Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Общи приказки

CynepMEH снимка CynepMEH 16 февруари 2006 - 12:17

Моят пък е интелигентен :gosh: . Не се пуска с кабелче ;)
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 16 февруари 2006 - 13:25

Е кое му е интелигентното =)

А аз по-горе мисля че съм писал - некъв най-евтиния - telstar с волтметър!
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 16 февруари 2006 - 13:32

Цитат

Качествените кондензатори са "умни", имат доста електроника, палят се и се гасят сами (без отделен ремуут), следейки напрежението и консумацията и работят от 9V до 18-20V. Освен това имат много сериозни защити за дефазиране (обратно включване на + и -), късо съпротивление и избиване на изолацията между плочите.


ето темата. Сега не знам дали е 100% истина, ама може да се вярва на Vento
Отговори

bugatti снимка bugatti 16 февруари 2006 - 14:47

Ми много лесно се изключва......когато му махнеш напрежението започва да се разрежда сам обче когато е включен към акумолатора няма разряд няма и косумация (след като се е заредил).....а сега го обяснете това как става че и на мене не ми е много ясно
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 17 февруари 2006 - 00:49

А какво значи няма консумация като се е заредил бре! - как така няма - има консумация естествено!

А иначе тоя пич vento яко инсталациика си е направил - като цяло искам такъв алтернатор да си сложа на моята - той е як - на 1000 оборота 60А =)
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 20 април 2006 - 15:25

От толкова време искам да попитам, ма като бяхме в извънработно време.....
Та взел съм си бушон и ме интересува дали ще има проблем с монтажа му понеже съм с кондензатор.....гледам че хвърля яка искра при връзване на клемата, та да не вземе бушона да замине....не знам какво е натоварването :newsm69:
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 20 април 2006 - 15:31

Искрата става точно защото имаш кондензатор :) Няма страшно почти бне може да се прецака освен да пообгори малко :) Нали го слагаш най-много на 40 сантиметра от акумулатора?
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 20 април 2006 - 15:35

CynepMEH, на Apr 20 2006, 04:31 PM, каза:

Нали го слагаш най-много на 40 сантиметра от акумулатора?
 

Още не съм го сложил, но ще е на не повече от 20 см.....пък и не ми се занимава да зареждам кондензатора че да не хвърля искри, българска работа :newsm69: ....мерси за инфото :unsure:
Отговори

bobopich снимка bobopich 27 април 2006 - 14:59

Нема проблеми - тея кондензатори гърмат мноо ефектно :newsm69:
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 27 април 2006 - 15:07

Доколкото знам като гръмне кондензатор става нещо като малка бомба и взрив?!
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 27 април 2006 - 18:48

bobopich, на Apr 27 2006, 03:59 PM, каза:

тея кондензатори гърмат мноо ефектно  :newsm69:
 

предпочитам да не стига до там :tongue:
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 29 април 2006 - 09:54

Абе и аз съм един карък, от едно та на друго..........тъкмо си оправих плейъра и сега ново пет.....задна лява колона (Pioneer 20cm 3-лентова) нещо гъгне при минимално усилено, след което при напомпване си свири нормално, става въпрос за басовата мембрана, средите и пищялките са префект.....смених каналите, но не е от тях, не е от усилвателя нито от плейъра, от сама колона си е, но не знам какво точно и дали може да се оправи :beer:
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 29 април 2006 - 13:03

Това е много странно да ти кажа...да не би да е нещо друго, което го чуваш само при тих звук, а като усилиш пак да се чува, но да не можеш да го чуеш от останалия звук?
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 29 април 2006 - 15:11

И на мен това ми дойде първо на акъла, ма не е друг шум, щото като изключа колоната всичко е наред.......от нея е да я :beer:
тъй като е ясно че ще купувам нещо друго, ме интересува съществува ли компонентна 20см система :beer: другия вариант е Pioneer TS-A2011 на ми се иска да е нещо по така :beer:
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 02 май 2006 - 11:27

На мен мисълта ми беше да не е от самата колона...т.е. да има някъде нещо по колоната, което да трака :)

а огледа ли мембрани, окачване - да няма нещо поразкъсанко...много странен проблем...


за компонентна система 20 сантиметра Pioneer не съм чувал..то от 6.5" нагоре се водят събуфери и са си самостоятелни...
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 02 май 2006 - 18:38

CynepMEH, на May 2 2006, 12:27 PM, каза:

На мен мисълта ми беше да не е от самата колона...т.е. да има някъде нещо по колоната, което да трака :)

а огледа ли мембрани, окачване - да няма нещо поразкъсанко...много странен проблем...


за компонентна система 20 сантиметра Pioneer не съм чувал..то от 6.5" нагоре се водят събуфери и са си самостоятелни...
 

Първо тая колона ту свири както трябва, ту се ебава :2angry1: Ще я погледан тея дни, че ми и дрънка нещо...........
Иначе не знам честно 6.5" колко бас ще извади, но няма да е много... :beer:
и аз търсих не само на пайнер 20см компонентни, ма не намерих изобщо......
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 02 май 2006 - 18:59

Ами за какво ти е бас като си имаш :)
взимаш 6.5 да ти свирка от 50 до 200 херца и покриваш кик-басчето ;)
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 03 май 2006 - 10:23

CynepMEH, на May 2 2006, 07:59 PM, каза:

Ами за какво ти е бас като си имаш :)
взимаш 6.5 да ти свирка от 50 до 200 херца и покриваш кик-басчето ;)
 

Щото имам дупки за 20см :beer:
Отговори

CynepMEH снимка CynepMEH 03 май 2006 - 10:28

Ами може да се пробваш сам да си направиш филтри, ако можеш :) Имаше една програма, която ти изчислява какви намотки и кондензаторчета да сложиш в зависимост от това на колко херца и с каква откава да ги срежеш, ама не се сещам как се казваше :)
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 03 май 2006 - 10:47

Май накрая ще е това, чисто, просто и лесно :beer:
Публикувано изображение
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg