Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

При колко обора се включва турбината

boichev снимка boichev 14 май 2012 - 15:25

Колега, тоя мотор е изцяло механичен, даже няма ЧЕК лампа. :mhihi: Само този тест със даването на газ и се следи дали връща налягане неможах да го разбера? :unsure:
Отговори

Scrivener снимка Scrivener 14 май 2012 - 21:42

Колега,забравих да уточня,че на около 2200 оборота налягането започва да се покачва и от 0.2 бара,на около 3000+ оборота вече е 0.6 бара,които пък ги държи до около 5000+ оборота.
(заблудих се от предишната ми кола,която не беше Опел.При нея турбината тръгваше от около 2000- и "гаснеше" към 3800 оборота,та за това реших,че тук нещо не е наред.)
Успях да се кача на друга такава "Корса" и при нея беше същото положение.
Та значи след всичките тия гимнастики дето изваршихме,се оказва,че колата си е наред и точно такова налягане трябва да прави турбината.


Дано цялата тази тема бъде от полза на някои.Ако имаше,кой да ми обясни това в началото,нямаше да се нервирам излишно на моята "въшка".
Отговори

boichev снимка boichev 15 май 2012 - 07:24

Колега, точно това трябваше да кажеш още в началото, че от 3000+ до 5000+ оборота ти държи 0.6 бара налягане, колата ти е в ред. Можеше и да не мериш, качваш се на 2-3 други корси, настъпваш и ако вървят еднакво, караш си колата и това е. :icon_wink2: Но лично аз, не бих настъпвал над 4500 оборота, за сега до 4000 съм стигал. :smile3560:
Отговори

spusak снимка spusak 20 юни 2013 - 00:23

Привет, колеги!
Налягането под натоварване на турбото е 0,8 бара. При поддържане на постоянна скорост около 90-110 км/ч е 0,4. При ниски обороти 0,1-0,2.
Манометъра си го проверих с еталонен, така, че 99,99% е верен. (има отклонение 0,005 бар)
В аутодатата също й дават 0,8 бара макс.налягане.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg