Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

датчик/реле на перка радиатор

Владо снимка Владо 16 май 2007 - 10:19

момци Вектрата ми вече не е моя и в момента е в Германия на път , където естествено се появявя проблем с перката - постоянно се върти , дори и на загасен мотор върти повече от час без да спира . Сещате се , че на всяко гасене трябва да се сваля клема на акумулатора за да не падне . Въпроса ми е някой имал ли е такъв проблем и евентуално къде се намира релето на тази перка, какъв размер и цвят е.

10х
Отговори

Владо снимка Владо 16 май 2007 - 10:51

положението е спешно , всякаква помощ - снимки , схеми ще е от полза <_<
Отговори

John снимка John 16 май 2007 - 11:32

Термовключвателя на радиатора е в лявата долна част на радиатора като стоиш с лице по посока на двигателя пред колата. Вади се куплунга му и би трябвало да спре, в противен случай може да се среже един от кабелите за самата перка и да се направи ключе за по-удобно в купето.
Отговори

Racer_ снимка Racer_ 18 март 2008 - 20:17

Колеги помагайте.Имам идентичен проблем.Перката си върти и докато е загаснала (повече от час вече).След малко ще сляза да и разкача акомулатора.Какво би трябвало да е решението на проблема?

П.С:Преди около година пак ми го направи този номер на едни бунгала и цяла нощ въртя.Сутринта я опънах на магистралата и като спрях си беше изгаснала послушно.Дали не е просто проява на харакхер. :19a:
Отговори

djord снимка djord 25 юни 2008 - 23:00

При мен проблема е че въобще на се включва. На този етап имам други проблеми по реставрацията на вектрата, затова си изкарах едно ЦК ключе на таблото и като качи над 90 го включвам. Проблема е да не го забравя някой път, ама то така шуми... надявам се да нямам проблеми :)
Отговори

Стельо снимка Стельо 25 юни 2008 - 23:55

Владо бате ако случайно утре благоволиш да си вдигнеш телефона можи и да ти помогна
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 26 юни 2008 - 12:51

Проблема е че тъпаците от опел не са досметнали нещо и нагаря едно реле ... направо се заварява и няма оправия. Смених го 2- пъти вече (3-то реле) ... и следващото което ще направя е да сменя електромотора на перката щото щом нагаря релето непрекъснато значи нее в него проблема.

Стельо забележи темата на Владо от кога е ... той най-вероятно се е оправил вече.

А иначе ще гледам да направя едни снимки на релето дето нагаря и местоположението му да не се лутат колегите...
Отговори

Стельо снимка Стельо 26 юни 2008 - 13:25

дето викаш въобще не погледнах от кога е темата. ...

ти пусни снимки аз ще го напиша с думи .... пред акумолатора има една кутийка с релета .... е от дясно на ляво 2-рото реле .... там е най вече проблема ..... братле пусни снимчици да видят хорицата че нямам под ръка diesel power .....
Отговори

hudson снимка hudson 26 юни 2008 - 14:24

 Стельо, на Jun 26 2008, 02:25 PM, каза:

пусни снимчици да видят хорицата че нямам под ръка diesel power .....

Че защо само diesel power? На бензиновите вектри не са ли същите? Щото и аз имам съмнения за тези реленца... <_<
Отговори

blagom снимка blagom 26 юни 2008 - 15:50

много ще съм благодарен ако някой даде линк или да каже кое реле в двете кутии -едната от ляво на акумулатора(2 релета има в нея с 2 предпазителя за перката), а другата е по - дълга с 5 или 6 релета в нея и е пред акумулатора - аджеба за какво са всички тея релета повечето са зелени обаче кое за какво е <_<
при мен перката спира като поработи климатика и като го спра след 2 мин се пуска сама :mhihi: а компресора продължава да си върти и да духа студено...само дето загрява колата. незнам вече
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 26 юни 2008 - 17:11

Ето колеги ... дано помогне ...

Публикувано изображение

Това е кутията с релетата...

Публикувано изображение

Отворена и релето дето дава проблемите.... посочено с пръст (третото от дясно-наляво)

Публикувано изображение

Те го те ... това реле е на 3-4 месеца и вече е очернено ...

принципно до сега едно реле ми държи горе-долу 1 година ... докато почне да залепва и решава, че не иска да спира перката.
Отговори

outlive снимка outlive 26 юни 2008 - 17:27

На Астра Г пак ли релето за перката е под номер 3?
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 26 юни 2008 - 18:03

 outlive, на Jun 26 2008, 06:27 PM, каза:

На Астра Г пак ли релето за перката е под номер 3?


Мне ... астра Г не би трябвало да пуска перка на спрян мотор... релето е на друго място и изглежда по друг начин
Отговори

bojo06 снимка bojo06 27 юни 2008 - 08:34

Малко нагледно за тия релета, но дали са едни и същи за различните модели незнам.
Релета1
Релета2
Релета3
Релета4
Отговори

hudson снимка hudson 27 юни 2008 - 08:45

Първият линк не работи.
Отговори

blagom снимка blagom 30 юни 2008 - 08:48

здравейте
пак повдигам тази тема, но ме е яд да си карам колата така.
вчера пак в мола пак ми загря до 100тина градуса колата понеже се изключи перката на мотора(втора скорост на перката бачка). след това пред блока бях махнал всички капачета на всички релета и ги гледах как работят и 100 пъти включвах и изключвах климатика, палих, гасих и не искаше и не искаше да се спре тая тъпа перка. всички релета изглеждат на изглед добре....като ги принудиш включват перките, но винаги двете.
не намерих реле което да прекъсва само тази на мотора. не разбрах също така за какво е реле 6. нищо не се получаваше като го натисна, а иначе релето е ок - слагах го на друго място.
правилно ли съм разбрал -релета 7 и 8 управляват перката когато не работи климатика; реле 2 включва климатика с компресор и т.н; релета 3,4,5 са за перката като е включен климатика като 4 и 5 са съответно за първа и втора скорост на перката.... а 3 реле май се включва и без да работи климата <_<
благодаря
Отговори

Гостand_* 05 април 2012 - 20:52

Здравейте,
Имам проблем с перката на радиатора.Постоянно работеше на първа степен дори след като изгасих колата.Смених релето но това не помогна.След 10 километра каране проблема изчезна.Някой може ли да помогне.Съмнявам се в термодатчика на радиятора.И още един въпрос:При прегряване тъй като нява часовник а сигнализира с лампа как изглежда тя и гасне ли автомобила ими само дава сигнал.
Благодаря предварително.
Отговори

ГостAyhan_* 06 април 2012 - 08:03

:love_opel: Датчика ти е развалена и аз имах сьщия проблем..
Мнението беше редактирано от Ayhan: 06 април 2012 - 08:04
Отговори

megatron снимка megatron 06 април 2012 - 09:15

Здравейте, най-често срещания проблем при Опелите е термо датчика на радиатора. Той е един прост датчик на принципа на биметална пластина с нормално отворени контакти при ниска температура. При повишаване на температурата достигаща зададената му от завода стойност(която е изписана на самия датчик), той просто прави верига. Следователно, когато неможе да отчете нормалното изстиване на охладителната течност, ще остане включен. Проверката му е много проста. Може спокойно да се замени и друг термо датчик с приблизителна стойност на градусите.
Отговори

Гостand_* 06 април 2012 - 17:15

Каква е цената на този датчик и според вас може ли да даде обратен проблем да не включи когато трябва.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg