Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

помогнете зафира 2.0тд 82кс

milenturboto снимка milenturboto 09 януари 2013 - 21:03

колеги колата като е на ниски обороти и светва чека като тръгна гасне ,като светне няма турбо ,ходих на 3 места само ми я закачат и нищо има проблем по вакума и краи.помогнете че ми омразна .даите добър маистор и идеи
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 09 януари 2013 - 21:21

Е щом светва чека значи е записала грешки.Трябва да напишеш и грешките така на сляпо как да изкажем мнение?
Отговори

Dimas снимка Dimas 09 януари 2013 - 21:23

Колега, като за начало иди на диагностика. Преди това можеш да си провериш вакуумните маркучи, защото можеш да има дупка и да ти бяга вакуума оттам. Аз лично залагам на Р0400. Тоя симптом беше наличен при мен, когато започна сагата с ЕГР клапана. Ако съм прав значи има и други симптоми, които ни спестяваш (като например, какво се случва, когато скоростта на магистрала достигне 140-150км/ч). Кога гасне чека (над колко оборота)? Има тема в раздел Дизелови двигатели->Важни теми, в която можеш да намериш информация относно шунтирането на тая гад. Майстори има бол, но аз предпочитам изолиран ЕГР пред нов такъв и няма как да сме сигурни докато не кажеш, коя песен (грешка) пее ЕКУ-то
Мнението беше редактирано от Dimas: 09 януари 2013 - 21:30
Отговори

milenturboto снимка milenturboto 10 януари 2013 - 07:25

колата е на един колега като спре на светофара светва ,а като трагне кам 2000 оборота гасне и никои не може да го оправи.това е проблема каза че е сменил маркучитеза вакум. и 1 клапан
Отговори

Dimas снимка Dimas 10 януари 2013 - 08:31

Съмненията ми за Р0400 се засилват. Кажи на колегата ти да отиде на диагностика, защото вероятно ЕГР-клапана е заминал. Ако проблема е от него вариантите са 2:
1. Купува нов
2. Изолира го (виж предния ми пост)
Отговори

bboiuv снимка bboiuv 10 януари 2013 - 10:37

Колега,

още една насока - проверете маркучетата на вакума за масло в тях и ако има го изчистете. Също така огледайте гумените връзки на вакум пътищата за напуквания и хлабини- съответно може да ги смените/аз ползвах парчета от маркуч за обратната нафта-сигурно има по-подходящ материал :)/
При мен имаше същия проблем като този, който описваш и горните манипулации го решиха.

Успех и пиши какво сте направили
Отговори

Dimas снимка Dimas 10 януари 2013 - 11:06

 bboiuv, на 10 януари 2013 - 10:37, каза:

Колега,

още една насока - проверете маркучетата на вакума за масло в тях и ако има го изчистете. Също така огледайте гумените връзки на вакум пътищата за напуквания и хлабини- съответно може да ги смените/аз ползвах парчета от маркуч за обратната нафта-сигурно има по-подходящ материал :)/
При мен имаше същия проблем като този, който описваш и горните манипулации го решиха.

Успех и пиши какво сте направили


Ако в маркучите има масло, значи има масло и в соленоидите, така че и те трябва да се почистят. Този проблем трябва да се реши в кратки срокове, защото соленоидите ще се съсипят.
Мнението беше редактирано от Dimas: 10 януари 2013 - 11:09
Отговори

milenturboto снимка milenturboto 10 януари 2013 - 14:30

колеги мерси за отговорите а как да шунтира агр като го запуши на вразката с ламаринка или
Отговори

Dimas снимка Dimas 10 януари 2013 - 17:06

Колега, това е темата: http://www.opelclub....showtopic=83484

Хубаво преди да се пристъпи към действие да се прочете цялата, защото има важни детайли, които трябва да се знаят.

Аз лично се борих доста, докато успея, но при мен беше по-трудно понежи имах други проблеми, които отстраних и сега се радвам на по-палав и икономичен X20DTL. Най-добре е твоя колега да се регистрира, за да може да прилага прочетеното на момента.

Предлагам преди всичко да се направи диагностика. Отнема най-много 10 минути и може да покаже и други проблеми на колата.
Отговори

milenturboto снимка milenturboto 10 януари 2013 - 19:03

брат благодаря но ако има кои да го направи няма да е лошо.а човека е на 56г и ще си плати само и само да изчезне защото му омразна от хора които взимат за диагностика а не решажат проблема .даи тел ако можеш да го напражиш или на някои маистор благодаря предварително пак колега
Отговори

Dimas снимка Dimas 10 януари 2013 - 20:41

 milenturboto, на 10 януари 2013 - 19:03, каза:

брат благодаря но ако има кои да го направи няма да е лошо.а човека е на 56г и ще си плати само и само да изчезне защото му омразна от хора които взимат за диагностика а не решажат проблема .даи тел ако можеш да го напражиш или на някои маистор благодаря предварително пак колега


Имаш ЛС. Нека ни се обади.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg