Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Kак да си настроя часовника на CD

HellRell снимка HellRell 06 юли 2009 - 06:19

Някой знае ли как се наглася часа на това СД
http://technomarket.bg/product_detail.php?...uct_id=09045171

В упътването не пише !
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 06 юли 2009 - 10:43

моето цд си го получаваше по РДС -са само дето все не беше верен!
Отговори

HellRell снимка HellRell 06 юли 2009 - 12:10

и при мен май е така
показва час но грешен
Отговори

Tihomir снимка Tihomir 06 юли 2009 - 14:13

И моето LG е така!!!
Отговори

stefp снимка stefp 06 юли 2009 - 17:01

 hleboz, на 06 Jul 2009, 01:10 PM, каза:

и при мен май е така
показва час но грешен


Остави го на Хоризонт известно време (с вкл. RDS ) ,може да се свери :mhihi:
Отговори

Ballsmile снимка Ballsmile 24 януари 2010 - 12:02

 hleboz, на 06 Jul 2009, 12:10, каза:

и при мен май е така
показва час но грешен

Вероника пуска верни часове.

 stefp, на 06 Jul 2009, 17:01, каза:

Остави го на Хоризонт известно време (с вкл. RDS ) ,може да се свери :devil-smiley-019:

И да се свери, после като се премести на станция с грешен часовник, пак ще се разбута. Изпробвано е, за няколко секунди става сверката, щом прочете EON информацията.


Колеги и аз съм с това радио. От година и нещо го имам, много съм доволен :newsm05_41: Вчера се пробвахме да го сложим на Тиграта... Взехме преходник, че оригиналните букси не стават.
Проблем 1: не ще да се пъха докрай, явно многото кабелаци напъват. Да знаете как да се "пакетират", някъде да се поместят, че да влезе като у тях си?

Взехме преходник и за антената. Обаче нещо буксата на антената дава фира. Като поразмърдаш се чува ту ОК, ту - пращи.
Проблем 2: ако се изреже буксата има ли вариант с удължаване на кабела с кабелче от ~5 см (и без това доста къс идва и се изважда сам), който завършва с читава букса, като при съединяването затихването на сигнала да е пренебрежимо малко?
Мнението беше редактирано от tigra 1.4i 16V: 24 януари 2010 - 12:06
Отговори

oci снимка oci 24 януари 2010 - 12:09

По първия проблем или опитай да бръкнеш под жабката и от там да хванеш снопа кабели и да ги издърпаш назад(докато набутваш cd-to) или... свали самата жабка и същата процедура. На вектра а се получава по този начин.

По втория проблем най-добре отрежи старата букса и запой нова(като за новото cd) на нейно място. Така ще имаш по-малки загуби на сигнала :devil-smiley-019:
Отговори

don_ray снимка don_ray 24 януари 2010 - 12:21

Можеш да видиш дали самата букса към радиото или преходника има пластинки вътре - ако има, може да ги коригираш, така че по-добре да уплътняват другата част от буксата.
Отговори

Ballsmile снимка Ballsmile 24 януари 2010 - 12:40

Мисля, че имаше пластинки.
Като започна да пращи, се усетих, че се е "изплюла" буксата, докато вадих радиото, преходника падна в "нишата" и не мога да го намеря. Някъде потъна. :devil-smiley-019:

Сега не ми се занимава, че утре съм на работа и имам "домашно". През седмицата ще съм на CD и AUX.
Четвъртък вечер съм към Добрич (ако не завали метър сняг и не го изринат), там ми е основния инструментариум и трябва да го оправя.
Отговори

Ballsmile снимка Ballsmile 01 февруари 2010 - 14:25

Един познат ми го оправи. Вмести кабелите и сложи преходник за антената с кабелче.

Да ви питам. При вас разликата в осветеността на дисплея между дневния и нощния режим малка ли е? Преди на реното потъмняването/изсветляването не работеше. На единия от двата режима бацаше, може би нощния. Защото на изключено радио на първата степен на ключа светваха копчетата.
Тук на тиграта ключа не играе. Без ключ не свети, но като го пусна тръгва заедно с дисплея на колата. На изключено радио като дам габарити, светват копчетата.
А разликата между светлото и тъмното я забелязах, но не е очевидна, че да се сетя преди кое от двете е било.

И тия разновидности на какво се дължат? На връзките по куплунзите, на самите инсталации по колите ли?
Мнението беше редактирано от tigra 1.4i 16V: 01 февруари 2010 - 14:27
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg