Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Kadett E

Ръжда При Носачите

Rendo снимка Rendo 14 януари 2010 - 16:26

Колеги днес при смяната на маслото в сервиза слезнах в канала и какво да видя ухото което държи носача за закупето от към шоиорската врата се е дефомирало и почти е излезнало от тампона на носача - т.е. поддала е отдолу ламарината колата е Кадет 91-ва винаги е мазана с боди но тази година просто явно и идва времето
Не е кърпено до момнта - въпроса ми е може ли някой да предложи кадърен майстор за София защото работата е сериозна а последствията много опасни
Отговори

RaCeR_BoY снимка RaCeR_BoY 17 януари 2010 - 22:10

Колега намери ли си майстор да оправи ръждата при носачите?

Поздрави!
Отговори

oci снимка oci 17 януари 2010 - 22:24

Аз не можах да разбера точно къде имаш ръжда, но до колкото разбрах е по носача? Еми щом е толкова много, че се е деформирал купи си нов носач(или от морга ако нямаш кинта). Това някой да ти заварва носач... Ако е поддала обаче частта която е от купето вече само майстор спасява положението :devil-smiley-019:
Отговори

Rendo снимка Rendo 18 януари 2010 - 18:35

Проблема е по ламарината на купето - където е захванато ухото на носача (образно казано под краката на пътника а не при гредите на роговете)
Все още не съм намерил майстор а и се притеснявам да отида при всеки защото при предишния опел беше правено това нещо - слага се торкрет от ламарина от вътре и торкрет от ламарина отвън и се наварява
ама трябва да е направено кадърно :(
Мнението беше редактирано от Rendo: 18 януари 2010 - 18:39
Отговори

MAD_DOGG снимка MAD_DOGG 19 март 2012 - 21:21

Здравейте, колеги!

Имам важен въпрос:
Това "чудо" може ли да се изкърпи?

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Няма изгнило на шината, за която се захваща носача, а само на надлъжната греда.
Колата е Корса Б.

Ще се радвам на бърз отговор. :surrender:
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 19 март 2012 - 22:48

Би трябвало да може. Стига да го прави човек, който си разбира от работата. Реже се до здраво и после се прави.
Отговори

swetla777 снимка swetla777 19 март 2012 - 23:12

Колега преди малко над година правих тази процедура на моя кадет отляво и разбирам за какво говориш, на мен ми взе 30 лева и го направи много грамотно изряза изгнилото сложи нова ламарина и после го маза с някакви черни мазила не съм го и боядисвал и нямам мокет на пода и всичко се вижда. Единствения проблем е че майстора се намира в поляните над хладилника и има само черен път, ако не те притеснява ще ти дам координати на лични стига да искаш можеш да дойдеш да видиш и моята барака как я е направил. Не обичам да гарантирам, но съм сигурен в неговата работа защото го ползвам 15 години вече и съм доволен от качество цена и внимание което ми обръща защото много майстори го дават много заети и дребни и засукани неща не им се правят.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 19 март 2012 - 23:14

Колега, момчето е от Варна :) Едва ли ще се вдигне чак до София за едно изкърпване. Нека някой колега от неговият регион да го упъти :)
Отговори

swetla777 снимка swetla777 19 март 2012 - 23:16

 IvailoM, на 19 март 2012 - 23:14, каза:

Колега, момчето е от Варна :) Едва ли ще се вдигне чак до София за едно изкърпване. Нека някой колега от неговият регион да го упъти :)

Доколкото видях човека пуснал темата е от софия или аз се обърках нещо наистина и сега видях, че тая тема е гробясала, за което се извинявам.
Мнението беше редактирано от swetla777: 19 март 2012 - 23:18
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 19 март 2012 - 23:20

Колегата, пуснал темата не е писал от година и нещо. Вероятно вече се е справил :) Но иначе това е начинът. Реже се до здраво, заварява се ново парче и след това трябва много добре да се обработи срещу корозия :) Иначе майсторът, който си похвалил може да свърши работа на някой от София :)
Отговори

swetla777 снимка swetla777 19 март 2012 - 23:39

Благодаря все пак, за теб едва ли защото наскоро ти четох темата и твоята бегачка е доста лачена и подържана и не ми се мисли колко мерак и пари си вкарал пък и със сигурност не страдаш от дефицит на майстори.
Отговори

MAD_DOGG снимка MAD_DOGG 20 март 2012 - 00:28

Благодаря ви за отговорите! Интересуваше ме, дали може и дали си струва да се направи, но явно има и други колеги, които вече са решили този проблем. Знам, че е "масова болка" на Кадет и Корса да гният точно там.

По въпроса за майсторите - ще измисля нещо. Познавам 2-3 човека, които се занимават от години с кърпене. Със сигурност ще се прави, защото колата ми служи изключително вярно през последните 4 години и смятам и занапред да си я карам. Ще пиша и ще качвам снимки в моята тема, когато изкърпя мястото.

Моля за извинение, че ползвах стара тема, но ми се стори за излишно да създавам нова при положение, че тази е точно по моя проблем.

P. S. Ще трябва да обновя профила си. Живях във Варна 4 години, понеже бях студент, но вече не съм там...
Отговори

oci снимка oci 20 март 2012 - 11:56

 MAD_DOGG, на 19 март 2012 - 21:21, каза:

Това "чудо" може ли да се изкърпи?


В техниката смъртни случаи няма! :mhihi: Или иначе казано няма нещо, което да не може да се оправи. При теб положението изобщо не е трагично, намери свестен майстори се хвърляй смело :first:
Отговори

MAD_DOGG снимка MAD_DOGG 20 март 2012 - 14:23

Мерси за съвета! При първа възможност ще отстраня проблема. Отново се убеждавам, че нашия форум е №1 в България. Много неща съм научил от тук и със сигурност са ми от полза.

Поздрави!!!
Отговори

swetla777 снимка swetla777 22 март 2012 - 17:51

Ето как е заварен един носач на опел кадет 1.7Д 1991 г. и заварена усилваща гредичка която да не позволи носачите да се разчепят и полуоската да изпадне. Може и да има по добри варианти кажете.
http://stefano777.sn...a-nosach.663734
Отговори

MAD_DOGG снимка MAD_DOGG 22 март 2012 - 18:38

Благодаря за снимките! Много добре е направено. Вече говорих с майстора и ми каза, че ще се направи. При първа възможност ще кача снимки с моята кола.

Благодаря на всички за мненията! Бяхте ми полезни.

Поздрави!!!
Отговори

radkisha снимка radkisha 14 април 2012 - 16:37

 MAD_DOGG, на 22 март 2012 - 18:38, каза:

Благодаря за снимките! Много добре е направено. Вече говорих с майстора и ми каза, че ще се направи. При първа възможност ще кача снимки с моята кола.

Благодаря на всички за мненията! Бяхте ми полезни.

Поздрави!!!



Колега, пиши после дали си се справил с проблема и колко ти е струвало. На мен ми предстои кърпене и от двете страни при носачите. Ако си доволен, препоръчай ми майстор, където мога да оправя и моята корсичка.

Поздрави!
Отговори

swetla777 снимка swetla777 14 април 2012 - 16:49

Колегата който питаш е от Нови пазар / Шумен видя ли, а ти си от София или се бъркам.
Отговори

MAD_DOGG снимка MAD_DOGG 14 април 2012 - 17:08

Още не съм решил проблема с ръждата. Финансите ми свършиха на 99% и ще трябва да почакам известно време. Вече говорих с майстора и ми каза, че мястото ще се изкърпи без проблеми.

Към колегата radkisha - майстор няма смисъл да ти препоръчвам, понеже ще ти е доста далечко (около 390 км). Задължително ще пиша, когато реша проблема.
Отговори

radkisha снимка radkisha 14 април 2012 - 21:52

Не съм догледал, нещо съм се заблудил, че си от София. Ще се заема тези дни с кърпенето, пък ти ако ме изпревариш пиши да кажеш как е станало.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg