Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Опел Зафира-Покупка

gosho_bs снимка gosho_bs 24 юли 2013 - 17:13

Здравеите ,незнам дали тук трябва да пусна тази тема за което се извинявам.Решил съм да си закупя Опел Зфира спрял сам се на Зафира дизел 2.0 101к или 100к различно го дават в обявите или бензинова пак до 100к.с голямо изкл.115к.Нуждая се от вашите мнения за моделите.За мен Зафира е непознат автомобил нямам никаква имформация за тях.За момента сам се спял на ето тази кола.http://www.cars.bg/c201578
Отговори

gosho_bs снимка gosho_bs 25 юли 2013 - 22:20

Не желаете нещо да споделяте.....?
Отговори

hudson снимка hudson 25 юли 2013 - 22:29

А защо да не желаем - просто си задал прекалено общи въпроси, на които е отговоряно многократно. Можеше да попреровиш малко форума, примерно раздела с колите на потребителите...
Бензиновия мотор под 100 коня е само един и е 1,6, който идва крайно недостатъчен за тежкото и високо купе на зафирата.

Специално тази кола от обявата стои от минимум 4 месеца - на снимките се вижда че дърветата са без листа.
Мнението беше редактирано от hudson: 25 юли 2013 - 22:32
Отговори

gosho_bs снимка gosho_bs 27 юли 2013 - 10:16

За 1.6 бензин събрах инфо отпада като идея.А 1.8 115к.....?, или 2.0 дизел 101к.Кое е по доброто.Дизел 2.2 не изкам.Благодаря .
Мнението беше редактирано от gosho_bs: 27 юли 2013 - 10:18
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 27 юли 2013 - 11:10

1,8 бензин с газификация.
Отговори

детеборе снимка детеборе 27 юли 2013 - 14:04

 mistarmi, на 27 юли 2013 - 11:10, каза:

1,8 бензин с газификация.


+1
Отговори

gosho_bs снимка gosho_bs 28 юли 2013 - 12:25

А капризна ли е Зафира за газификация или понася гобре ГАЗ.
Отговори

Draganov снимка Draganov 28 юли 2013 - 14:31

Слагаш инжекцион при кадърен майстор, прави ти кадърните настройки и си готов. Сипваш газ и нямаш грижи.
Отговори

gosho_bs снимка gosho_bs 28 юли 2013 - 17:23

Да отхвърля дизела и направо да атакувам бензин 115к.А някои кара ли на метан гледам има с заводски метан пак на 115к.
Отговори

hudson снимка hudson 28 юли 2013 - 19:18

Заводския метан е на 1,6 мотора, тоест почти 100 коня.
С риск да ми скочат газифицираните колеги, едно въпросче - как смяташ да я използваш тази зафира? Да се возиш ти и още един двама или смяташ да се възползваш от пълния капацитет на седемте места в колата? Защото ако е втория вариант забрави за газификация или ако държиш да караш на такова гориво си избери друга кола. Бутилката може да се сложи на две места - в багажника (и минимум една седалка изчезва) или на мястото на резервната гума (която е извън колата, на скара под пода на багажника) и гумата ще се търкаля в багажника, което е пак същото.
И още едно да те питам: защо си съгласен на 1,8 бензин с 115 коня, но не си съгласен за 2,2 дизел с 125 коня? Ако е за данъка, то едва ли имат и 20 лв разлика между двата.
Отговори

gosho_bs снимка gosho_bs 31 юли 2013 - 19:24

Смятам да ползвам Зафирата като семеен автомобил тоест за пътуване извън града , за в града си караме Корсата .Ако ще е с газ бутилката да е под купето а за резервна смятам с Патерица-по малко място да ми заеме.Не е проблема в данъка.....проблема е в Дизела-много лоши отзиви за дизел имам особенно за 2.2.Въпреки че кръсникът ми кара дизел и няма ядове но неговата е тази с веригата.
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 02 август 2013 - 22:28

Колега не че нещо, но сметнато общо в европа газта излиза 30% по-ефтино гориво от бензина(на всеки автомобил), като данните варират+/- 5%. Специално 2.2 дизел 125к.с. е достра здрав мотор, имам един познат с този мотор точно в зафира А и за над 150 000км освен консумативи - нищо... Проблема на дизелите в бг е, електрониката, нафтата ни не е нафта и не маже, от там прегарят платките, а масло не можеш да сложиш в нафтата да маже като на по-старите, защото ще еб*ш мамата на мотора или пак на гнп'то. Ако нафтата е добра, случиш на добър автомобил(запазен) и бъдеш кадърен спобственик ще те надживее. Иначе 1.8 мотора не е никък лош, а газова ако майстора е добър може и плочка да ти сложи, но не забравяй, че разхода на газ винаги е по-висок които каквото ще и да говори - видял съм го, говорил съм го не с един майстор или клиент! Ако търсиш икономия - 2.2д, ако търсиш респонс - 2.2д, сила - пак същия. Ефтино гориво - бензин. Само предупреждавам, че на 100 000км хвърляш рейката с дюзите(ловато - 250лв, брц - 150лв), изпарител на 2 до 3 години ревизия или следващият. Отделно там филтър и т.н. Успех!
Отговори

hudson снимка hudson 03 август 2013 - 08:07

 gosho_bs, на 31 юли 2013 - 19:24, каза:

Не е проблема в данъка.....проблема е в Дизела-много лоши отзиви за дизел имам особенно за 2.2.Въпреки че кръсникът ми кара дизел и няма ядове но неговата е тази с веригата.

Не знам къде си събрал лоши отзиви за 2,2 дизела, но ако се разровиш във форума със сигурност ще намериш два пъти повече за двата 2,0 отколкото за 2,2.
Освен това няма дизел на опел който да е с ремък. И двата 2,0 + 2,2 са с вериги.

 ^_fenixa_^, на 02 август 2013 - 22:28, каза:

Проблема на дизелите в бг е, електрониката, нафтата ни не е нафта и не маже, от там прегарят платките, а масло не можеш да сложиш в нафтата да маже като на по-старите, защото ще еб*ш мамата на мотора или пак на гнп'то. Ако нафтата е добра, случиш на добър автомобил(запазен) и бъдеш кадърен спобственик ще те надживее.

Това което го разправяш са градски легенди. Карам собствен дизел от 50 хил. км и няколко служебни по 100-150 хил. всяка + няколко приятели с дизелови опели. Как пък някоя не се повреди от калпава нафата. Горивен филтър на една от служебните се случи да смения веднъж на 40 хил. - филтъра си беше чист, вярно сипвам само от ЕКО, ОМВ, Лукойл или Ромпетрол, но съм виждал филтъра на какво прилича когато сипваш нафта от туби...
Горенето на транзистора в електрониката на помпата си е конструктивен проблем на БОШ и няма нищо общо с нафтата. Що се отнася до сипването на масло в нафтата - дори тук във форума го практикуват някои колеги, БЕЗ никакви вредни последствия за мотора. Лично аз не съм му превърженик и използвам от време на време добавка за гориво от редекс или кастрол.
Отговори

gosho_bs снимка gosho_bs 03 август 2013 - 18:45

А каква е сумата на ремонта на помпата на дизела ....за транзистора питам.Сваляне ,качване и обслужване.И може ли да се разбере този проблем ако се нарича такъв в момент на покупка на автомобила?
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 04 август 2013 - 10:52

Отиваш на място със някой майстор ,който си разбира от работата и ако има нещо замаскирано човека да го види.За диагностика в официалния представител се откажи ,аз като си купувах моята вектра от Бургас им я карах на диагностика и не можаха да хванат неработещ коректно дебитомер .
Отговори

gosho_bs снимка gosho_bs 04 август 2013 - 23:27

Някакси се насочвам към бензин.От всичко казано до момента ми се струва че е по добрият избор.Мое мнение.И се чудя дали да не се върна пак на избора си за 1.6-101к или 1.8-115к.
Мнението беше редактирано от gosho_bs: 06 август 2013 - 21:32
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 07 август 2013 - 21:25

Ако си решил да се спреш на бензинова Зафира задраскай 1,6 (101к.с.) мотора. Почти е сигурно, че в града ще ти дава равен, а дори и по-висок разход от 1,8. Аз лично бих заложил на 2,2 (147) и чак след това на 1,8 (115/125к.с.). Лошото е че няма 2,2 147 коня на Зафира Б, защото аз се замислям за смяна на моята маршрутка.
Отговори

sau-152 снимка sau-152 07 август 2013 - 21:38

 Зенит-е, на 07 август 2013 - 21:25, каза:

Ако си решил да се спреш на бензинова Зафира задраскай 1,6 (101к.с.) мотора. Почти е сигурно, че в града ще ти дава равен, а дори и по-висок разход от 1,8. Аз лично бих заложил на 2,2 (147) и чак след това на 1,8 (115/125к.с.). Лошото е че няма 2,2 147 коня на Зафира Б, защото аз се замислям за смяна на моята маршрутка.



+1

Писал съм и в газовата тема за разход на газ на Z22SE на ЗафираА, но ще го напиша и тук - в зависимост от скоростта и условията на придвижване варира от 7,2 до 12-13. При това без да се замисля дали да ускори при нужда от изпреварване ;) Колкото до 2.2 бензин мотор на Зафира Б - има такива, но за съжаление са модифицирания мотор със 150 коня Z22YH, при който газифицирането е много трудно и не винаги безпроблемно, като доколкото знам се изпълнява с редуване на цикли газ-бензин и... от там вече дали се реализира икономия е въпрос на висша математика :)

Поздрави и успех с избора!
Отговори

doko снимка doko 07 август 2013 - 21:57

Ако ще се кара предимно извънградско като семейна кола за мен решението е само едно Зафира 2,2 дизел 125 коня. Имаш сериозен автомобил който ти дава отличен респонс по време на каране. При нормално каране 100-120 км/ч ти дава 5,2 нафта. Запазваш си багажното пространство без да слагаш бутилки. Въпроса е да огледаш хубаво, да извадиш повечко пари и да си вземеш читав екземпляр на по малко години (2004 г).
Отговори

gosho_bs снимка gosho_bs 07 август 2013 - 22:59

Дизела да си кажа чесно отпада на 100%....сега оглеждам консултирам се .Имам си друга кола и в момента карам нея не ми е спешно.Що се отнася до парите които мога да дам са около 6500-7000лв. и определени изкам колата да е след 2002г.Дано само да попадна на нещо читаво а не само замаска.Моля за коментар на ето тази кола...http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11375458284916537&f1=details&slink=3nefu8
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg