори

Ivan Mladenoff снимка Ivan Mladenoff 13 юли 2021 - 11:06

Benzy, за да не раздуваме темата... Виждам че разбираш... Моля те да ми класираш според теб и по твоя преценка моделите с кои двигатели са за предпочитане... Поне до номер 4 или 5.

Ще се радвам и други колеги с опит по темата да се включат
Отговори

benzy снимка benzy 13 юли 2021 - 13:33

О не, съвсем не мога да кажа, че разбирам. Просто съм чел доста и моите знания са основно теоретични, и да чукна на дърво за 20 и кусур години не ми се е налагало да правя нищо сериозно като ремонт по кола, че да имам и практика. Тук има много по-опитни и знаещи момчета и дано се включат.

Трудно ми е да направя класация, като цяло няма да те агитирам против Моката, приемам че това ти е избора и той не е лош.
За мотор, моите изцяло лични симпатии са за 1.4 турбо.
На второ място ще сложа заедно двата 1.6 мотора, дизела и атмосферната бензинка, с уговорката за 1.6 екотек - ако ти пасне на мощност, на мен лично би ми бил малко слаб.
За 4то и 5то място няма място, реално няма други мотори, както беше споменал колега по-горе. Ако не търсиш 4х4 на всяка цена 1.6 цдти 110 ще е напълно достатъчно, както и дефорсирания 120 коня вариант на 1.4т

Друго което мога да спомена. На Астрата 1.6 цдти данъка ми е 40 лева, разхода ми по борд за последните 10500 км е 4.1, а за последните 3800 даже 3.9. На Моката на приятеля ми 1.4 т за около 600 км пробег почти изцяло магистрала и почти и изцяло на автопилот на 120 км/ч разход 6.2. На Астрата на познатата ми пак 1.4т автомат, по далечен спомен, среден разход със Софийското беше нещо като 30 и нещо средна скорост и 7.8/100

---------------
П.С. Ако решиш да не е непременно по-високата позиция на Мока, и както Сим по-нагоре беше посочил - Астра К е добър вариант.
1во Моката, както пък sathv беше казал, е базирана на Корса, което си е клас надолу
2ро Е по-модерния автомобил, двигателите в общи линии са същите

П.П.С. Това са си обаче изцяло мои виждания и ти не трябва да се делиш твърде много от акъла си и това, което харесваш и ти ляга на сърце.
Мнението беше редактирано от benzy: 13 юли 2021 - 13:34
Отговори

Ivan Mladenoff снимка Ivan Mladenoff 13 юли 2021 - 14:50

Оххх.. Това което е на сърце не е по джоб..

Харесвам Туксон, Рав 4 Мокатс и такива подобни.. Ама все високи
Оная я гледах, не е лоша на табло и на визия, ама сами дето ми е нисичка... Не се чувствам комфортно долу...
Сори
Отговори

Sim снимка Sim 13 юли 2021 - 15:05

Мога да споделя лични впечатления от 1.6 бензин и дизел в Астра.
Бензиновия има умерена мощност и върви добре на високи обороти извънградско, пъргав е. С включен климатик градско иска яко натискане и много високи обороти, за да е пъргав. Разхода извънградско е 6,5-7л, а градско около 10л.
1.6cdti е мощен и умерено пъргав, климатика не тормози двигателя, икономичен.
https://www.carspend...-astra-1-6-cdti
Това е разхода, основно извънградско, като винаги зареждам догоре.
Аз бих предпочел дизела.
Преди да купя Астра К, оглеждах и Мока. Астрата за мен е по-комфортна и широка.
Успех в търсенето!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg