Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Новини

Цени на горивата

becinko снимка becinko 22 август 2012 - 20:02

Добре де, миналия път при рязкото повишаване нали имаше простести, първия - уж добре организиран, къде са организаторите сега? То е ясно, че управляващите нищо няма да направят, като най-масираното действие е мрънкане по форумите и споделяне на снимки във фейсбук. Аз по време на протестите нямах възможност да се включа поради редица причини, но сега ако се организира нещо мисля, че може да се постигне някъкво дори и минимално намаление, а защо не и нещо по-голямо?
Отговори

esil2 снимка esil2 22 август 2012 - 20:04

Да не са луди Бойко и Дянков да свалят акциза кой ще пълни бюджета а от там и джобовете им.
Отговори

becinko снимка becinko 22 август 2012 - 20:14

Еми то с тези цени пак няма да им се пълнят повече. Дали ще има повече количество на по-ниска цена, или по-малко количество на по-висока цена не е ли едно и също, само дето при втория вариант ние ще сме доволни... Ебем ти и държава и чудесия, и цени на услуги и на продукти и на всичко... направо нямам думи, едва ли е висок процента на хората на моята възраст (21), които учат нещо, знаят какво учат и искат да останат в България, за да се реализират ама вече и аз въпреки, че съм оптимистично настроен, започвам много сериозно да се замислям, дали да си тровя нервите тук или да си живея живота макар и с носталгия по много неща навън...

И искам да вметна нещо друго. Защо тука всички сте едни много отворени и начетени хора, които развиват теории за други държави, ама кво ги гледате францизуите,ко ще им каже ЕС на тях, като от тях и от Германия се води икономиката на тоя съюз. Друго.. защо се занимавате с нашата политика като тука се събрани разни - студенти, ученици, учители, абе всякъкви хора с техните си професии и интереси, то ясно, че всеки си има гледна точка, ама ще е по-добре вместо да пишете кое как и защо като типични всезнаещи бай Ганьовци, да се направи нещо по въпроса. И не ми казвайте ама те управляващите са виновни. ВИЕ сте си ги избрали (аз още нямах право да гласувам). Ще им се търпи политиката, но мисля, че с натиск от наша страна с протести и т.н. може да се постигне нещо, а не с писане на политически романи...
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 22 август 2012 - 20:32

Ти добре го написа тоя пост, ама поне на теб стана ли ти ясно какво искаш да ни кажеш на всички и в частност на нас, по- големите, които сме гласували на предните избори? Развивали сме теории за други държави, да не сме гледали канчето на големите батковци- то по тая логика да се заврем в миша дупка и да не ни интересува какво става по- далеч от носа ни, така ли? България е част от ЕС, европейска държава е и като такава на нея пряко и влияят процесите в световната и европейската икономика. Това поне трябва да ти е ясно. Щом французите ще намаляват акциза, значи можем и ние, но за тази цел правителството трябва да има "дупе", а то няма.
Не разбрах ние като сме бай ганьовци /без теб/ какво да направим- да не пишем, да не споделяме мнения, мисли и виждания за положението у нас, а да правим нещо. Ами ние правим, макар и по форумите, ама ти не даваш да пишем. Що така бе, байно? Как без форумите и социалните мрежи ще спретнем протести? Или викаш няма значение да сме малко политически образовани- важното е да се действаТи кажи какво трябва да се направи и ще го направим, щото ние сме бай ганьовци и всезнаещи.
Викаш- хак дави е, щото вие сте ги избрали управляващите. Ти нещо представителна извадка ли имаш, социологическо проучване ли си направил, че си сигурен, че точно ние сме ги избрали тия тикви? Ако е така дай и на нас да ги видим тия документи да ни стане ясно кой ги е избрал. Хайде догодина, след като вече и ти ще гласуваш, дано да случим на управляващи и България да тръгне по нов път на развитие.
Айде лека вечер, че какъв политически роман написах, не ти е работа. :mhihi:
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 22 август 2012 - 20:40

Въпреки, приятната новина, че Франсетата намаляват акциза което означава "и ние можем" се поинтересувах, че техния акциз е над минималния праг за ЕС и те просто могат да го свалят до минималния без да бъдат "смъмрени" :mhihi:

А понеже ние сме дори под минималния според пицаря Дянков, при нас това нещо няма как да се случииии...

Добре, но все пак странната икономическо-математическа формула да бъде начислен ДДС и върху акциза при нас, което е налог върху налога и невъзможно по принцип може да отпадне и ето ти един реверанс към народа...

От утре пак с велосипеда и така :mhihi:
Отговори

hudson снимка hudson 22 август 2012 - 20:48

 becinko, на 22 август 2012 - 20:14, каза:

знаят какво учат и искат да останат в България, за да се реализират ама вече и аз въпреки, че съм оптимистично настроен, започвам много сериозно да се замислям, дали да си тровя нервите тук или да си живея живота макар и с носталгия по много неща навън...

Ако за живеене на живота смяташ да работиш по 12 часа на ден някаква работа която в БГ не би си и помислил да погледнеш и в същото време да взимаш наполовина по-малко пари от гражданина на страна в която си - прав ти път.
Отговори

kibo_tom3111 снимка kibo_tom3111 23 август 2012 - 08:50

Да се надяваме на следното изказване:
Бензинът и дизелът ще поевтинеят, прогнозира в интервю за "Телеграф" Иван Костадинов, търговски директор на "Петрол" АД. "Към момента има един единствен фактор, който тласка цената нагоре и това е опасността от военен конфликт в Иран и евентуално навлизане на сили на НАТО", уточнява Костадинов. По думите му исторически погледнато цената на горивата винаги се вдига в седмиците преди евентуален военен конфликт. "Така че очаквам, ако в близките дни не бъде предприет военен удар срещу Иран, цената да се понижи", прогнозира той.
Отговори

esil2 снимка esil2 23 август 2012 - 16:39

То като стигне 3лв и падне до 2.90 ебати и поевтиняването.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 12 ноември 2012 - 20:47

Колеги, какво става с цените на газта? Цените на бензина и дизела падат, а тези на газта растат! :ranting: Бензина отива към 2.50, а газта минава вече 1.40! На какво прилича това??? Тия ни цакат с топла бира! :ranting:
Отговори

becinko снимка becinko 12 ноември 2012 - 21:35

Вчера, като заредих газ, момчето каза, че след 2-3 дни се очакват още 2-3 стотинки нагоре. Май зимата ще си караме на бензин..
Отговори

Gecata92 снимка Gecata92 13 ноември 2012 - 23:52

На скоро четох че причините за повишаване цената на газта е че процента на горивото на едро се е повишил с 4%.
Отговори

donal снимка donal 14 ноември 2012 - 00:08

 zdravkop, на 12 ноември 2012 - 20:47, каза:

Колеги, какво става с цените на газта? Цените на бензина и дизела падат, а тези на газта растат! :ranting:/> Бензина отива към 2.50, а газта минава вече 1.40! На какво прилича това??? Тия ни цакат с топла бира! :ranting:/>


То това с обратното движение на цената на бензина и газта си е традиция от 3-4 години.
Отговори

Opel_Astra_G снимка Opel_Astra_G 14 ноември 2012 - 14:53

На това му се казва МОНОПОЛ гледат да избиват понижението на дизела и бензина от газта,всички минаха на газ и цената нагоре да взимат от бедните не ги е срам...
Отговори

opel_16v снимка opel_16v 14 ноември 2012 - 14:56

Ами в България сме, все пак по едно време бензина стигна 3 лева а сега ? Бензина 2,50 не че е лошо да е евтин ама защо газта стана 1,40 ? Както каза горе колегата МОНОПОЛ!
Отговори

Opel_Astra_G снимка Opel_Astra_G 14 ноември 2012 - 14:58

Цената на газта на фона на другите горива трябва да е не повече от 1.20 ! 100 октана даже с 30 стотинки падна,а газта нагоре...
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 14 ноември 2012 - 15:13

На фона на бензина, газта пак е почти наполовина. Винаги поскъпва в началото на зимата.
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 14 ноември 2012 - 15:14

 Liubeznia, на 14 ноември 2012 - 15:13, каза:

На фона на бензина, газта пак е почти наполовина. Винаги поскъпва в началото на зимата.

Този път доста преди празниците..??
Отговори

swetla777 снимка swetla777 15 ноември 2012 - 07:28

Всичко е политика на търсенето, а предлагането си го контролират те както си искат. Ако се направи одит на присъщите разходи на всяко гориво поотделно и начислят всичките хуясета за държавата и печалбата е такава каквато я обявяват със сигурност ще излезе сметка със най малко 40% по евтино.
Отговори

oci снимка oci 15 ноември 2012 - 09:29

Винаги като застудее цената на пропан-бутана се качва. Това е главно защото при по-ниски температури един и същ обем съдържа по-голямо количество. От как аз съм шофер винаги като застудее качват газта с 15-тина % в студените месеци. И дори си спомням че и минали години като застудее винаги е имало тема от рода на "абе що газта почна да гони бензина", "има ли вече смисъл да карам на газ" и т.н.

ПП Мен ме е яд че ми удариха "бензиностанциата" оня ден... та са и аз трябва да сипвам нафта на 2.50 :sad-smiley-046:
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 15 ноември 2012 - 09:48

 oci, на 15 ноември 2012 - 09:29, каза:

ПП Мен ме е яд че ми удариха "бензиностанциата" оня ден... та са и аз трябва да сипвам нафта на 2.50 :sad-smiley-046:/>

Охоо, ти оная шанаджийската :acute:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg