Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Инфо за VECTRA B

lyuboo снимка lyuboo 01 април 2009 - 08:32

Здравейте.извинявам се ако мястото на темата не е тук. Въпроса ми е следния: Търся си кола харесъл си Вектра Б 97г.Двигателя е 1.6 100 коня. Интересува ме дали ще върви да не  е мудна че патувам доста извънградско и ако не мога да изпреваря един тир а да му дишам праха няма сми съл да я взимам.трябва ми Бензинка задължително че не съм по Дизела. Може и газ да му сложа даже. Хубав ли е този двигател. Който има кола с такъв да сподели мнение.



Благодаря на отзовалите се.
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 01 април 2009 - 08:37

По-добрия вариант е 1,8 двигател 115 коня.
Иначе и този си върви, но не може да се правиш на
състезател, тировете все ще можеш да ги подминеш :icon_wink2:
За газов инжекцион няма проблем и при двата двигателя.

Поздрави и успех с покупката!
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 01 април 2009 - 09:31

По добре се огледай за 2.0 136 коня - X20XEV, в краен случай 1.8...а за 1.6 и извънградско забрави, само ще го мразиш... :icon_wink2:
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 01 април 2009 - 16:08

1.8 Колега е от всякъде по-добър избор от 1.6.Извънградско си екстра- никакви проблеми с изпеварването.Купето е малко над 1300 кила.Сам си направи извода колко добре се комбинират 101 коня със тях.И още нещо важно.Разцъкай с търсачката- има много теми за 1.6 горящи масло като луди.Едва ли искаш такова нещо.
Отговори

Вълов снимка Вълов 01 април 2009 - 16:13

И 1.6 зависи как ще го уцелиш,не е задалжително да е масларка,а и нали знаеш,че жена и кола е на късмет.
Отговори

vesko_87 снимка vesko_87 01 април 2009 - 17:18

1.8 /16v 115 кс си вземи за изван градско е супер аз имам такава и си варви доста прилично
Отговори

oci снимка oci 01 април 2009 - 19:26

1.8 или 2.0 ! Вече е въпрос на кой от двата двигатела по-запазен ще попаднеш. 2.0 Х20ХЕV-а върви доста прилично(въпреки тежкото купе) и пътуването извънградско ще ти е много приятно. 1.8 също върви не лошо, но пак ти казвам - огледай и избери по запазената кола(все пак не си я поръчваш нова). Но за изънградско това 1.6... не че няма да можеш да изпревариш ТИР-овете но ще ти е доста по дискомфортно.
Отговори

Maiky снимка Maiky 01 април 2009 - 19:38

Има много писано по въпроса, поне в 6 теми съм писал подробно. НЕ СИ ВЗИМАЙ 1,6, всичко друго, но не и този на Вектра Б!!! Ако е Астра Г може и 1,4 ако искаш, но на тежкото купе на Вектрата ще съжаляваш. И все пак погледни и дизелите, 101коня дизел е доста пъргав и добре се изтрелва. А иначе мен ако питаш 2,2 бензин е мотора!
Отговори

nedelcho снимка nedelcho 01 април 2009 - 19:42

Аз до скоро бях с C16NZ 75 к.с и си изпреварвах и тирове и леки коли. Вярно понякога ми се искаше да разполагам с повече мощ но не се оплаквах. Данъка му беше малко, нямаше разлика във вървенето на газ и бензин. Така че и със 100 к.с. ще се движиш добре по пътя.
Но дойде време за нов автомобил ( с клима - основната причина за смяна) и след много изчетени мнения се оказа че е голям рискът двигателя 1.6 екотек да харчи много масло което не е добре. Затова се спрях на 1.8 или 2.0 бензин. Макар че данъка е 7-8 пъти по-голям. Та в карайна сметка си взех Z18XE което си е 125 к.с. Още не съм го карал на извънградско, но за 100-те км навъряни в града съм очарован. Не е супер бегачка но определено има живец. Така че ако попаднеш на читав мотор 1.8 дори и 115 к.с да е взимай.
1.6 има само един + ниския данък. Което си е поне 150 лв. на година. Но ако ги даваш за масло или смяна на сегменти и гумички на клапани положението става на кантар. А и евтиното както знаем струва скъпо.
Отговори

bobo4 снимка bobo4 01 април 2009 - 20:58

Не знам дали тук да питам, или да отворя нова тема, но все пак:
Някой може ли да ми обясни има ли някаква разлика (освен предните фарове, решетката и др. под.) между Опел Вектра 1.9CDTi, 150 к.с., произведена през 2005 г и 1.9CDTi 150 к.с. произведена 2006 или 2007?
Отговори

lyuboo снимка lyuboo 01 април 2009 - 21:36

Ето колата с 1,6 двигател която ми спря окото и още една с двигател 2.0



http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmen...&f1=details



http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmen...&f1=details

Тази 136 коня която е по написаното е супер но не ми харесва че е хечебек, но ще видим
Отговори

vankis снимка vankis 01 април 2009 - 21:44

Здрасти колега,
аз карам астра г с 1.6 16в мотора-101 коня и пасва перфектно, не ми гори масло. Но на вектрата мисля , че ще дойде малък както казаха колегите по-горе, 1.8 мотора е идеален .Макар ,че те съветвам да се ръководиш от състоянието на колата ,защото ако предния собственик е бил мърляч пак няма да си доволен.
Отговори

SKOFIELD** снимка SKOFIELD** 01 април 2009 - 22:19

моята е 1.6_16v и съм много доволен не ми харчи и грам масло и за 100 коня си върви.Не е "бегачка" ама съм доволен.Извинградско ми харчи 6,5 в града 9-10 зависи от карането :) Успех с покупката :icon_wink2:
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 02 април 2009 - 05:59

1.8 e мотора, може и 2.0 ама този конкретно ми се струва издухан нещо. Не трябва да има масло там където се вижда че има. А наскоро един авер каква вектра продаде във Варна направо не е истина. Умрях като я видях, от последните години 1.8 125 коня... спорт екстри мекстри...
Но като се върнем пак на темата - 1.8 или 2.0 данъка е различен според това къде живееш. В "най-хубавото място за живеене" или иначе казано Варна данъка на 2.0 16 е 250лв. Боли ме всеки ден като си помисля как съм го платил ама .... какво да се прави. 1.8 е по-добър мотор като балансираност. Той е реално почти първообраза на екотеците и е най-добре намислен. 2.0 е скопен за 2.0 мотор, горе повече от 150 коньовия стар мотор и върви по-малко(136 коня), спрямо 1.8 разликата ще дойде при над 160км/ч(2.0-ката ще почне да дърпа малко повече) и при разхода, на 1.8 трябва да е литър надолу поне. При астра Ф разликата е 2л/100км.
Като поддръжка са еднакви. Кофтито на вектрите от тия години с тоя мотор е съединителя - хидравличен е и проблемен, от там и скоростната кутия и диференциала. Имаше из форума теми как при повече юркане диференциала не му остават зъби а кутията почва да вие. Така че преди покупка - хубаво преглеждане в сервиз! Най-много страдат от това тунинговани екзембляри с големи джанти и широки гуми подлагани на тормоз.
Мнението беше редактирано от simbon4o: 02 април 2009 - 06:00
Отговори

nedelcho снимка nedelcho 02 април 2009 - 07:08

 simbon4o, на 02 Apr 2009, 06:59 AM, каза:

1.8 e мотора, може и 2.0 ама този конкретно ми се струва издухан нещо. Не трябва да има масло там където се вижда че има. А наскоро един авер каква вектра продаде във Варна направо не е истина. Умрях като я видях, от последните години 1.8 125 коня... спорт екстри мекстри...


:icon_wink2: Да не е тази която аз купих? :kuku:
Отговори

svetlio999 снимка svetlio999 02 април 2009 - 08:20

1.8 115КС МИНИМУМ 1.6 С 4 ЧОВЕКА МНОГО ЗЛЕ СЕ ЕДНО 70КС КАРАШ
Отговори

lyuboo снимка lyuboo 02 април 2009 - 09:26

А я ми кажете разликата между седана и хечбег.Интересува ме пространството в багажника и отзаде на седящите намалено лие.Колко литра се води.



ПОПЪЛНИ СИ ПРОФИЛА СПОРЕД ПРАВИЛАТА!
Мнението беше редактирано от Sandman: 02 април 2009 - 09:57
Отговори

MARSABOY снимка MARSABOY 12 септември 2009 - 13:10

Здравейте колеги.Та след доста издирване си намерих OPEL VECTRA B 2.0 16V понеже съм малко резервиран към големият двигател по отношение на части консумативи и разход ако може някой да хвърли светлина в тунела.Предишната ми кола беше VECTRA B 1.6 16V и мога да кажа ,че като разход на гориво (газ/бензин) беше много добре пък и обслужването беше на доста приемливи цени и ме устройваше идеално.Сега и въпросите
1.В сайта на Стефанов (официалният представител за Опел за Пловдив) излиза в калкулатора ,че за 300 лв ми правят смяна на масла,ролки,ремъци+всички филтри) което е добра цена за мен без водна помпа която разбрах е почти наложително при смяна на ремъците да се смени.Та въпросът е тази цена реална ли е и колко е цената на водната помпа
2.Колата е без АГУ а при мен пробега е около 2000+ км месечено така ,че колата от момента на покупката ще се вкара за Газов инжекцион.Какво да очаквам като разход(говоря Пловдив) и проблеми.
3.Имали нещо специално да гледам по този двигател преди да взема колата


Кога е сбирката в Пловдив да идвам да се хваля

Изчетох всички мнения който ми изкара търсачката ,но просто искам 3 по конкретни отговора
Отговори

Maiky снимка Maiky 12 септември 2009 - 14:14

 MARSABOY, на 12 Sep 2009, 02:10 PM, каза:




Здрасти,
големия мотор е в пъти по-добър от малкия, особено за Вектра Б, т.к. купето е доста тежко!
По въпросите ти:
- ролки с ангренаж - около 170лв, линеен около 20лв, маслко зависи какво, ГМ около 40лв, филтри 3бр около 20лв. Останалото за работа. Водната се сменява през един път - сега ако я смениш, на следващата смяна на ангренаж няма (ако е читава самата помпа).
- ГИ е хубав, зависи кой ще ти го слага и как ще ти го настрои. Веднъж обаче като го направи и всичко е ок. Разхода е относителен, но около 2л повече от на бензин! Пак казвам - много е относоително!
- ХЕВ мотора има следните да ги наречем "слаби" места - датчици на колянов и на разпределителните валове. Нормално е да се обадят някога. Дебитомера може да създава проблеми, както и ландата, но не е задължително. Гарнитурата на капака на клапаните може да се разреве. Моторчето з апразния ход си иска почистване! За тези неща се сещам в момента!
Отговори

mantzel снимка mantzel 12 септември 2009 - 14:48

Здравей колега,имам същия двигател-слабост са им изпускателните колектори-пукат се.Моят досега не се е пукал,но сменям гарнитурата им често-издухва се.Като вървене не очаквай много,като ряз също-иначе е доста икономичен и при мен не пипа масло.Другия плюс на тези коли е повече екстри като автопилот,TC.Скоростните кутии на тези преди фейслифта (F18) са доста чупливи,фейслифтовите са с кутия F20,която знам че е по здрава.Нека колегите да кажат още за него.
Мнението беше редактирано от mantzel: 13 септември 2009 - 23:12
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg