Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Колеги , помогнете ми за Корса Б 1.4 екотек 90хп

Sen7ineL снимка Sen7ineL 06 април 2013 - 22:15

Здравейте колеги , от 4-5 години имам Корса Б 1.4 екотек 90хп. Понеже неискам да сменям мотора , неискам да купувам друга Корса , кажете ми как и какво мога да направя за да засиля моята Корсичка. Идеята ми е нещо м/у 120-130хп.Каква е разликата м/у 1.6 ГСИ и 1.4 екотек 90хп, на пръв поглед са еднакви ... но уви ГСИ-то е 106хп. Дайте някакви съвети как да постигна тези 120-130 хп по този мотор :)
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 07 април 2013 - 07:44

За тези коне които искаш от 1.4 е почти невъзмжно, Ще хвърлиш 10 пъти повече пари и време отколкото да смениш мотора. Моя съвет е ако искаш коне слагаи Хе или NE мотор. най- евтино и с най голям ресурс спрямо изстисканото 1.4 с валове ,сгъстявания,чип,всмукател,изпускател, дюзи помпа и т.н.

Хе може да си намериш за под 800лв с всичко за да запали + кутията, а NE още по евтино , Отдели горе долу 1000лв (с монтажа) и си ти.
Мнението беше редактирано от Nerven_Hamster: 07 април 2013 - 07:46
Отговори

lam3r43 снимка lam3r43 07 април 2013 - 10:09

 Nerven_Hamster, на 07 април 2013 - 07:44, каза:

За тези коне които искаш от 1.4 е почти невъзмжно, Ще хвърлиш 10 пъти повече пари и време отколкото да смениш мотора. Моя съвет е ако искаш коне слагаи Хе или NE мотор. най- евтино и с най голям ресурс спрямо изстисканото 1.4 с валове ,сгъстявания,чип,всмукател,изпускател, дюзи помпа и т.н.

Хе може да си намериш за под 800лв с всичко за да запали + кутията, а NE още по евтино , Отдели горе долу 1000лв (с монтажа) и си ти.


Напълно съм съгласен с колегата.. каквото и да правиш по мотора ще ти излезе мн по скъпо и няма да е толкова здрав мотора със всяко излизане ще рискуваш да се прибереш с въже.. затова ако искаш вървеж взимаш оборудвано ХЕ+кутия и мачкаш всичко до 200hp :) .. другия вариант е да засилваш твоя мотор, но сумата ще ти е над 2к и колкото и да го засилваш пак ще паднеш от ХЕ ... така че ХЕ-то е най добрия ти вариант :) на това купе става лудница :)
Отговори

Sen7ineL снимка Sen7ineL 07 април 2013 - 12:30

Премислих го снощи и наистина сте прави , май най-добрия варянт е да купя ХЕ мотор .... понеже несъм много запознат с Хе мотора кажете какво да търся .... в смисал кутии чета има Ф20 и ф50 което нищо неми говори , има 2.3 и 2.5 мотроник и това неми е познато.... Дайте точно какво да взимам (за да запали колата) Комп какъв да е , какви скорости , мотора дали да е 2.3 или 2.5 мотроник и всяко Хе ли ми върши работа. Благодаря предварително за отзивите :)
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 07 април 2013 - 20:15

Най- добре си вземи ХЕ с кутията и инсталацията + компа -всичко от една кола. М2.5 е по стария мотроник които е с дистрибуторна капачка и палец произвеждат го до 93 .
М 2.8 е след 93 с двоиноискрова бубина и без делко, други дребни разлики има мисля че в дюзите още и дебитомерите са различни, Иначе за вървеж няма разлика между двата. Вземаи каквото намериш. Вече за кутията във вектра и калибра върви с ф20 , слагат и им ф16 и ф18 вече чети във форума с какви предавателни числа диференциали и шперове.
Отговори

Sen7ineL снимка Sen7ineL 07 април 2013 - 20:23

Сега се загледах из нета как подобряват екотек мотори .... Има едо Българско кличке кадето колега слага Power Box.Ето и клипа , кой може да ми монтира и на мен такова чудо и дали ще се вдигне нещо мошността.
Относно 2.0 на този етап искам малко да позасиля 1.4 16в екотека , понеже нямам възможност да оставам за дълго без кола и нямам големи финанси са смяна на нотора. Защото купя ли 2.0 първо ще го отворя ще му сменя всички карантии , ще го обслужа и след това ще се слага в колата ... затова кажете за този Power Box , каде и кой и какво ще промени в колата :)
Отговори

lam3r43 снимка lam3r43 08 април 2013 - 00:18

 Sen7ineL, на 07 април 2013 - 20:23, каза:

Сега се загледах из нета как подобряват екотек мотори .... Има едо Българско кличке кадето колега слага Power Box.Ето и клипа , кой може да ми монтира и на мен такова чудо и дали ще се вдигне нещо мошността.
Относно 2.0 на този етап искам малко да позасиля 1.4 16в екотека , понеже нямам възможност да оставам за дълго без кола и нямам големи финанси са смяна на нотора. Защото купя ли 2.0 първо ще го отворя ще му сменя всички карантии , ще го обслужа и след това ще се слага в колата ... затова кажете за този Power Box , каде и кой и какво ще промени в колата :)

Според мен този всмукател ще ти качи в най-добрия случай 5-6 к.с. макс 10 но ако качи 10 направо няма да ми се вярва .. а разхода на бензин с 2 литра :) ти си преценяй :) иначе относно ХЕ-тата .. прав е колегата ХЕ са 2.5 и 2.8 мотроник но за вървежа не съм съгласен на теория 2.8 трябва да върви повече но на практика е обратната + това 2.5 мотроник с по-лек колянов вал и маховик ... първите ХЕ-та даже има малка част от тях които са с ковани бутала като цяло колкото по-старо= по здраво за жалост :( ако питаш мене .. не си давай парите за глупости ако наистина искаш да засилваш колата сабираш кеш .. сменяш двигателя .. спирачки и окачване и си ти .. всякакви други тунинг вариации ще ти излезнат или по скъпо или няма да получиш никакъв ефект .. а за да получиш ефект сумата която трябва да вложиш ще бъде в пъти повече от оборудвано ХЕ има и други варианти освен ХЕ .. може и ц20не да сложиш където и да го търсиш на всякаде са по 200-300 лв макс комплект вс да запали и в купе на корса ще дава добри резултати .. не може да се сравни с ХЕ но все пак е вариант :) и най-важното е имаш кола която държи на форсажи а не при 2-3 напъна и да отдава постоянно по нещо тия неща ти ги казвам от опит понеже преди 2 години бях с ц20не .. и аз така започнах да го засилвам .. слагах всмукател изпускател .. после пак глава от 1.8 всмук от 1.8 вал от 1.8 и тем подобни глупости и пак си падах от ХЕ и бмв 320д е46 150кс .. сложих ХЕ направих му пълна ревизия лагери сегменти 5 клапани повдигачи шлайф на главата полиране на клапани и пътища и си смятах .. МОНТАЖА И РЕВИЗИЯТА НА ХЕ + ЗАКУПУВАНЕТО МУ МИ ИЗЛЕЗЕ ПО ЕВТИНО ОТ ТУНИНГА ПО Ц20НЕ-ТО .. A ефекта във вървежа беше очеваден .. но няма да ти пълня главата с глупости просто те съветвам понеже и аз съм минал по тоя път ;) идеята ми е че преди да купуваш и правиш каквото и да е помисли каква е целта ти какво очакваш и т.н. когато решиш ''това ще е това искам'' задаваш въпрос, има доста знаещи хора тук, които с радост биха ти обяснили кое как :)
Мнението беше редактирано от lam3r43: 08 април 2013 - 00:22
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 08 април 2013 - 01:24

Пак познатата стара болка - хе... Колега да започнем подред - 14хе'то, което имаш е умряло преди да се роди. Това е икономичен автомобил, а единствената причина да си мислиш, че набира поне до 100 що годе добре е, защото караш въшка... Не се засягай. х16хе мотора, който е като твоя с разлика само в кубатурата е 106к.с., а най-малкото ГСи е ц16хе и то е 109к.с.! Вече там разликите не ме питай, не съм се интересувал. Искаш 120-130к.с. ок да погледнем предложенията - ц20не - 350-45лв според зависи - средна цена + кутия и всичко да запали. +радиатори и тем подобни - 550-600лв грубо. Ако си го слагаш сам - ок, ако е в сервиз - минимум 300лв. Това са 115к.с. преди 20+ години. Защо по дЯволите никой не предложи 20сех?! Това е 20 пъти по-добър мотор от 20не, вярно, че е доста труден, но след един ребилд и малко жокери няма да се опре и 20хе(в астра примерно)?! След това - ц18хе - 125к.с. цени вече като гледам са под 500лв за всичко +кутия да запали. Може и някой екотек, който в този кош ще върви, поради малкото килограми. Не е лош варянта и за 20хев(136к.с.), който е спънато 18хе+нова еконорма. Има вече теми как се премахва егр и се слагат валове от 18хе и тръгва доста добре... И чак тогава отиваме на познатото ни до болка ц20хе, чиято цена е около 800лв. На всички гореизброени стават следните скоростни кутии - f16cr(close ratio-къси), f16wr(wide ratio дълги), f18cr, f18cr+(25% шпер), f18wr, f20... Въпроса е какво избира колегата... За мен щом желае между 120 и 130к.с., за да няма главоболия и да му е възможно най-ефтина поддръжката - ц20сех мотора! Може да е рядък и труден за намиране - тъкмо ще събере пари колегата. Двувалките са по-капризни, пълно е с теми с проблеми, на които няма отговори и доста народ си кара с болежките. Колега на твоят мотор можеш да му сложиш цена и снимки и да го продадеш - най-добре. Другият ти добър варянт е да си намериш донор - корса ГСи и да ѝ грабнеш мотора. Може да е 109к.с., но е колямо копеле този мотор, а за конете си ще те учуди каква разлика прави вс корса х16хе, въпреки минималната разлика от 3к.с. - на асфалт си личи! А и няма да сменяш инсталация, скорости, лапи, радиатори и т.н. Според мен това ти е най-ефтиният варянт към момента.
Отговори

extreme_rider снимка extreme_rider 08 април 2013 - 08:07

Няма да се очудя 1.4 и 1.6 да са с еднакви блокове. Най-добрия варянт и да се запази документацията, защото тя не е малко тичане (технотест, кат и т.н докато се озакони друг по-голям двигател) си е голяма галимация. Ако блоковете са еднакви не вярвам да е проблем да се прешлайфат цилиндрите и да се вмъкнат буталата от 1.6 и да се помисли за акъла, който ще го управлява този двигател.
Отговори

_shady снимка _shady 08 април 2013 - 08:25

пич ноу кеш, ноу фън...като няма пари за едно ХЕ/НЕ(което е най-елемнтарното и евтино) забрави за тоз умрелак да стане 100+ коня...
карай корсака така и не се увличай по НФС-та и бързи и яростни...
Отговори

Sen7ineL снимка Sen7ineL 08 април 2013 - 09:20

Последния пост много ми хареа :) несе овличам по НФС-та вече въм малко голям за тези игри , а и 10 години карам само турбо коли сега искам атмосферка която да върви прилично. Относно Ц20ХЕ-то имам приятел който е с 20ХЕ и знам цялата процедура и всичко за него , как да се направят пооските , лапите , какви скорости тои ми оясни . Идеята е че колата е с обикновенна гас .... на 20ХЕ обикновена гасс :????????? или на 20НЕ :?????????
Отговори

_shady снимка _shady 08 април 2013 - 09:28

ми няма драма...караш на НЕ и готово...евтино гориво, евтин мотор за поддръжка... лично за мен ненужна игра, хвърляне на труд и пари...ако си карал турбо бензин никога няма да постигнеш ефекта задоволство при атмосферка...
Отговори

Sen7ineL снимка Sen7ineL 08 април 2013 - 12:05

То това е ясно че разликата м/у Турбо мотор и атмосферка е огромен .... просто достатачно дълго време наливах пари по турбо мотор. Само турбини се сменяха , гейдове и гарнитури на глави.... затова ми писна и искам атмосферка .... поне ку*а не е толкова голям при тях .... относно НЕ-то или ХЕ-то е голяма разправия с пререгистрацията ... понеже днес се поинтересовах и разбрах какъв куп боламаги и главоболия са ..... незнам товно какво да правя .Повече съм за Х14ХЕ + испускателен колектор от Ц20ХЕ със генерация на Ф50 + смукател Мантзал + Бензинов регулатор на 4 бара и чип. Мисля че ще успея от 90хп да постигна желаните 120-130 хп. пък и финансово не излиза скъпо :)
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 08 април 2013 - 12:25

А дано да извадиш тези така мечтани сталиони, но някък си си мисля, че няма да се получи чак до там... Няма ли да ти е по-добре да сложиш малко по-големи дюзи + 3.5бар регулатор да не хвърлиш помпа... Не знам... Ако решиш да сменяш - 20не и 20сех са кажи речи почти еднакви що иде до газифициране, а втория е по-добър и има желаните от теб коне. А щом си решил да правиш тези процедури - за какво ти е преригистрация - тя колата си остава вечно твоя. Замисли се за ц16хе - виж какви са му разликите с х14хе(х16хе) и кое му е в + и го грабвай(примерно ако е с по-агресивни валове и т.н.).
Отговори

Sen7ineL снимка Sen7ineL 08 април 2013 - 12:43

Искам някой който е правил Мантзал смукател и е монтирал на корса Б да му дам да го направи и монтира и на моята ... Но уви немога да намеря във форума човек който може да свърши тази работа :X
Отговори

_shady снимка _shady 08 април 2013 - 13:27

брат дупето да си скъсаш таз кола не можеш я докара до 120 коня с 2-3 мода...та това си е 1/3 от стоковата и мощност в повече :naughtynono: недей вярва на това,което пишат,че генерация качва +10%, филтър,чип и сме готови....няма такива филми. За толкова голяма мощност на този малък агрегат(че и по-голям да е няма значение) си трябват хиляди левове и пак 120 кс ще са си имагинерна величина...
Отговори

Sen7ineL снимка Sen7ineL 08 април 2013 - 13:29

Охххх отказах се от турбините ... ма накрая ще и нахакам един отлуф на 0.6-0.8 и ще си приклуча проблемите :D
Отговори

andreev81 снимка andreev81 08 април 2013 - 17:47

 Sen7ineL, на 08 април 2013 - 13:29, каза:

Охххх отказах се от турбините ... ма накрая ще и нахакам един отлуф на 0.6-0.8 и ще си приклуча проблемите :D
Колега турбинирането по евтино ли излиза от 20хе например
Мнението беше редактирано от andreev81: 08 април 2013 - 17:50
Отговори

VLADI16V снимка VLADI16V 08 април 2013 - 18:45

Sen7ineL не ме разбирай погрешно ,но говориш за турбо коли , знаеш какво трябва за да се направи една Корса с ХЕ мотор и в същото време не знаеш нито нищо за Мотроник , скоростни кутий и т.н. от обща култура би трябвало поне малко да знаеш нещо , не знам само на мен ли ми се вижда странно ... И това с турбинирането , колко казваш ще излезне това турбиниране на 1.4 Екотек мотора ? Не искам да се заяждам , но си мисля , че нещо в цялата тема не е в час :naughtynono:
Тук пак твоя тема преди 3 години и пак същото : http://www.opelclub....09
Тука пак още една , но вече искаш турбо и пак преди има няма 3 години : http://www.opelclub....47
А тук вече си с дизел Корса и пак някакви конски сили : http://www.opelclub....6
Колегите да преценят :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от VLADI16V: 08 април 2013 - 18:52
Отговори

_shady снимка _shady 08 април 2013 - 20:37

Влади, що не се включи по-рано поне да не се хабим... :padlock:
Мнението беше редактирано от _shady: 08 април 2013 - 20:37
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg