Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Сваляне на хидравлична помпа....

vessso снимка vessso 27 март 2007 - 16:38

Утре ще помагам на еднин колега да я свалим и носим в МЕИ-то да я рециклират щото протече... Свалял съм на една друга Астра, но тя беше малко по-различна - беше на отделен ремък, а тая е на един с алтернатора. Обтяга го една ролка....
Интересъва ме ако някои е свалял от къде да я разкачим?... Хваната е на 2 болта за една лапа, която пък е хваната за двигателя и за една "люлка"...
Незнам тая лапа част от помпата ли е? Ако я разкача от там да не вземе да ми се разпадне в ръцете?... Или да взема да я развия направо с лапата?...
Отговори

skakaletca снимка skakaletca 27 март 2007 - 16:43

vessso, на Mar 27 2007, 04:38 PM, каза:

Утре ще помагам на еднин колега да я свалим и носим в МЕИ-то да я рециклират щото протече... Свалял съм на една друга Астра, но тя беше малко по-различна - беше на отделен ремък, а тая е на един с алтернатора. Обтяга го една ролка....
  Интересъва ме ако някои е свалял от къде да я разкачим?... Хваната е на 2 болта за една лапа, която пък е хваната за двигателя и за една "люлка"...
  Незнам тая лапа част от помпата ли е? Ако я разкача от там да не вземе да ми се разпадне в ръцете?... Или да взема да я развия направо с лапата?...
 

http://www.snimka.bg...hoto_id=2504570 така ли изглежда
Отговори

vessso снимка vessso 27 март 2007 - 17:36

За същото говорим... Да разбирам, че трябва да сваля само помпата без лапата? Като я откача от 3-те болта и естествено маркучите... :19a:
Отговори

деян василев снимка деян василев 28 март 2007 - 08:16

vessso, на Mar 27 2007, 05:36 PM, каза:

За същото говорим... Да разбирам, че трябва да сваля само помпата без лапата? Като я откача от 3-те болта и естествено маркучите... :25:
 

Откачваш тръбата,маркуча,ремъка и 2 болта на снимката и си готов
Отговори

vessso снимка vessso 28 март 2007 - 16:26

3 са ама няма да спорим....
Занесох хидравличната помпа в МЕИ - ИНСТИТУТА ПО ХИДРАВЛИКА, момчетата я оправиха за има няма час и половина... Процедурата ми струваше 80лв. Дават 6 месеца гаранция.... Дано да не ви се налага ама там е мястото, особено като знаем че нова струва майка си и баща си :25:
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 28 март 2007 - 16:34

Публикувано изображение


Да е по лесно :25:
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 28 март 2007 - 20:58

Браво за темата - сигурно ще е полезна на много хора!
Така като гледам е полезна и за мене, защото и аз ще правя същата процедура скоро. Та въпроса ми е - ясно че ще трябва да сменя и хидравличното масло след това, но ако разкача маркучите на помпата предполагам че ще изтече само малка част от него, та какво трябва да направя за да го извадя всичкото? И след като съм извадил всичкото масло и съм ремонтирал помпата, поставям помпата закачам ремъка (предполагм като натисна обтегача предварително) и само наливам маслото? има ли някаква специална процедура или просто наливам новото хидралично масло?
Благодаря предварително!
Отговори

vassil_bk снимка vassil_bk 28 март 2007 - 22:54

dj_simo_boy, на Mar 28 2007, 08:58 PM, каза:

...
Симо, според мен няма излезе всичкото, ако само се разкачат маркучите. Пални си двигателя да поработи малко. Но само колкото да може помпата да изтласка всичкото масло. После наливаш новото, и въртиш в двете посоки докрай, за да се омасли системата. Мисля, че така би трябвало да се направи :25:

П.П. И си приготви 70-80 лв. за ремонта на помпата. На мен толкова ми взеха феновете от МЕИ-то.
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 29 март 2007 - 17:05

Добре де, ако разкача маркучите на помпата само и запаля за малко ще излезне само това от помпата, ами другото масло по маркучите и в рейката? И как така ще запаля за малко, ами като остане вътре помпата без никакво масло - да не вземе да зацепе нещо и после да няма оправяне :25:
Отговори

skakaletca снимка skakaletca 29 март 2007 - 17:16

dj_simo_boy, на Mar 29 2007, 05:05 PM, каза:

Добре де, ако разкача маркучите на помпата само и запаля за малко ще излезне само това от помпата, ами другото масло по маркучите и в рейката? И как така ще запаля за малко, ами като остане вътре помпата без никакво масло - да не вземе да зацепе нещо и после да няма оправяне :25:
 

нямаш проблеми. аз докато слагах климата и счупих една тръба на хидравликата тази по дебелата от казанчето към помпата точно под водния радиатор но си бях на село заради гаража и нямах масло. значи така си карах до враца около 25 км. и никви ядове
Отговори

vessso снимка vessso 29 март 2007 - 17:57

dj_simo_boy, на Mar 28 2007, 08:58 PM, каза:

Браво за темата - сигурно ще е полезна на много хора!
Така като гледам е полезна и за мене, защото и аз ще правя същата процедура скоро. Та въпроса ми е - ясно че ще трябва да сменя и хидравличното масло след това, но ако разкача маркучите на помпата предполагам че ще изтече само малка част от него, та какво трябва да направя за да го извадя всичкото? И след като съм извадил всичкото масло и съм ремонтирал помпата, поставям помпата закачам ремъка (предполагм като натисна обтегача предварително) и само наливам маслото? има ли някаква специална процедура или просто наливам новото хидралично масло?
Благодаря предварително!
 



Та значи за да не губиш масло при ремонта на помпата откачваш първо маркучите от казанчето за хидравлична течност. Навираш ги в 2 бутилки от минерална вода да речем... И палиш. Въртиш волана 2-3 пъти в двете карйни положения и си готов... След тов процедурата ти е ясна.... Телефона в МЕИ-то е: 0888692321
Като я поставиш пълниш казанчето и пак палиш. Въртиш наляво-надясно докато спре да вие допълваш и това е... През времето през което работи системата се самообезвъздушава (поне на Астрата е така, пробвал съм на Пасат - също... Успех!!!
Отговори

vassil_bk снимка vassil_bk 29 март 2007 - 17:57

dj_simo_boy, на Mar 29 2007, 05:05 PM, каза:

Добре де, ако разкача маркучите на помпата само и запаля за малко ще излезне само това от помпата, ами другото масло по маркучите и в рейката? И как така ще запаля за малко, ами като остане вътре помпата без никакво масло - да не вземе да зацепе нещо и после да няма оправяне :25:
Еми има значение кой маркуч ще разкачиш, предполагам. Мойта помпа беше толкова зле, че като запалих колата с ново масло, преди да я свалим, то си шурна директно... От тунела на магистрала "Тракия" до София колко км са? Всичкото това нали го минах с прецакана помпа и хвърляше по малко масло, докато грам не е останало. Ти сам видя на какво ми беше станал двигателя от масло навсякъде. На празен ход на 800-900 оборота, ако поработи 40-50 сек. макс не мисля, че ще е чак такъв проблем за помпата. Имам предвид това след като източиш маслото да палнеш само за малко да доизхвърли и останалото. И колкото изкапе толкова :25:

П.П. Ето още 2 телефона на сервиза в МЕИ-то: 088 9308859, 02 9652353, блок №11 :25:
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 31 март 2007 - 09:25

Благодаря на колегата vessso за ценната информация!! Аз нямах за идея да си запазя старото масло, но доколкото разбирам щом съм изкарал старото масло после мога направо ново да сложа.

А Васко знаеш ме какъв карък съм и за нещо дребно ще прецакам друго непоправимо... за това аз да питам и да съм подготвен :25:
Отговори

Laxy20 снимка Laxy20 01 март 2008 - 11:16

Колеги искам само да попитам къде в МЕИ правят тези процедури,защото и аз май ще трябва да ходя.За СОФИЯ ЛИ СТАВА ВЪПРОС?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg