Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Опел Мерива - заключване на волана в движение

Гостraev_* 01 август 2016 - 10:56

Здравейте!
Притежател съм на Опел Мерива /2003 - 2004г. модел/. Случи ми се като карам автомобила да да ми се заключи волана. Преди го правеше само като завия рязко,а сега ми се случва дори и леко без рязко да завивам, и при нормално движение в права посока. В градско движение едва успях да стигна до работа, защото по пътя многократно ми се заключваше.
Друг проблем е тропането, което усещам на волана при достигане определена скорост, но за този проблем успях да открия статия.
Основното ми питане е за проблема със спонтанното заключване на волана, на какво може да се дължи и как да се отстрани?
Отговори

tihii снимка tihii 01 август 2016 - 16:11

Заключва ли се или все пак се върти,но много трудно?
Отговори

jokomoro снимка jokomoro 01 август 2016 - 17:56

Tова е много екстремно изживяване, и на мен ми се е случвало с друга марка автомобил преди доста години, само че карах по енерция с изключен двигател. И ако не беше мантинелата сега нямаше да пиша в форума най вероятно. Ще следя развоя на темата с интерес.
Отговори

ufer снимка ufer 02 август 2016 - 06:37

Това е сериозен проблем. Рискът е много голям. Не мисля, че ремонт ще помогне - или нов, или добър употребяван патронник с ключ, пък ако има и чип, става скъпо.
Мнението беше редактирано от ufer: 02 август 2016 - 06:37
Отговори

Гостraev_* 02 август 2016 - 08:06

Бях на майстор и видя колата. Но само да ви отговоря на питането от по горе. Всъщност волана се върти, но доста трудно.
Видяха ми колата на компютър и се откриха две грешки - едната е проблем в единия модул на компютъра, а другата в EPS.И двете грешки, доколкото аз разбрах, идват от влизане на дизел по кабелите и компютъра. Майстора без да иска изчисти грешките преди да види за кой модул на компютъра има проблем. Сега ще трябва да чакам пак да се появи проблема, за да може видим проблемния модул. А относно горивото по кабелите...вероятности няколко, една от които може да е турбото.
Отговори

Жоро снимка Жоро 02 август 2016 - 08:37

 tihii, на 01 август 2016 - 16:11, каза:

Заключва ли се или все пак се върти,но много трудно?


raev,
виж какво те е питал tihii...

Аз мисля, че имаш проблем с някое каре или рейката, а не със заключване на волана...
Отговори

tihii снимка tihii 02 август 2016 - 08:45

 raev, на 02 август 2016 - 08:06, каза:

Бях на майстор и видя колата. Но само да ви отговоря на питането от по горе. Всъщност волана се върти, но доста трудно.
Видяха ми колата на компютър и се откриха две грешки - едната е проблем в единия модул на компютъра, а другата в EPS.И двете грешки, доколкото аз разбрах, идват от влизане на дизел по кабелите и компютъра. Майстора без да иска изчисти грешките преди да види за кой модул на компютъра има проблем. Сега ще трябва да чакам пак да се появи проблема, за да може видим проблемния модул. А относно горивото по кабелите...вероятности няколко, една от които може да е турбото.

Виж тази тема.
Успех!
Отговори

Гостraev_* 02 август 2016 - 09:01

Благодаря много!!! Ще разпечатам разясненията и с тях на майстора...
Отговори

Жоро снимка Жоро 02 август 2016 - 09:23

Ако майстора ти има нужда от разяснения....
Отговори

ufer снимка ufer 02 август 2016 - 13:45

Сега разбрах - воланът не се заключва, а само задържа... Внимавай с разясненията, че някои майстори много се обиждат. Но колегата "тихий" е посочил важни неща!
Отговори

Гостraev_* 03 август 2016 - 08:31

 ufer, на 02 август 2016 - 13:45, каза:

Сега разбрах - воланът не се заключва, а само задържа... Внимавай с разясненията, че някои майстори много се обиждат. Но колегата "тихий" е посочил важни неща!

съжалявам за неточната терминология, но още не съм се ошлайфал...едва от малко над 2 г. съм активен шофьор и тепърва се сблъсквам с някои проблеми по автомобила си.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg