Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

как да сваля ел.огледало

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 02 юни 2005 - 16:43

колеги ако някой е правил тази операция да помага.проблема е че огледалата са занитени с доста сериозни пластинки от неръждавейка.
Разгледах ръководството за опел вектра а там е описано, че за да се свали огледалото трябва да се подпъхне под него с нещо подобно на шпакла, като се придържа с ръце да не се счупи и така се отделя.Аз опитах но нещо не се получава мисля че ако напъна още малко и ще строша огледалото а не искам така да става. Не го знам как е хванато за ел. мотора може даже и да е залепено от предишния собственик :ph34r:
Отговори

vectra снимка vectra 02 юни 2005 - 16:49

Ако можеш дай снимка...ако става дума за вектрата, то не се сещам за какви пластини говориш :unsure: аз мойте ги свалям като лек ги ударя от вътре(от към самото огледало)Мойте са на щипки и след един удър една от щипките освобождава и след това леко напъваш и то откача цялото...след това се вижда, че седи на едно рамо...и се виждат кабелите...това е в случай, че проблема е в кабелите :o Ако пък искаш от вътре да го свалиш. т.е. цялото то трябва да свалиш плствасовата пластина и зад нея са само болтове...ама не забравяй да откачиш кабеляците...дано съм помогнал!Успех :o
Отговори

Жоро снимка Жоро 02 юни 2005 - 16:55

vectra, на Jun 2 2005, 02:49 PM, каза:

Ако можеш дай снимка...ако става дума за вектрата, то не се сещам за какви пластини говориш :unsure: аз мойте ги свалям като лек ги ударя от вътре(от към самото огледало)Мойте са на щипки и след един удър една от щипките освобождава и след това леко напъваш и то откача цялото...след това се вижда, че седи на едно рамо...и се виждат кабелите...това е в случай, че проблема е в кабелите :thu: Ако пък искаш от вътре да го свалиш. т.е. цялото то трябва да свалиш плствасовата пластина и зад нея са само болтове...ама не забравяй да откачиш кабеляците...дано съм помогнал!Успех :thu:

Той си го е нитовал сам затова не пада...
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 02 юни 2005 - 16:57

аз не искам да свалям цялото само искам да стигна до ел.мотора и подгряването, че ми правят мизерии от време на време и искам по серозно да се занимая с него :unsure:
Отговори

vectra снимка vectra 02 юни 2005 - 17:31

BENITO, на Jun 2 2005, 04:57 PM, каза:

аз не искам да свалям цялото само искам да стигна до ел.мотора и подгряването, че ми правят мизерии от време на време и искам по серозно да се занимая с него :thu:

еми в този случай май трябва да се махне самата черупка...не знам :unsure: И на мен едното ми прави тази мизерия с моторчето, опитай да махнеш черупката...
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 03 юни 2005 - 15:29

ще го махна аз с теслата накрая 2 дена нерви само :unsure: :thu: :thu: :thu: :thu: :thu: :thu: :no: :thu: :thu: :wall:
Отговори

Жоро снимка Жоро 03 юни 2005 - 16:31

BENITO, на Jun 3 2005, 01:29 PM, каза:

ще го махна аз с теслата накрая 2 дена нерви само :unsure: :thu: :thu: :thu: :thu: :thu: :thu: :no: :thu: :thu: :wall:

"А и таз хубава" викаше баба ми!!! :lol:
По принцип самото огледало е зака4ено с едни щипки който са залепени на него чрез един кръг и трябва да се вади така както написа в предишните си постова но може да има лепило и да го ожениш!!!
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 03 юни 2005 - 17:10

май натам плаче работата :unsure:
предишния и собственик може и болтове да е заварил отзад и с гайка и зегерка да ги е стегнал :thu: МАНИАК :wall: :thu:
Отговори

ГостSubzer0_* 05 юни 2005 - 15:39

Самото стъкло е залепено с лепило за подгревателя, който всъшност е една гума, тази която виждаш около стъклото. А щипките са отзад на гумата. значи, ако рискуваш да нараниш огледалната повъхност, бъркаи между стъклото и гумата. иначе дърпай двете заедно, но не мога да обещая че няма да има щети, я щипка, я скъсана гума!

Росен :unsure:
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 05 юни 2005 - 19:06

Мерси Роска утре точно това ще правя следобед и се надявам да има успех този път вече.ако ли не ще има :unsure: :thu: и после ще си купя едно ново.
Айде утре ще пиша резултата
Отговори

ГостSubzer0_* 11 юни 2005 - 16:35

Аз май много добре го обясних...

Някои доиде и свали моите и двете :unsure:

Аз само да ги докопам...
Отговори

Commodore_69 снимка Commodore_69 12 юни 2005 - 00:46

Еми дайте да си създадем някакви връзки в полицията и да проучваме потребителите преди да им се позволи да се регистрират - досие, глоби в КАТ и т.н. :thu: :thu: :unsure: Шегувам се разбира се! Не знам какво става наистина - на един джантите, на втори огледалата, на теб (Myyy) направо цялата кола... Оправията е само ако го хванеш, трепаш го на място, копаш го зад блока и това е! :thu: :wall: :thu:
П.П. Извинявам се за :thu: -а!
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 13 юни 2005 - 13:54

и да седим да ги 4акаме пред блока пак като решат ще ги гепнат :thu: :thu:
и мойте опитаха на центъра да ги свалят и то на обяд добре че една баба ги видяла и се развикала :wall: :thu: :unsure:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg