Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Проблем със Зафира Б

Nazim88 снимка Nazim88 03 април 2020 - 13:57

Здравейте.
Собственик съм на Опел Зафира Б 115к.с. (Z16XER).
Преди около седмица смених акумулатора й, след като стария издаде багажа(65AH).
След слагането на нов акумулатор 65AH ,светна чек лампата и след направената диагностика изскочиха доста грешки, изчистих ги и пак се появиха малко след това.
Р007506- соленоиден клапан за управление на всмукателните клапани, неизправност във веригата.
Р044302- система за отвеждане на горивните пари- ел.клапан за отвеждане на газовете, ел.верига.
Р001002- прекъсната верига датчик позиция разпредлелителен вал 1 (на всмукателни клапани, ляв или преден вал, на първи ред (блок) цилиндри).
Р001302- вepигa aĸтивaтop нa пoзиция paзпpeдлeлитeлeн вaл 2 – твъpдe виcoĸo или твъpдe ниcĸo нaпpeжeниe във вepигaтa (нa изпycĸaтeлни ĸлaпaни, дeceн или зaдeн вaл, нa пъpви peд (блoĸ) цилиндpи).
Р059702- грешка в ел.верига термостат.

Има и загуба на мощност, движи се доста по-мудно от преди.
Забележимо е, че всички грешки са свързани с ел.верига, но идея си нямам къде да търся проблема.
Знам, че при сваляне на акумулатора се маха първо минус и после плюс, а се слагат в обратния ред, но тъй като не успях да видя как го сложи баща ми се чудя дали е възможно при закачане първо на минус и после на плюс да се появят тези грешки.
Благодаря предварително за всеки съвет и насока.
Мнението беше редактирано от Nazim88: 03 април 2020 - 20:22
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 03 април 2020 - 16:48

Не искам да те плаша ама обикновено като се почне така, се стига и до компютъра.
Отговори

Nazim88 снимка Nazim88 03 април 2020 - 20:20

То и да се плашим полза-никаква.
Появи се и още една грешка, светва лампата за маслото- сменено е преди 1000км., нивото е между средата и максимума.
Мнението беше редактирано от Nazim88: 03 април 2020 - 20:21
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 03 април 2020 - 20:59

Да не би като си вадил акумулатора, нещо да си направил с кабелите, вади ли нещо друго освен клемите на акумулатора. Нещо около компютъра, някакви други букси ?

Аз не вярвам от нищо , всичките датчици да са се скапали наведнъж.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 03 април 2020 - 21:05

 Nazim88, на 03 април 2020 - 13:57, каза:

но тъй като не успях да видя как го сложи баща ми се чудя дали е възможно при закачане първо на минус и после на плюс да се появят тези грешки.

Шанса се увеличава особено ако му е трепнала ръката.
Отговори

Nazim88 снимка Nazim88 04 април 2020 - 18:22

Нищо освен клемите не е вадено.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg