Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Нова Corsa F

rosen nikolov снимка rosen nikolov 25 февруари 2021 - 18:40

Здравейте
Първо искам да се извиня тъй-като съм нов в този форум ако въпросите не са на на точното място.От 2 седмици в семейството(за жена ми) се сдобихме с много красив и надявам се здрав автомобил а имено с нова Корса Ф 100 кс.ниво елеганс +още екстри.Колата освен красива е и доста пъргава за което лично бях малко скептичен и при вече изминати 500 км. съпругата е възхитена.Имам и няколко въпрос а имено първо до сега все още не се вкючва старт-стопа само примигва 2-3 пъти дори и при 20 градуса навън и второто е за разхода(въпреки че предполагам че е рано) под 7 не е падал при много внимателно каране в София-около 25 км.на ден.Питанията са свързани с факта че в семейството другия автомобил който на 3г. ми дава същия разход при 150 к.с и гасне на всеки сфетофар тези дни при същите температури.Моля за вашите мнения.
Отговори

Sim снимка Sim 25 февруари 2021 - 21:27

Старт стоп системата се активира при изпълнени определени условия. Прочети за това в книжката.
Относно разхода на гориво. С какъв двигател е колата? Как да се изкаже мнение, при условие, че не се знае.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 25 февруари 2021 - 21:33

Човекът е написал 100 коня, значи е 1.2 турбо. И ако гледаме заводски данни, далеч си от дадения разход, дори от нас да сложим 1 литър отгоре. Но , карай да видим какво ще усредни.

Предполагам, че другият автомобил е 4 цилиндров(150-те коня), това значи, че неговото натоварване при еднакви други условия, е по-малко, отколкото един трицилиндров двигател.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 25 февруари 2021 - 21:39
Отговори

benzy снимка benzy 25 февруари 2021 - 21:43

500 км е нищо, мотора още не разработен, тепърва ще падне разхода. След като смениш първото масло вече може да мислиш колко е разхода всъщност. А тези 25 км на ден много зависи по какъв маршрут са, ако е от задръстване в задръстване и пълзене нищо чудно да си ги прави
Отговори

rosen nikolov снимка rosen nikolov 26 февруари 2021 - 08:52

Мотора е 1.2 турбо 3 цилиндров и питането за разхода е поради факта е че когато купувах колата от Дженеръс ауто при въпроса за разхода ми показаха на тестовия автомобил със същия мотор който беше на около 1500 км среден разход 5.6литра.Другия автомобил е наистина 4 цилиндров Шкода Октавия 1.4 ТСИ.Относно старт-стопа наистина бях прочел в книжката че при мигаща светлина има неизпълнено условие за включване на системата но пак казвам (което можеби е моя грешка)че го срасвнявам с друг автомобил и затова питам тук тъй като вие предполагам много от вас карате от поколения Опел.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 26 февруари 2021 - 09:18

 rosen nikolov, на 26 февруари 2021 - 08:52, каза:

много от вас карате от поколения Опел.

Това едва ли някой в България може да го направи, да кара поколения опел да, но от...

През първите 2 хил. км не очаквай нисък разход, като еди коя си карана незнайно как. Като се поразработи мотора може и да падне леко но по скоро човека свиква с техниката.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg