Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Няма компресия

Eltoro снимка Eltoro 20 март 2008 - 21:57

Наскоро забелязах,че като е на скорост на стръмно и прескача като двутактов автомобил.Казаха ми,че може да е само за сегменти или по лошия случай,за бутала.Колата е под 160 000,но май вече е за боклука.Посъветвайте ме какво да я правя, и колко горе-долу ще излезе ремонта.Препоръчайте ми добър майстор,който не си мисли че работи в Стар Моторс,и взима като за мерцедес.Благодаря предварително
Отговори

apekc снимка apekc 21 март 2008 - 00:12

Здравей колега.
За частите (бутала, лагери колянов вал, семеринги, гарнирури), шлайф на блока, шлайф колянов вал и изправяне на главата приготви 700лева. За работа - както намериш. Работата е два дни.
Отговори

imitev снимка imitev 21 март 2008 - 01:16

 Eltoro, на Mar 20 2008, 08:57 PM, каза:

Наскоро забелязах,че като е на скорост на стръмно и прескача като двутактов автомобил.Казаха ми,че може да е само за сегменти или по лошия случай,за бутала.Колата е под 160 000,но май вече е за боклука.Посъветвайте ме какво да я правя, и колко горе-долу ще излезе ремонта.Препоръчайте ми добър майстор,който не си мисли че работи в Стар Моторс,и взима като за мерцедес.Благодаря предварително


Под 160 000 друг път...

Премери компресията - може да се окажат само клапани...
Отговори

calibra69 снимка calibra69 21 март 2008 - 01:24

Според мен е много прибързано и лекомислено да се впуснеш в такива разходи (и нерви) само защото колата ти тръгнала леко по наклон. Всяка кола тръгва, зависи от наклона. Гледам, че дори автомобили на по 20000км леко превъртат. Не мисля, че трябва да се хвърляш в основен ремонт ако нямаш други симптоми (разход на масло по-голям отколкото на гориво например :19a: ). Все пак това си е мое мнение и да си подновиш двигателя ще е страхотно но 1000 лева според мен няма да те оправят, не говоря наизуст а от опит. А и не знам точно каква ти е колицата, но някак ми се вижда несериозно да направиш ремонт за 1000 лева ако колата ти струва 2000. А тия 160000км ги остави, по едно време всички коли на борсата например бяха на 144000 .
Отговори

Eltoro снимка Eltoro 21 март 2008 - 08:02

 calibra69, на Mar 21 2008, 12:24 AM, каза:

Според мен е много прибързано и лекомислено да се впуснеш в такива разходи (и нерви) само защото колата ти тръгнала леко по наклон. Всяка кола тръгва, зависи от наклона. Гледам, че дори автомобили на по 20000км леко превъртат. Не мисля, че трябва да се хвърляш в основен ремонт ако нямаш други симптоми (разход на масло по-голям отколкото на гориво например :blink: ). Все пак това си е мое мнение и да си подновиш двигателя ще е страхотно но 1000 лева според мен няма да те оправят, не говоря наизуст а от опит. А и не знам точно каква ти е колицата, но някак ми се вижда несериозно да направиш ремонт за 1000 лева ако колата ти струва 2000. А тия 160000км ги остави, по едно време всички коли на борсата например бяха на 144000 .
а километрите съм УБЕДЕН,защото колата е карана само от един човек в бг преди мен.Тва не ви карам да вярвате.Казваш за масло.Ми тя не го пипа откакто съм я взел(около 4000 км при мен)Т кво да я правя.Да сменя само маслото,ако е рядко и черно,и да я карам докато се разпадне,или да я отварям при майстор.И не на последно място,има и други каруци,що пък да не я сменям вече :19a:
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 21 март 2008 - 08:35

ако ти е заминал съединителя също може да изтърва по наклон защото той изтърва а на двигателя да му няма нищо
Отговори

imitev снимка imitev 21 март 2008 - 10:44

 Eltoro, на Mar 21 2008, 07:02 AM, каза:

 calibra69, на Mar 21 2008, 12:24 AM, каза:

Според мен е много прибързано и лекомислено да се впуснеш в такива разходи (и нерви) само защото колата ти тръгнала леко по наклон. Всяка кола тръгва, зависи от наклона. Гледам, че дори автомобили на по 20000км леко превъртат. Не мисля, че трябва да се хвърляш в основен ремонт ако нямаш други симптоми (разход на масло по-голям отколкото на гориво например :blink: ). Все пак това си е мое мнение и да си подновиш двигателя ще е страхотно но 1000 лева според мен няма да те оправят, не говоря наизуст а от опит. А и не знам точно каква ти е колицата, но някак ми се вижда несериозно да направиш ремонт за 1000 лева ако колата ти струва 2000. А тия 160000км ги остави, по едно време всички коли на борсата например бяха на 144000 .
а километрите съм УБЕДЕН,защото колата е карана само от един човек в бг преди мен.Тва не ви карам да вярвате.Казваш за масло.Ми тя не го пипа откакто съм я взел(около 4000 км при мен)Т кво да я правя.Да сменя само маслото,ако е рядко и черно,и да я карам докато се разпадне,или да я отварям при майстор.И не на последно място,има и други каруци,що пък да не я сменям вече :19a:


Колега мен не е необходимо да ме караш да вярвам за километрите - това не ми влиза в кръгозора.

Премери компресията преди да си правиш погрешни заключения и да продължиш с безмислените диалози в интернет - работата е за 10 минути. Прави се на загрял мотор с развити всички свещи, откачен въздушен филтър и натиснат педал на газта до край.

За макс. 3-4 оборота на двигателя трябва да ти се качи на 11-12 атм. Разликата между цилиндрите не трябва да надвишва 1 атм.

Като го направиш - пиши резултатите.
Отговори

IVAN-72 снимка IVAN-72 21 март 2008 - 10:46

 calibra69, на Mar 21 2008, 12:24 AM, каза:

Според мен е много прибързано и лекомислено да се впуснеш в такива разходи (и нерви) само защото колата ти тръгнала леко по наклон. Всяка кола тръгва, зависи от наклона. Гледам, че дори автомобили на по 20000км леко превъртат. Не мисля, че трябва да се хвърляш в основен ремонт ако нямаш други симптоми (разход на масло по-голям отколкото на гориво например :19a: ). Все пак това си е мое мнение и да си подновиш двигателя ще е страхотно но 1000 лева според мен няма да те оправят, не говоря наизуст а от опит. А и не знам точно каква ти е колицата, но някак ми се вижда несериозно да направиш ремонт за 1000 лева ако колата ти струва 2000. А тия 160000км ги остави, по едно време всички коли на борсата например бяха на 144000 .

Аз мисля че компетентното мнение на <CALIBRA69>напълно изчерпва темата.Едвали нещо по-разумно може да се напише ,при положение че колегата който я постави -НЕ ЗНАЕ КАКВО ИСКА!!!!!!
Отговори

Harry^racinG снимка Harry^racinG 21 март 2008 - 14:32

а земи я премери тая компресия и тогава да говорим .. вие вземете се стегнете.. 1000лв ремонт на ц16нз ? що пишете изобщо в тоя форум половината не мога да си обесна..
Отговори

Eltoro снимка Eltoro 21 март 2008 - 23:39

Първо,темата не е за това на колко километра ми е колата.Второ,хора които не знаят какво да правят по цял ден,да не спамят темите на другите.Благодаря,на тези с компетентните отговори,а на другите им пожелавам да си намерят работа,и да не званят,когато не съм ги натискал
Отговори

EDS снимка EDS 22 март 2008 - 01:04

 apekc, на Mar 20 2008, 11:12 PM, каза:

Здравей колега.
За частите (бутала, лагери колянов вал, семеринги, гарнирури), шлайф на блока, шлайф колянов вал и изправяне на главата приготви 700лева. За работа - както намериш. Работата е два дни.


Не разбрах само защо му е да сменя колянов вал или бутала ? Едни сегменти и лек шлайф на главата го оправят напълно - 250-300 лева най много виждам аз тук
Отговори

imitev снимка imitev 22 март 2008 - 09:17

 EDS, на Mar 22 2008, 12:04 AM, каза:

 apekc, на Mar 20 2008, 11:12 PM, каза:

Здравей колега.
За частите (бутала, лагери колянов вал, семеринги, гарнирури), шлайф на блока, шлайф колянов вал и изправяне на главата приготви 700лева. За работа - както намериш. Работата е два дни.


Не разбрах само защо му е да сменя колянов вал или бутала ? Едни сегменти и лек шлайф на главата го оправят напълно - 250-300 лева най много виждам аз тук



И аз така виждах нещата на астрата ми, но се оказа че трябва да се шлайфа блока, съответно да се сменят бутала, семеринги, гарнитури, клапани, повдигачи, данъци, такси, рожденни дни... и САМО ЧАСТИТЕ ми отидоха на 600 лв. А мотора си беше на 180 000 км.........

Затова не е правилно да предполагаш преди да се отвори двигателя.
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 22 март 2008 - 11:32

 imitev, на Mar 22 2008, 08:17 AM, каза:

 EDS, на Mar 22 2008, 12:04 AM, каза:

 apekc, на Mar 20 2008, 11:12 PM, каза:

Здравей колега.
За частите (бутала, лагери колянов вал, семеринги, гарнирури), шлайф на блока, шлайф колянов вал и изправяне на главата приготви 700лева. За работа - както намериш. Работата е два дни.


Не разбрах само защо му е да сменя колянов вал или бутала ? Едни сегменти и лек шлайф на главата го оправят напълно - 250-300 лева най много виждам аз тук



И аз така виждах нещата на астрата ми, но се оказа че трябва да се шлайфа блока, съответно да се сменят бутала, семеринги, гарнитури, клапани, повдигачи, данъци, такси, рожденни дни... и САМО ЧАСТИТЕ ми отидоха на 600 лв. А мотора си беше на 180 000 км.........

Затова не е правилно да предполагаш преди да се отвори двигателя.



НА 180 000 ДРУГ ПЪТ
просто няма как да стане
ти трябва да си я карал без масло тая кола
Отговори

imitev снимка imitev 22 март 2008 - 12:16

 VECTRA 1,7D, на Mar 22 2008, 10:32 AM, каза:

НА 180 000 ДРУГ ПЪТ
просто няма как да стане
ти трябва да си я карал без масло тая кола


Искаш ли снимки на основни и биелни лагери ? Като нови са - даже не ги смених. Горе вала е като нов - няма даже следи от кобилиците. Съдя по вида на двигателя, не по вторични белези като волан и салон.

Сипвали са някакви добавки в бензина предполагам (АГУто го сложих аз) - изп. клапани бяха изгорели и напукани, имаше счупени сегменти на 2 цилиндъра и счупено бутало на 3тия, надрани ризи.

Като я взех ауспуха беше чист. След като смених клапаните защото тресеше на празен ход (компресия на единия цилиндър 6 атм) празния ход се оправи, но започна да гори масло. И така стигнахме логично до основния ремонт...


Публикувано изображение

А в това състояние гореше по 2-3 литра масло на 10000 и вървеше по баира със 120.

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Това са новите клапани-боклуци от магазина 10 000 км след монтажа в двигателя:
Публикувано изображение

Взех си ползвани от моргата...

Така че както казва колегата по-горе - не ми обяснявай за километрите на колата ... :dance:
Отговори

Eltoro снимка Eltoro 22 март 2008 - 20:36

Премерих компресията.Не знам как се броят цилиндрите,но като се почне от делкото,всички дават 9 и малко,само последния 10.Какво е вашето мнение за това?Да ли си струва да се отваря двигателя?Има ли хлебец в тази каруца,или на "Надин"
Отговори

tonkostz снимка tonkostz 22 март 2008 - 21:02

Според мен двигателя е тръгнал към основен ремонт.Ако искаш може още малко да покараш.Гори ли ти масло?
Отговори

Eltoro снимка Eltoro 22 март 2008 - 21:10

 tonkostz, на Mar 22 2008, 08:02 PM, каза:

Според мен двигателя е тръгнал към основен ремонт.Ако искаш може още малко да покараш.Гори ли ти масло?



Нито капка(за 4000 при мен)
Отговори

IVAN-72 снимка IVAN-72 22 март 2008 - 21:26

 Eltoro, на Mar 22 2008, 07:36 PM, каза:

Премерих компресията.Не знам как се броят цилиндрите,но като се почне от делкото,всички дават 9 и малко,само последния 10.Какво е вашето мнение за това?Да ли си струва да се отваря двигателя?Има ли хлебец в тази каруца,или на "Надин"

Колко е това 9 и малко-между 9,1 и 9,9 има разлика която хич не е малко.Но така или иначе си в нормата -да няма разлика повече от 1атм. между цилиндрите .Брато,Ц16НЗ е като циганин-никога НЕ боледува,отединпът направо си умира!!!!!Така че твоят циганин според мен се още си е читав!!
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 22 март 2008 - 23:57

 Eltoro, на Mar 22 2008, 08:10 PM, каза:

 tonkostz, на Mar 22 2008, 08:02 PM, каза:

Според мен двигателя е тръгнал към основен ремонт.Ако искаш може още малко да покараш.Гори ли ти масло?



Нито капка(за 4000 при мен)



след като измериш компресията и запишеш показанията капваш във всеки цилиндър който мериш по една спринцовка масло и пак замерваш ако компресията ти се вдигне значи имаш сегменти за смяна а не основен ремонт

пробвай и този метод преди да се решиш на ремонт
освен това провери и клапаните и заради подбити клапани може да ти е ниска компресията
Отговори

Eltoro снимка Eltoro 23 март 2008 - 17:12

Благодаря ви за перфектните отговори.Ще направя всички измервания,които ми казахте,и след това ще я отварям.Благодаря още един път :dance:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg