Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Газов инжекцион MIMGAS

ГостCorsa-b_* 30 май 2012 - 00:54

Здравейте :flag:
Инжекциона е за опел корса Б 1.2 16в 65hp. X12XE (Който скоро ще купя)
Мисля да го монтирам сам :newsm05_41: ще ми е за първи път иначи имам опит с ел.изпарители монтаж настройка всичко
Не искам да го рекламирам но ето и линк http://www.autogasbg...oducts/173.html
Ако линка пречи да се махне от модератора!
http://www.volvomani....0;attach=35748

За него знам че май е най-евтиния кит на пазара и вичко е турско :smile3560: което обективно погледнато не говори добре за него :biggrin:
Ако някои ползва или монтира инжекциони MIMGAS всякакви мнения и коментари ще са ми от полза!
Предложения за други марки в този ценови клас са добре дошли.
Мнението беше редактирано от Corsa-b: 30 май 2012 - 01:02
Отговори

zandor снимка zandor 30 май 2012 - 08:13

В интерес на истината имам няколко въпроса.
Няма ли на подобна цена една идея по-сугурни ГИ от българските, доколкото си спомням цената на китовете на фобос и т.н. бяха нещо подобно.
Вторият ми въпрос е дали върви с кабел и софт този ГИ - това може да е причината да си го избрал всъщност.
А сега да си кажа мнението:
Всико е до упр. комп. Ако ти е направило впечатление 90% от ГИ на пазара ползват унифицирани изпарители и инжекционни рейки което ще рече че само софта и компа ги различават. Разбира се има такива който работят с "бързи" 1омови рейки и такива с "бавни" 3омови - но това е важно само при някой доста специфични автомобили.
Препоръка - задължително вържи изпарителя така че през него да минава макс количество гореща вода. Казвам го на базата на личен опит - моят изпарител на ГИ беше вързан за колектроте и при каране на дълго разстояние темп падаше до 38градуса!!!След замерените данни (каране по улиците и пътищата с лаптопчето на седалката до мен) вее нямаше кой да ме убеди че е все тая къде ще го вържеш.
Второ - Определи кой са най-добрият размер дюзи-щуцери за твоя двигател - един размер нагоре не е проблем, но все пак на тази корса 1,6 или 1,4 - ако има такива въобще.
Трето - ако ти се занимава да си свалиш колектора като го дупчиш - ок, и без това ще смениш гарнитурата която верочтно ще е за смяна.
Отговори

zorkovp снимка zorkovp 30 май 2012 - 20:01

Ния слагаме Мим газ в Пловдив използваме само електрониката която е много добра и не създава никакви ядове ...Използваме изпарител Италянски Тартарини и рейка също Италяннска Реал тази комбинация сме я изпитали и до сега нямаме никакви ядове ....това е моя съвет използвай Италянски изпарител и дюзи
Отговори

npace снимка npace 31 май 2012 - 13:04

 zorkovp, на 30 май 2012 - 20:01, каза:

Ния слагаме Мим газ в Пловдив използваме само електрониката която е много добра и не създава никакви ядове ...Използваме изпарител Италянски Тартарини и рейка също Италяннска Реал тази комбинация сме я изпитали и до сега нямаме никакви ядове ....това е моя съвет използвай Италянски изпарител и дюзи


Рейката на мимгаз е доста по тиха от Rail IG1 :icon_wink2:;) А аз лично разлика в двете рейки не намирам.Ако си платиш на производителя може да ти изпишат името, фамилията и ЕГН-то на бобините :icon_wink2: Относно обаче рейката на Rail IG1 (1.5 ohm) наблюденията са че при студен мотор често дават грешка - късо съединение в газов инжектор.Грешката е временна.
Отговори

Emo_VectraB снимка Emo_VectraB 28 юли 2012 - 11:23

Здравейте,да не отварям нова тема,да питам нормално ли е през 20 хил км да се разтраква рейката на газовия инжекцион?Сменям си филтрите навреме единия на 10 хил,другия на 30 хил км.Рейката е рейл апачи 2 ома.Дайте мнение за някоя по-здрава рейка,че тази я ремонтирам вече 2 път и не ми се занимава с нея повече.Гледам че на мимгас са по 50-60 лева,а колегата писал,че е тиха?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg