Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Турбото омаслява?

ЕмбаТа снимка ЕмбаТа 01 октомври 2007 - 16:54

Колеги тук при обозначената скоба ми капе по малко масълце,
не знам дали е нещо което мога да подмина, но все пак не знам дали е страшно???, явно някое уплътнение в турбината е заминало, до сега не съм констатирал намаляване на маслото, но съм минал само 1000км досега!?
Нормално ли е турбото да вкарва масло, според мен не е!!!
Няой ако може да даде мнение какво да правя?
Колко евентуално ще струва да се сменят тези уплътнения???
Публикувано изображение
Само да допълня, че снимката не е от мойта кола, взел съм я просто за да ви покажа за къде става въпрос,
иначе при мен омаслява само при скобата заградена в червено!!!
:sup:
Отговори

ЕмбаТа снимка ЕмбаТа 03 октомври 2007 - 14:12

?????
:unsure:
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 04 октомври 2007 - 18:51

По принцип турбо пътищата са леко омаслени. Ако капе много не е нормално, ако само е леко омаслено не е страшно. Маслото ти намалява ли ?
Отговори

ЕмбаТа снимка ЕмбаТа 08 октомври 2007 - 16:59

 Ka4o_pi4a, на Oct 4 2007, 07:51 PM, каза:

По принцип турбо пътищата са леко омаслени. Ако капе много не е нормално, ако само е леко омаслено не е страшно. Маслото ти намалява ли ?

Май не намалява!!!
Не капе много, но винаги на долната част на скобата има заформила се капчица!!!
:mhihi:
Отговори

ijp_cor снимка ijp_cor 08 октомври 2007 - 17:29

Картерните газове, ако влизат след въздушният филтър преди входа на турбото се омаслява така. Пусни картерните газове да излизат под колата и запуши дупката на въздуховода между входа на турбото и изхода от въздушният филтър, ако и тогава продължава да сълзи значи е от турбото и с времето ще се увеличава, но какво да се прави.
Отговори

sasho_sf снимка sasho_sf 08 октомври 2007 - 20:15

Можеш да пробваш да свалиш маркуча и да провериш дали надува добре, макар че това се установява на стенд.
Важно е и с какво масло и как я караш колата повече или по-малко градско.При продължително градско каране маслото се разрежда и дори може да увеличи своя обем.Колата ти все пак не е нова и турбината има някакви отклонения.
Аз лично те съветвам ако гори нормално и върви, също така и негрее си я карай така.Можеш евентуално да свалиш въпросната скоба и да пробваш да наместиш тръбите и да ги почистиш.
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 08 октомври 2007 - 20:29

Отвори входа на турбото ти и съответната скоба ... ако маслото на входа на турбото и изхода му са еднакви като количество немаш грижи ... отдушника ти цапа ...
иначе турбото ти е за ремонт.

ПС. И под съответната скоба има гумен о-пръстен ... сменяй го при всички случай
Отговори

ЕмбаТа снимка ЕмбаТа 09 октомври 2007 - 07:24

 TurboManiak, на Oct 8 2007, 09:29 PM, каза:

Отвори входа на турбото ти и съответната скоба ... ако маслото на входа на турбото и изхода му са еднакви като количество немаш грижи ... отдушника ти цапа ...
иначе турбото ти е за ремонт.

ПС. И под съответната скоба има гумен о-пръстен ... сменяй го при всички случай


Нещо не разбирам: хем немам грижи, хем турбото е за ремонт!!!???
Иначе при мене няма гумен о-пръстен, може и от тва да е!!!
Ще звъня в Олимпия да го купувам!!!
:mhihi:
Отговори

pavkata-sv снимка pavkata-sv 09 октомври 2007 - 07:29

Не бързаи пък ти бе .. ха че то турбото ти още е в ред малко "масалце" сам каза върви да ти го видят хората от "СЕРВИЗА" не бързай да се хвърляш на ново то не струва 50 лева ако разбира се ги имаш в излишак .. това е от мен некомпетентния съвет .
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 09 октомври 2007 - 19:09

 ЕмбаТа, на Oct 9 2007, 08:24 AM, каза:

 TurboManiak, на Oct 8 2007, 09:29 PM, каза:

Отвори входа на турбото ти и съответната скоба ... ако маслото на входа на турбото и изхода му са еднакви като количество немаш грижи ... отдушника ти цапа ...
иначе турбото ти е за ремонт.

ПС. И под съответната скоба има гумен о-пръстен ... сменяй го при всички случай


Нещо не разбирам: хем немам грижи, хем турбото е за ремонт!!!???
Иначе при мене няма гумен о-пръстен, може и от тва да е!!!
Ще звъня в Олимпия да го купувам!!!
:mhihi:


Виж си входа и изхода на студената част (което си снимал) ... сварни омасляването на входа и омасляването на изхода ... ако входа ти е чист, а изхода черен от масло (още малко ще прокапе) значи е за ремонт ... ако на входа имаш малко масълце (омазнено), и на изхода същото значи немаш грижи! Сега разбра ли?

ПС. Ако и на вход и изхода има много масло може да е от отдушника на картерните газове!
Отговори

ЕмбаТа снимка ЕмбаТа 10 октомври 2007 - 08:46

 TurboManiak, на Oct 9 2007, 08:09 PM, каза:

 ЕмбаТа, на Oct 9 2007, 08:24 AM, каза:

 TurboManiak, на Oct 8 2007, 09:29 PM, каза:

Отвори входа на турбото ти и съответната скоба ... ако маслото на входа на турбото и изхода му са еднакви като количество немаш грижи ... отдушника ти цапа ...
иначе турбото ти е за ремонт.

ПС. И под съответната скоба има гумен о-пръстен ... сменяй го при всички случай


Нещо не разбирам: хем немам грижи, хем турбото е за ремонт!!!???
Иначе при мене няма гумен о-пръстен, може и от тва да е!!!
Ще звъня в Олимпия да го купувам!!!
:mhihi:


Виж си входа и изхода на студената част (което си снимал) ... сварни омасляването на входа и омасляването на изхода ... ако входа ти е чист, а изхода черен от масло (още малко ще прокапе) значи е за ремонт ... ако на входа имаш малко масълце (омазнено), и на изхода същото значи немаш грижи! Сега разбра ли?

ПС. Ако и на вход и изхода има много масло може да е от отдушника на картерните газове!

Днес ще го проверя, мерси за инфото!!!
:19a:
Отговори

Race`` снимка Race`` 11 октомври 2007 - 12:43

На мен пък ми хвърляше яко масло в изпускателния колектор! В мотора изобщо не вкарваше масло, турбината надуваше и вървеше доста!Но оставех ли я на празен ход задимявах квартала и я пратих за ремонт. Незнаех ,че може да хвърля масло само в тръбата за отработените газове макар, че тва било по добрия вариант, че не го мята в самия двигател , че щеше да е кофти вътре :mhihi:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg