Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Тънки дискове, но уж има ABS?

Opel_Corsa_fan снимка Opel_Corsa_fan 05 май 2012 - 19:29

Здравейте,
възможно ли е фабрично колата да е с 11мм дискове(единични невентилирани) и да е с ABS или е правена някаква "интервенция" от предишния собственик. Има датчици на главините, свети като дам на контакт и лампа ABS.
Но пък в Haynes и други книги дават :
Disc thickness: New Minimum
1.0 and 1.2 litre petrol models : New
WithABS .............................................20mm
WithoutABS ..........................................11mm
Отговори

goro21 снимка goro21 04 юни 2012 - 18:03

И при мен на астра ф е така с абц е ,а дисковите са единични не съм ги мерил колко точно мм са
Отговори

Setfan снимка Setfan 07 юни 2012 - 08:46

Освен датчиците трябва да имаш и ABS помпа. Не може а се сбърка с обикновенна спирачна помпа - много по-голяма е обикновенно е алуминиево кубче в което влза дебел сноп кабели с голяма букса. Вдигни предния капак и виж най-добре. Ако имаш всичко това, може да пробваш на пясък или трева дали наистина ти работи ABS-а.
Отговори

Жоро снимка Жоро 07 юни 2012 - 10:29

A ако скочиш на спирачките? - ABS-а трака ли? И ти питаш дали имаш ABS или защо имаш а пък дисковете са ти тънки...
Отговори

_shady снимка _shady 07 юни 2012 - 14:45

теоритично е възможно и има автомобили с "тънки"-невентилирани дискове с абс... по-принцип и конкретно на опелите съм чувал,че на малките мотори се избягва тази екстра, въпреки че съществуват астри Г и корси с мотори като твоя-1200куб.см. с АБС. Ако не знаеш къде да гледаш в коша или помоли някой запознат да погледне и да ти каже имаш или не АБС или провери сам по начина споменат по-горе от колегата... при наличието на такъв и неговото сработване ще чуеш странно тракане и кракът ти,който е на педала на спирачката ще получи много неприятни "ритници" от самия педал.
И все пак като вдигнеш капака вдясно от мотора, отпред в областа на десния фар/над него на около 20см/ трябва да има сива или черна кутия, от която излизат едни зеленикави най-вероятно тръбички-4бр. Ако всичко е прашасало забърши с мокър парцал и чети какво пише по кутиите-някъде трябва да има надпис ABS.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg