Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

AFL LAMP

dtrifonov снимка dtrifonov 17 септември 2017 - 15:48

 dtrifonov, на 13 септември 2017 - 22:52, каза:

Явно това ще е начина, но са ми къси пръстите. :)
Уикенда ще я мъча и ще пиша.

Най-накрая я смених с 1000 мъки. Както казах върти се обратно на часовниковата стрелка около 1/4 оборот.

пп.
Много скъпи тези H11 крушки!!!
Отговори

cibertron снимка cibertron 16 август 2018 - 16:49

Колеги, пиша по тази тема защото имам подобен проблем.
Описание на проблема: Дава ми грешка Service AFL Lamp и дългите спират да се включват когато колато е на Ауто режим на светлините - главно вечер и на смрачаване. Фаровете са с ксенон с лупи и адаптивна настройка. Огледах всички възможни крушки и абсолютно всички си светят нормално. Също светят и тези при завиване - и от двете страни. (също ме дразнят, че са жълти както колегата Васко спомена). Забелязах, че когато през деня карам и влезна (например в The Mall или паркинга на Бизнес парк) реално ми светка късите светлини (и двата) и мога да си включа и дългите, които също светят и двата и светят чудесно. В момента в който на таблото се появи жълтия знак Service AFL Lamp и вече е невъзможно да превключа на дълги. Този проблем не се появява задължително всеки ден и всеки път, но когато е светло изниква по-рядко, когато е тъмно, почти 99% от случайте, а то реално дълги ми трябват когато е тъмно не в паркинга на молл-а.... :) Пробвах и на ръчен режим и е горе долу същото положение. Нощно време когато се запалят фаровете си правят настройката нагоре-надолу и наляво надясно, така че не мисля, че проблема е в адаптивния сензор. Предишния собственик ми каза, че умовете от Дженеръс ауто са му казали - смяна на целия фар, но при положение, че вскичко си свети и четох доста по английските форуми, че проблема често е в модул под фара (30-40 паунда) си мисля, че и при мен е някакъв контролен модул (баласт) - Hella 5DV 009 720-00 Xenon Xenius HID или нещо подобно. Смятам да пробвам това: http://www.revbase.c...adPdf?id=169776 да видя да не би да са разместени нещо баластите. Така или иначе съм отворен към съвети и препоръки за да не се стига до смяна на фар.

П.С. По английските форуми пише, че при пукнати фарове, удар или при влизане на вода също горели тези модули или давали грешки но на мен фаровете са ми здрави (огледах ги детайлно) а колата на 99% няма удар...
Отговори

vankis снимка vankis 17 август 2018 - 09:09

Здрасти колега,

така както си описал проблема не знам дали ще мога да ти бъда много полезен, но все пак няколко неща, които съм установил за АФЛ.

Дори в менюала на колата няма никаква информация за смяна на крушки при АФЛ, като логиката е ,че има голямо напрежение и всеки проблем с фаровете трябва да се отстранява в сервиз...

При мен се случи една сутрин да ми светне жълтата лампа на АФЛ. После на светофара загасих, запалих наново и всичко беше нормално, докато не направих един ляв завой, при което пак светна лампата. Оказа се,че крушката за осветяване в завой на левия фар е изгоряла. Колегите са писали,че е цокъл H11, а смяната е много кофти ако се прави без инструмент. Най-забавното е, че самата смяна на въпросната крушка става супер лесно, ако имаш раздвижен ключ за тръби или "гарги" /това го пиша само информативно в темата, защото може да е полезно на някой/.

Съветвам те да обърнеш внимание, при какви условия ти светва лампата и какви зависимости има, защото може да е някаква малка глупост, както беше при мен.

Успех.
Отговори

Daniel Tsvetkov снимка Daniel Tsvetkov 03 януари 2019 - 20:45

И аз имам проблем с намокрен фар и изгорял баласт, но не мога да намеря никъде употребяван. Видимо фара няма удари, вероятно някъде от уплътнението влиза вода.
Поради факта, че са саморегулиращи се дали мога да използвам фар от кола с дясна дирекция?
Отговори

tsyordanov снимка tsyordanov 19 ноември 2019 - 22:04

 kgb, на 04 март 2016 - 19:40, каза:

и аз имах такава грешка в следсвие на спукан фар и вода в него. бяха изгоряли модула отговарящ за завиване на фаровете в завой и модула на дневните светлини.
още ми се плаче за ремонта...500 лв тотал и то не в оторизиран сервиз и не с нови модули :sad-smiley-046:

Би ли споделил къде направи ремонта? :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg