Опел Клуб България: Зафира Б/Zafira B, 1.8, бензин, 140 к.с. [A18XER20] - Опел Клуб България

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

Зафира Б/Zafira B, 1.8, бензин, 140 к.с. [A18XER20] Избор на ГУ, мнения за двигателя, общи коментари

#1 Потребителят не е активен   ILS 

• Прясно излюпен...
  • Група: Потребители

• Автомобил:Zafira B A18XER
  • Населено място:София
  • Регистриран: 12.09.2018

Публикувано: 11 октомври 2018 - 14:31

Здравейте!

От няма и два месеца съм собственик на въпросната кола – Зафира Б/Zafira B, 1.8, бензин, 140 к.с. с двигател A18XER20. На 86 000 км я купих, сега е на 88 000. Мисля след месец да сложа ГУ, затова отварям тази тема. Изчетох почти всички теми назад чак до 2015 г. Тази тема ми се струва най-близка до моята, но вече е доста старичка. Надявам се да е достатъчно! :newsm05_41:

Общите ми впечатления са, че е абсолютно оправдано слагането на ГУ. Прочетох и в чуждестранни форуми и статии, че газта все повече се налага и така или иначе е една от най-добрите опции. Също така установих, че над 1000 лв. разликите в ГУ стават все по-малки, като е по-важно кой и как ти слага уредбата (което, разбира се, е логично). В началото се бях спрял на Еврогаз, но впоследствие бях спечелен от Павката и Лъчо от Княжево. Това са двама симпатяги, които от 15-20 г. слагат ГУ, като единият вече повече се занимава с други занимания (станал е поп или нещо подобно) и по-рядко прави коли. Цената е около 1500 лв. за висок клас ГУ (OBD2 и т.н.). Бях много приятно впечатлен, когато ми обясни, че ще намаже ГУ (тороидна, на мястото на резервната гума) с нещо (като грунд/подобна смес), което ще запази бутилката години наред, тъй като от сняг и др. се скапвали сравнително бързо. Никъде другаде преди това не ми бяха казали подобно нещо.

Идеята на настоящата тема е да посъберем актуална информация за този модел (най-малкото заради големия брой същи коли, които засичам по улиците), за ГУ и т.н. Затова заглавието е сравнително общо.

И сега въпросите ми са следните:
1. Навсякъде пишете двигател с означение Z18XER20, моят е A18XER20. Защо така? Същият двигател ли е това, или не?
2. Сравнително двупосочни са мненията дали този модел „търпи газ“, но генерално по-скоро мненията клонят към „При качествна уредба и правилно поставяне и поддръжка няма да има проблем“. Споделяте ли това мнение?
3. Какви са вашите уредби и колко км сте минали, какви проблеми сте срещнали?
4. Каква е вместимостта на вашите ГУ (на мястото на резервната гума), защото срещам различни мнения? Не би ли трябвало винаги да е една и съща, защото целта, логично, е да бъде максималната!?
5. Имате ли някакви специални препоръки (tips & tricks), нещо, за което да бъда особено бдителен?

Благодаря Ви предварително и се надявам да откликнете, въпреки че темата е дъвкана многократно!

П.п. Тук чета, че всички хвалят въпросния човек. Може да се свържа с него, за да видя за мнение и при него.

:flag:

Мнението беше редактирано от ILS: 11 октомври 2018 - 14:42

#2 Потребителят не е активен   Dimov 

• Вече сам си сменя маслото...
  • Група: Потребители

• Автомобил:Astra H Caravan Z16XER
  • Населено място:Sofia
  • Регистриран: 07.10.2012

Публикувано: 11 октомври 2018 - 17:55

Понже бях отговорил по другата тема в която си писал, ще пусна отговора си и тук:

Виж мнениеDimov, на 11 октомври 2018 - 13:35, каза:

Това 20 не се гледа, то е част от серийния номер. Гледаш до R-то така да се каже :)
Та твоя съответно е А18XER - наследника на Z18XER. Конструктивно няма особена разлика, само софтуерно. Май също е сменена позицията на ECU-то. Основната разликата е в еко нормите - стария е евро 4 а твоя покрива евро 5.
Относно АГУ-то - мнения всякакви, моя опит не беше положителен, но няма да си налагам мнението. Ако километрите ти са реални, значи не си броил малко пари за нея и ще ти служи още дълго време. Съвета ми е ако все пак го правиш - хубава система, кадърен и проверен майстор.

Z16XER, A16XER, Z16XEP, Z18XER, A18XER са идентични по конструкция (не са с хидравлични повдигачи) съответно биха имали идентича носимост на газифициране така да се каже. Пиша ти го за да се ориентираш из темите с проблеми, щото има писано доста наистина.

#3 Потребителят не е активен   T.Todorow 

• Кара с 50км/ч
  • Група: Потребител

• Автомобил:Insignia A18XER
  • Населено място:Варна
  • Регистриран: 23.02.2016

Публикувано: 11 октомври 2018 - 20:45

Аз съм с А18XER, бях в същата чуденка преди време и наплашен от прочетеното по форумите, но сложих ГИ и над 85к км не съм имал проблем. Преди време ми замерваха хлабините на клапаните, но стойностите не ми се струват меродавни предвид това, че нямам колебания в оборотите нито на студен мотор нито на загрял. Уредбата е Антонио Романо с корекция по ОБД което държи смесите оптимални. Бутилката е на мястото на резервната гума с вместимост 37л. Гаранцията на уредбата е 5г или 150к км. Сложих и система за смазване на клапаните, нямам идея има ли смисъл от нея, но вече ми писна да я регулирам и след 200 км или спира да пуска или 3 пъти повече капе, от 30к км не я ползвам пак е затегнала стои си пълна. Не съжалявам, че сложих газ, ако се наложи ремонт на главата, мисля не надхвърля 1000 лв. Това се сещам за сега.

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

1 потребител(и) четат тази тема
0 регистрирани, 1 гости и 0 анонимни потребители

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg