Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Задна чистачка ,не работи

Димитър7805 снимка Димитър7805 09 ноември 2022 - 23:09

Здр,задната чистачка на Астра Г,не работи.Смених машинката ,абсолютно никакава промяна.Натискам да се включи ,чува се свук,че уж работи,пръскалката работи,но чистачката не.Какъв може да е проблема?И също търся задна чистчка със рамо,има ги по 20,25лв ,ако има нещо по евтино на старо,пишете.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 09 ноември 2022 - 23:34

Здр, ко пр? Ел е.пробл
Отговори

Коцето снимка Коцето 09 ноември 2022 - 23:46

И колата е комби, познах нали! а сега вземи да разглобиш гофрирания маркуч който е между купето и капака на багажника горе до тавана. Внимателно го изваждаш откъм тавана и ще видиш че имаш поне няколко прекъснати кабела. Намираш нови кабели 1,0 1,5 и 4 квадрата ПВ А2 и започваш да снаждаш със усукване и последващо запояване, снадките е най добре да не са в маркуча а в купето и вратата на багажника за да няма напрежение върху тях при движението на капака надолу и нагоре.
И те така, ако мислиш че няма да се справиш търси майстор мераклия щото не им се занимава много с тегави работи. Аз лично съм правил 2 пъти на Вектра Б като ми е отнемало към 3-4 часа за реновиране на всички кабели от средата на капака до един метър навътре в купето. всичко е по цветове и нищо не може да се обърка но все пак!!!
ПП - кабелите се намират в левия маркуч, в десния е маркуча за пръскалката. И преди да разглобяваш вземи пробвай дали отива ток до моторчето все пак, може и да не съм прав за накъсани кабели.
Мнението беше редактирано от Коцето: 09 ноември 2022 - 23:51
Отговори

Димитър7805 снимка Димитър7805 10 ноември 2022 - 00:46

Не е комби,двуврат,хетчбек е

Ок,мерси.Ще пробвам и тогава ще гледам за майстор,ако му се занимава.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 10 ноември 2022 - 06:43

Случвало се е и да е от ключа-лостчето при кормилото.
Може и от комфортмодула да е.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg