Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Почистване на въздушен филтър

Оги снимка Оги 02 ноември 2006 - 19:08

Ами варианта е само един ... отваряш, гледаш и ако е мръсен го переш :devil-smiley-019: Аз лично го чистя някъде на 5000 и сега го бях оставил почти 10000 и беше мноооооого мръсен. А конуса 76475476 % събира повече мизерия, защото не седи в кутия. И само да добавя, защото съм сигурен, че има много хора, които мислят, че тея спрейове са мноо пари. При условие, че си дал един куп пари за тоя филтър си струва да го поддържаш. След изчистване става (поне моя) като нов, сигурно ще издържи още 50 пранета. А комплектчето ще е достатъчно за 10-тина пранета един вид ги купуваш тея две неща един път и не се притесняваш с години напред ;)
Мнението беше редактирано от stepo3: 21 април 2011 - 10:01
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

Тони снимка Тони 02 ноември 2006 - 21:23

Thanks ,за инфото темата и на мене ми беше много полезна след нова година ще си закупя кит-а дано само не им скимне да дигнат цените... .
А ми е интересно като го почистя с четчица после като намокря самият конус от външната страна няма ли да се разпадне самата материя от течащата вода.
Дали няма да е по безопасно вместо с течаща вода да си напълня едно шишенце от онези с които се пръскат стъкла с вода.
Отговори

Оги снимка Оги 02 ноември 2006 - 21:30

Виж сега ... аз така правя с моя филтър ... твоя незнам. Като го мина с четчицата само го напръсквам със спрея за почистване (то е точно такова дето казваш, с помпичка) и седи 10 мин и после като го пусна с вода, пак от чистата към мръснната страна, и всичко си пада и блесва. Ае я дай една снимка по-отблизо да го видим твоя как е преди да предприемаш действия :)
Мнението беше редактирано от stepo3: 21 април 2011 - 10:01
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

Тони снимка Тони 02 ноември 2006 - 21:53

Loz,в близките дни дано само да не забравя ще постна няколко снимки в "майсторлък" по една стара моя тема там изяснявахме как да изолирам филтъра от топлия въздух,след като сложа снимките ще се види самият филтър.

п.с. GSI-DOHC малко отклонихме темата ти,надявам се разбираш. :love_opel:
Отговори

Stoil снимка Stoil 03 ноември 2006 - 00:36

абе моят филтър е двоен конус и все се чудя тези дни коя е чистата и коя мръсната страна - явно ще трябва някакси отвътре навън между двете повърхности да измивам
Отговори

YAMAHA88 снимка YAMAHA88 03 ноември 2006 - 10:15

http://www.impas56.c...hp?m=331&lang=1
Как мога да видя цените на филтрите
Отговори

Тони снимка Тони 03 ноември 2006 - 11:43

Звънкаш на посочените телефони бе,батенце,пък има и друг вариант по е-маил ама ако искаш сериозно да купуваш звънни да се разберете,човека от който аз си купих моя се казваше Петров той отговаря за филтрите,да ти кажа ако искаш филтъра ,само заради звука не се занимавай аз голям мерак имах взех си, в началото голем кеф,пък ся ме е срам като се обажда,ако искаш малко звук вземи си едно гърненце(спортнУ),а иначе цените за конусовиден вървяха около 140 лева (зависи и от диаметъра на тръбата),по големият реве повече,аз май си взех възможно с най големия диаметър,само че се налагат да се правят едни предходници...


п.с. GSI-DOHC и аз за тва питах Loz ,защото той е с панелен и не бере много много грижи ама при конусовидния е малко по различно.
Мнението беше редактирано от stepo3: 21 април 2011 - 10:01
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

Оги снимка Оги 03 ноември 2006 - 11:49

YAMAHA88, на Nov 3 2006, 11:15 AM, каза:

http://www.impas56.c...hp?m=331&lang=1 
Как мога да видя цените на филтрите
 


Вземи си от Владо (LEt's Fly) ... на JR <_< Същия е като K&N, да не кажа абсолютно същия и е с 50 лева по-евтин :) ... а, и не дей да вземаш конусен ами панелен :love_opel: Разлика няма да усетиш а панелния щади двигателя повече :bandito:

ANTHONY, на Nov 3 2006, 12:43 PM, каза:

п.с. GSI-DOHC и аз за тва питах Loz ,защото той е с панелен и не бере много много грижи ама при конусовидния  е малко по различно.
 


Виж как знаеш ... ама в случая на Стоил му трябва конусен :kinggrin:
Отговори

Тони снимка Тони 18 ноември 2006 - 20:24

Loz,бех ти обещал снимка и чак сега се сетих.




Публикувано изображение
Отговори

Оги снимка Оги 18 ноември 2006 - 22:52

Ми тъй като гледам не мисля, че чистенето ще стане по някъв по-различен начин ... ако това е целта на снимката де :beer:
Мнението беше редактирано от stepo3: 21 април 2011 - 10:02
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

Тони снимка Тони 19 ноември 2006 - 15:27

Хах е ,че ква друга да е целта е баце :beer:
Мнението беше редактирано от stepo3: 21 април 2011 - 10:02
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

Cristensen снимка Cristensen 05 декември 2006 - 10:13

Здравейте, от доста време чета този форум, и най накрая реших да пиша.
Миналата седмица си взех тези почистващи препарати за въздушния филтър, и седнах и го направих, доста мръсен беше, следвах инструкциите които са дадени от impas56.

Искам да благодаря за полезната информация :thu:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg