Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем поява на по силен шум в двигателя

corsa 1.0 снимка corsa 1.0 27 септември 2009 - 21:26

Здравейте колеги,
от няколко дена се появи странен шум в двигателя (започна леко да причукват клапаните малко по силно от нормалното). Колата е корса 1.0 12v. Ходих на майстор и ми каза че има три възможни варианта верига, клапани или повдигачи.
Моля са ми дадете съвет ако можете разбира се.
Отговори

RaCeR_BoY снимка RaCeR_BoY 27 септември 2009 - 21:38

Ами колега какъв е точно шума в двигателя? Тракане , шумене, почукване .... ако го чуваш отгоре при клапаните значи проблема е от там, по вероятно повдигачите.... Маслото кога си го сменял последно ? Пък може и от друго да е .... така без да се види и чуе какво трака не мога да ти кажа :love_opel:

Нека и другите колеги дадът мнение по въпроса че аз не съм много запознат точно с този мотор.

Поздрави!
Отговори

corsa 1.0 снимка corsa 1.0 27 септември 2009 - 21:41

Почукване си доста стабилно. Маслото е сменено преди 6000-7000 хил.км. 10/40.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 27 септември 2009 - 21:42

Дано не съм прав, но може да са лагери! Не вдигай високи обороти. Ако нямаш някой майстор предвид ми пиши на лично!
Отговори

corsa 1.0 снимка corsa 1.0 27 септември 2009 - 21:45

Имам майстор ама сега нямам много време да я карам и май ще е другата седмица.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 27 септември 2009 - 21:48

Моят съвет е да не я караш, докато не установиш причината за този шум!
Отговори

corsa 1.0 снимка corsa 1.0 27 септември 2009 - 21:52

Благодаря за съвета колега ама ще стискам палци нищо да не стане защото в момента не мога без кола. Но другата седмица влизам в бокса и ще видим. Няма да вдигам много високи обороти тая седмица по бавно и така.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 27 септември 2009 - 22:03

Стискането на палци може да ти коства около 1000 лева. Помисли добре и не рискувай! Може да не е сериозно, но все пак не мисля, че си заслужава риска да провериш! Късмет :love_opel:
Отговори

Huko снимка Huko 28 септември 2009 - 08:22

Това за лагерите ми се струва прекалено абсурдно.

Ако шума е един силен и няколко вторични по слаби ...

Това не са лагери , това е нещо в главата (клапан ,който засяда , повдигач )

Имаш ли чувството ,че нещо се "разхожда" в мотора?

Когато запалиш колата - първите 3-5 секунди работи ли добре?
След като поработи имаш ли чувството ,че един от цилиндрите се губи ?
Мнението беше редактирано от Huko: 28 септември 2009 - 08:24
Отговори

baidimitar снимка baidimitar 28 септември 2009 - 08:30

Аз като гледам какъв е двигателя на корсата... той по принцип си работи на 3 цилиндъра, щото си е с толкова. Тези двигатели са си шумнички и работят "странничко", малко като дизел звучат. Щом има осезаема промяна от известно време, явно нещо не е наред (повдигачи, клапани, верига) а пък и това масло на 7000км май вече си е за смяна. Все пак обърни се към някой сервиз и не се притеснявай, може да минеш само със смяна на масло.
Отговори

xarvatina снимка xarvatina 28 септември 2009 - 09:49

аз имах такава кораса с 1.0 12В мотор и така си тракаше... работоше все едно не е с малко ами с ръждива вода пълен... един познат ми каза да сменя маслото и да сложа 10W60... намерих на валволин, смених го и ДВГ-то си заработи като чисто ново... без да трака, да се тресе или каквото и да е там... опитаи и ти и ако и тогава не утихне приготви си както ти каза колега 1000лв... толкова долу горе излиза основния...
Отговори

corsa 1.0 снимка corsa 1.0 28 септември 2009 - 12:53

Аз мисля че ако се стигне до оснивен ремонт за около 1000 лв няма смисълл да я оправям по добре д аси купя нова кола. А за маслото мисля да пробвам да сложа 15/40 да е малко по гъсто да видим дали отново ще е така. Иначе колата си трака малко като дизелче (ама до колкото знам било нормално за 3 цилиндровите двигатели да са по шумни, но 1-2 седмици има лека промяна в увеличаване на шума).
Отговори

xarvatina снимка xarvatina 28 септември 2009 - 13:23

не 15W40 а 10W60 сложи... послушаи ме...
Отговори

aleksandar снимка aleksandar 28 септември 2009 - 13:34

Колега според мен си сложи 5W40 пълна синтетика е и малко по скъпо но за самия двигател е по добре, евентуално ако не ти се дават толкова пари за масло си вземи 10W40 но не и 15W40. Това е моят съвет за маслото.
Отговори

xarvatina снимка xarvatina 28 септември 2009 - 13:50

няма смисъл да слага 10W40... пак ще трака... на 60 му е майката, само тогва ще спре...
Отговори

aleksandar снимка aleksandar 28 септември 2009 - 14:00

Незнам не съм сигурен, че и тогава ще спре да клопа, но да опита ако проявява интерес.
Отговори

xarvatina снимка xarvatina 28 септември 2009 - 14:07

каза ми го един мн добър майстор, и аз тогава си мислх че едва ли ще има ефект но като го смених и като запалих колата направо останах с оптворена уста... не се чуваше нищо от мотора... пълна тишина... при мен чукането беше от клапаните и повдигачите обаче... а при него не е сигурно дали е от това...
Отговори

corsa 1.0 снимка corsa 1.0 28 септември 2009 - 17:58

Благодаря за съвета може да пробвам да сменя маслото тия дни с 10 на 60 дано помогне.
Отговори

kutzi снимка kutzi 29 септември 2009 - 21:27

Има и вариант да не качва добре масло в главата - махни капачката на отвора за наливане на масло (на спрял мотор) преди да я запалиш и погледни има ли масълце в главата, има едни "легенчета" - в тях трябва да има масло. А и гледал ли си въобще какво е нивото на маслото. Иначе отчетливо "чаткане" - като от шевна машина е от повдигачи или клапани обикновено.
Отговори

chochici снимка chochici 01 октомври 2009 - 07:27

Здравейте Колеги наскоро купих на маъка ми такава корса и като загрее започва да тропа и иначе върви мн добре вдига си 160км/ч без ядове моля ви пишете за тая верига какво се прави и дали мога аз да я сменя!!!
А и друго държи много ниски обороти и не пали без да подам гас!!!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg