Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

За 1.6 16v екотек и маслото.

SunMaster снимка SunMaster 15 февруари 2006 - 21:27

това последното бяха емоций.ще карам кола над 100 коня и ще бъде опел.това е :gosh:
Отговори

ГостPMG_* 15 февруари 2006 - 22:19

Добър избор :gosh:
Не се притеснявай дори и да вземеш 1.6 16В има го този проблем, но далеч не е на всяка кола, само на много изтормозените
Отговори

Оги снимка Оги 16 февруари 2006 - 09:49

SunMaster брато, ако ще ходиш до СФ да търсиш Вектор ... НЕДЕЙ, няма, има само Астра комби :2angry1: , даже на едно място видях 7 наредени една до друга :gosh: . В горубляне имаше само 5 (смяяяяяяяяятай) и нито една от тях не стаа, 2-те бяха блъскани, едната пребоядисвана ...
Отговори

SunMaster снимка SunMaster 16 февруари 2006 - 19:43

това последното требе да е с исузо мотор а?82 коня са ми мъничко.около 100 ми трябват.може и над 100.в нета намерих 3 свестни обяви за 1.8 и се италянки.като ги знам какви са дерачи не ми се иска.май ша изчакам още 3-4 дни и ще използвам за проучване.пак и се намери един полуразпаднал се форд да търкалям да си върша работата поне.без кола не се издържаше
Отговори

SunMaster снимка SunMaster 21 февруари 2006 - 20:48

Публикувано изображение
вече съм собственик на това 1.8 16v .излезе че някой е сложил новата решетка на вектра,а и че има оригинален ремус.колицата има малко косури ама ще ги оправя.и сега идва въпроса дали да слагам газ?
Отговори

VECTRA DTI 16V снимка VECTRA DTI 16V 21 февруари 2006 - 21:56

SunMaster, на Feb 21 2006, 08:48 PM, каза:

Публикувано изображение
вече съм собственик на това 1.8 16v .излезе че някой е сложил новата решетка на вектра,а и че има оригинален ремус.колицата има малко косури ама ще ги оправя.и сега идва въпроса дали да слагам газ?
 

добре дошъл в клуба колега.Да ти е честита ,готина е колицата, а за газта другите колеги да кажат,аз съм фен на печките
Отговори

junior1300 снимка junior1300 22 февруари 2006 - 08:11

Малко по темата макар и вече постфактум
1.6 16 фабрично го дават да лапа масло но около 1 л на 10 000 -ако наистина се кара с добро масло и се внимава няма да има проблем
При мен за около 5000 км нямам оплаквания за маслото -а и колата си върви -ама като дигне над 100
Отговори

tosho_dobrev снимка tosho_dobrev 22 февруари 2006 - 12:22

колеги знам че моя комнетар е малко <_< ама като се зачетох за това горене на масло ми се стори доста странно че моята иозбщо не гори масло за 10 000 км не ми е изгорлила и 200 гр. масло двигателят е 6 годишен 1.4 екотек и е на бая километри не съм доливал никакво масло а по щеката видимо не е мръднало.Та за бъдещи купувачи на опели с малки двигатели искам да кажа че в краина сметка всичко си е до късмет и до това как е била карана от предишния собственик :knee:
Отговори

SunMaster снимка SunMaster 22 февруари 2006 - 23:05

е да споделя малко инфо за двигателя.днес най-после видях и отворен екотек двигател но на старите вектри.крадено е тотално-комбинация от исузо и VW+opel.разпределителените валове са подобие на тези на VW,повдигачите също.главата е много интелигентно измислена за сваляне-не се сваля напълно инжекцията.изпускателите се свалят на място.блока си е чисто опелски.двоен картер копиран от исузу.чеснто казано с познанията които имам+инструментите които имам+200-300 лв. (за тези които нямам) ще мога да си сменя гарнитурата на главата(+ риска от неопитността).в крайна сметка съм страшно доволен от избора си на кола(досега бях фен на VW)
п.п.дввигателя който гледах беше 2.0 16v ekotek
Отговори

Гостdreamer_* 05 март 2006 - 21:45

Здравейте,
Изчетох като че ли всички постове по темата за свръхразхода на масло на двигателя X16XEL или 1.6 16V . И установявам, това което се случва навякъде и в другите форуми..а именно пише се и се изразява категорично мнение по въпроси, за които личи, че повечето участници не са изобщо добре информирани..

Но това в много случай дори не е лошо..просто често така се достига до истината:-)

Нека и аз да изкажа моето мнение без претенции за изчерпателност:

Всяка кола може харчи много масло, ако не е поддържана добре - карана с масло за 3лв литъра и сменяно като светне лампата, многобройни течове и т.н.. Възможно е цитираният двигател да има известна слабост към по-бързо износване. Възможно е този двигател да има фабричен дефект за някои партиди за годините '96-'97 .
Но нека не слагаме под общ знаменател всички Опел-и с такъв двигател.

Аз мога да дам пример с моят --> Astra G 1.6 16V Sport X16XEL '98година 120 000км.

Колата нито харчи масло, нито има синкав пушек откъм ауспуха или каквито и да било от цитираните проблеми. Който не вярва - предлагам демонстрация.

А относно силата и динамиката на двигателя - мен на това купе с 3врати ме устройва и дори го намирам за приятно бързичък. Все пак то тежи 1 225кг и му дават максимум 1 625кг - т.е максимум 400кг полезен товар. Изобщо не може да се сравнява с някое комби натовартено с 300кг картофи теглещо двутонна каравана:-) И пак всичко опира до стил на каране и начин на усещане на колата, разбира се и до поддръжка. Който иска да кара много бърза кола да си вземе Порше!

Моята препоръка към всички търсещи съвет е след като вземат предвид опита (повтарям опита, не препредадени разкази) на другите хора с даден проблем да се осланят и на своите виждания по въпроса.

Стана си дълъг пост..сорри:-)

Благодаря за вниманието!
Отговори

ГостPMG_* 05 март 2006 - 21:57

dreamer, на Mar 5 2006, 09:45 PM, каза:

............
 


Колега в нашия сервиз дойде същата астра с проблем - харч на масло, доста стабилен ;)
Отговори

Гостdreamer_* 05 март 2006 - 22:05

Колега в нашия сервиз дойде същата астра с проблем - харч на масло, доста стабилен ;)
 
[/quote]

Възможно е. Аз съм виждал и други коли, които харчат 1лт/1000км, но това не означава, че двигателите им по дефиниция не "важат", нали?
Отговори

ГостPMG_* 05 март 2006 - 22:15

dreamer, на Mar 5 2006, 10:05 PM, каза:

Възможно е. Аз съм виждал и други коли, които харчат 1лт/1000км, но това не означава, че двигателите им по дефиниция не "важат", нали?
 


да но проблема беше гореопоменатия, изтаняване на цилиндровата стена.
Никой не казва, че е боклук и нищо нестава от него, просто иска по-хубаво маслко и непостоянно юркане :unsure: Нещо като главите за C20XE
Отговори

G-Fan снимка G-Fan 05 март 2006 - 22:28

хай и аз да кажа нешто по темата
карам същата астра като колегата от горе Х16ХЕL и мога да кажа че нямам проблеми с маслото, поне за сега де :unsure: Така че не трябва да се слагат тези двигатели под един знаменател относно харченето на масло според мен. Така на некой ште му предложат такъв и той ште вземе да се откаже, а бегачката е много добра :beer: :flag:
Отговори

ГостPMG_* 06 март 2006 - 07:07

G-Fan, на Mar 5 2006, 10:28 PM, каза:

Така че не трябва да се слагат тези двигатели под един  знаменател относно харченето на масло според мен. Така на некой ште му предложат такъв и той ште вземе да се откаже, а бегачката е много добра  :beer:  :unsure:
 



:2bg: :flag:
Отговори

Емилио снимка Емилио 09 март 2007 - 19:20

Еми...мой късмет-йок!!!
Гори ми и туй то....ама не ме е срам,щото само тва ми е проблемата.А си подържам колицата.Ама всеки си носи кръста.На едни-не им пипа,на мене-пипа,ей така,просто си изчезва,сякаш го издухва през ауспуха и толкоз.Последно засичане-за 320км градско-първа-втора,ми отидоха си 200 грама.Ама колата яко върви....и работи тихо.А сега що е то:Ми екотек 1.6 16 в.
Ама наскоро един комши си закара Джипчето-Мурано!!!!Щото харчи 1литър на 50 км!!!Бахти!Вече 3 седмици е без кола,щото гаранционно я отремонтират джипката....та всичко е късмет и ...поддръжка! :bishop:
:doh:
Отговори

kalin09 снимка kalin09 10 март 2007 - 11:48

kok12, на Feb 14 2006, 09:31 PM, каза:

Този двигател не гори масло.Тои го яде :thu:
 



PMG, на Feb 14 2006, 10:55 PM, каза:

ами не съм запознат много добре със сплавите използвани при този двигател, но ще се опитам да си представя какво става:
Стените са от мека сплав, която не е достатачно издръжлива на високо триене и при липса на добре смазващ лубрикант, някоя от стените започва да изтанява и се получава голяма разлика между сегментите и стената на цилиндара и хоп, маслото навлиза помалко в горивната камера, така то изгаря  ;)
И всепак говорим за микрони
 

да,ядеше го.1л на 1000км.разглобих я.нямам вътромер,затова-помощ от приятел-нямаше износване на блока над допустимите граници,нямаше "ръб".нови сегменти "гьотце",биелни лагерчета,болтове за главата,гарнитури,маслен филтър и масло-290лв.вече 6000км маслото не е мръднало от max.
Отговори

a man снимка a man 10 март 2007 - 16:37

Хайде и аз да кажа 2 приказки, като притежател на опел с такъв мотор от 3 години.

Наистина възможността да попаднеш на лакома каручка не е малка, но и много други марки и модели си хапват, но и е факт, че тези мотори повече от другите GM мотори са предразположени към хроничен глад за масълце.
Версии много, блок, глава и т.н., стил каране и мн. други.
Абсолютно вярна е и аритментиката с данъка и закупеното допълнително масло.

При мен си харчи около 1-1.5 макс. литър на 10х.км.(обикновено 1.2-1.3 лт), за каручка 97а година, показваща по килеметраж 136х. Но пък и моя авер си купи от магазина TURAN и на него също му харчи литър на един цикъл, така, чеееее нека всеки сам си смята и всекиму късмет.
Писал съм го много пъти, избора е като жената и прасето...... :thu:
Отговори

ti6onki снимка ti6onki 04 юни 2007 - 17:54

искам да попитам колата ми харчи 100-120 грама масло на 1000 км при рогашко каране (прекасвачи ,гонки ) двигателя мие x16xe това добре ли е ?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg