Опел Клуб България: Технически преглед и изгорели газове над нормата - Опел Клуб България

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

Технически преглед и изгорели газове над нормата Какви варианти имаме?

#1 Потребителят не е активен   joru 

• Пешеходец
  • Група: Потребители

• Автомобил:G X14XE / H Z16XEP
  • Населено място:София, Дружба - 2
  • Регистриран: 28.05.2010

Публикувано: 10 октомври 2018 - 20:56

Здравейте колеги,

Последния ми технически преглед мина на ръба заради изгорелите газове. След някои ремонти реших да видя какво е положението в момента. Оказва се, че сега колата е леко извън позволените норми.

При първия тест при 800 оборота е в норма, но при обототи 2000-2500 излиза над норма.

Служителите от пункта за пункта не бяха удебителни какви са вариантите за автомобила, така че да мине следващия преглед законно. Споделиха, че водородно почистване на катализатора не помагало. Споделиха и че китайските катализатори по 200, 300 лева дори и веднага след слагането не позволяват на колата да мине теста.

В1. Може ли някои да сподели какво може да се направи? Опит по темата ще е особено полезен. Явно ми е че нов катализатор от Булвария е най-добрия вариант, но предполагам, че за тези пари мога да взема цяла кола с изряден катализатор :)

В1. Чувал съм за почистване на катализатора с обезмаслител - какъв ефект ще има това?

В2. Може неизправен МАП сензор или заминали гумички на клапаните да качат вредните газове? Блокирал ЕГР клапан?

Astra G / двигател X14XE

П.С. Ламбда сондата ми е сменяна преди 15 хил. км. и сега е на Бош.
1100 кончета от 1.5 двигател през 1985-та година тук

#2 Потребителят не е активен   Д-и-м-о-в 

• Пали асфалта...
  • Група: Потребители

• Автомобил:Astra G 2.0 DTi 101 HP
  • Населено място:С-С
  • Регистриран: 26.09.2014

Публикувано: 11 октомври 2018 - 08:07

Има няколко варианта:
1. Неправилно смесообразуване. Проверяват се данни чрез диагностика, но това трябва да се направи от човек, знаещ какви са нормалните данни и да се види при теб какви са. Сега дали е от грешни данни на датчици не е ясно. Лошото е че при тия сонди/монди, при най-малкото мръдване на датчика в посока "счупване", разбалансират системата и се започва с простотиите. Особено ако са неоригинални...направо може да се видиш в чудо. Сонди само от марка вграждала ги първоначално или оторизирана ако ги няма вече оригиналната марка.
2. Гориш масло? Това води до увеличаване на вредните емисии, следва ремонт. Ние така правихме с почти като твоя двигател, сега е добре.

Хубаво е да се види и почисти целият горивен и въздушен тракт(това включва и EGR-а). Имаш клапа върху смукателя. Там има и разни малки отворчета.. Има и позициониращ механизъм, ел двигателче, следено и от електроника. Мамата си джасал тоя възел.

Само за сведение, моята кола беше даже с 1/3 под нормите, които иска апарата, но сега, когато ми правиха помпата, мирише много, но въпреки това няма пушек никакъв. Ясно е че са я разцентровали и е заради това. Но при теб ако няма нищо бутано по двигателя, може да е време за отваряне (чистене или ремонт).

И последно, от написаното разбрах че имаш катализатор, но май се съмняваш че не върши нищо ?
Виждал съм тук из форума да казват по-сериозни хора че дори и без катализатори са минавали теста в нормите, което ми подсказва още повече че при теб има проблем.
"Тарикат" със смешни кабелчета за 20 лева

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

1 потребител(и) четат тази тема
0 регистрирани, 1 гости и 0 анонимни потребители

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg