Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra G

Как да сваля задната седалка

vdwind снимка vdwind 04 октомври 2012 - 06:46

Здравейте колеги, искам да сваля задната седалка нацяло. Колата е Астра Г хечбек 5 врати. Разбрах че под задната седалка има капачка за резервоара, където се намира някаква цедка - искам да проверя тази цедка защото едва ли откакто е произведена колата някой я е проверявал. Не зная обаче как да сваля задната седалка, облегалката е от 2 части, като те падат напред, но толкова - нищо друго не мога да направя. Долу от двете страни на седалката има някакви жлебове в които е втъкнат лост с корава пружина, която нямам идея как се прибира. На Ситроен имат седалките едни ръкохватки отзад които като се дръпнат и седалките се освобождават, то тук не видях на пръв поглед такова нещо. Въпросът ми е, как да сваля изцяло задната седалка - може ли да стане без инструменти и как се поставя обратно после?
Благодаря много!
Отговори

Боянов снимка Боянов 04 октомври 2012 - 16:21

Колега, на Вектра А седалката като се вдигне, за да падне облегалката се виждат 2 панти на двете части на седалката (предполагам че и на Астра не е цяла, а от две части) То дори не е пантичка а 2 уши свързани със щифт. Дърпаш щифтчетата и би трябвало да излязат седалките, а те облегалките не ти трябва да ги махаш... Дано съм ти бил полезен. Успех!
Отговори

FirestorM снимка FirestorM 04 октомври 2012 - 16:40

Просто надигаш самата седалка и отдолу под кичето е капачката на резервоара.
Отговори

vdwind снимка vdwind 04 октомври 2012 - 18:35

Добре, със седалката се справих, намерих капачката - голяма около 17 см диаметър с надписче GM на нея - как се вади тази капачка, въртя я но тя сякаш е втъкната там. По какъв начин се отхлупва, с отверка ли се запъва или по друг начин?
Отговори

Н-И-К-И снимка Н-И-К-И 04 октомври 2012 - 18:38

Завърта се леко наляво.
Отговори

vdwind снимка vdwind 05 октомври 2012 - 05:38

 Н-И-К-И, на 04 октомври 2012 - 18:38, каза:

Завърта се леко наляво.


Наляво направих 2 пълни оборота и никакъв ефект стои си и не мърда, на резба ли е тази тапа, да не би пък да е отвивана и преди и да са прецакали каналите на резбата?
Отговори

vdwind снимка vdwind 07 октомври 2012 - 12:38

Не знам как да извадя проклетата тапа, някакви помощни средства нужни ли са, защото опитвам само с ръце засега но без успех??
Отговори

mitaka_84kz снимка mitaka_84kz 06 август 2013 - 11:16

 vdwind, на 07 октомври 2012 - 12:38, каза:

Не знам как да извадя проклетата тапа, някакви помощни средства нужни ли са, защото опитвам само с ръце засега но без успех??

надигай спокойно тая черната тапа тя невърши никва работа само запалва дупката кадето е вече исинската тапа за резервоара която мисля се развива с почукване и аз мисля да отворя да погледна тая цедка
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg