Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Въпрос за климатик

A.Milanov снимка A.Milanov 02 февруари 2008 - 17:43

Здравейте,

Имам следния въпрос, когато се пусне климатика да работи, задължително ли се включват перките на радиатора? Колата е 2001 година и в опел ми казаха, че не се включват веднага а с някакъв датчик за налягане.
На другата ми кола обаче, тойота ярис веднага с включване тръва и перката.

Благодаря предварително.
Отговори

GecataKadett снимка GecataKadett 02 февруари 2008 - 18:04

Датчика не е за налягане ами ми за температура така поне трябва да бъде. А това дали веднага или после се включва незнам.
Отговори

ГостVVAS_* 02 февруари 2008 - 18:18

 A.Milanov, на Feb 2 2008, 05:43 PM, каза:

Здравейте,

Имам следния въпрос, когато се пусне климатика да работи, задължително ли се включват перките на радиатора? Колата е 2001 година и в опел ми казаха, че не се включват веднага а с някакъв датчик за налягане.
На другата ми кола обаче, тойота ярис веднага с включване тръва и перката.

Благодаря предварително.

Прочети последното мнение от темата, която ти давам. То е на колегата "Swing" и ще ти даде адекватна представа за това кога и как се включват перките, с клима и без клима и т.н при Тигра! ТЕМА
Отговори

A.Milanov снимка A.Milanov 02 февруари 2008 - 20:52

Здравейте, Благодаря за отговорите.

VVAS, аз точно поради тази тема отидох до сервиз. Обаче там ми казаха друго, и се надявам някой с Астра да сподели дали при него веднага тръгват перките. При мен се усеща как се включва компресора, оборотите се вдигат но перките се включват и по-късно.
Отговори

ГостVVAS_* 02 февруари 2008 - 22:32

 GecataKadett, на Feb 2 2008, 06:04 PM, каза:

Датчика не е за налягане ами ми за температура така поне трябва да бъде. А това дали веднага или после се включва незнам.

Датчика си е точно за налягане и се нарича пресостат! Тук става въпрос за определено налягане на фреона, което се следи от въпросния датчик( Пресостат)!!!

 A.Milanov, на Feb 2 2008, 08:52 PM, каза:

Здравейте, Благодаря за отговорите.

VVAS, аз точно поради тази тема отидох до сервиз. Обаче там ми казаха друго, и се надявам някой с Астра да сподели дали при него веднага тръгват перките. При мен се усеща как се включва компресора, оборотите се вдигат но перките се включват и по-късно.

Не съм на 100% сигурен, но мисля, че и при Астра Г, с включването на климата трябва да се включат и двете перки на първо скорост( степен ) Но нека най добре да каже някой колега с такава Астра! А ето това е въпросния датчик за налягане на фреона( Пресостат ) или AC pressure sensor при твоята кола, според TIS2000. На снимката е означен с N;1!
Публикувано изображение
Отговори

misho22 снимка misho22 03 февруари 2008 - 23:42

При мен не се вкл. веднага перките.
Отговори

Dead Fox снимка Dead Fox 04 февруари 2008 - 00:50

Аз съмс Астра Г хечбек 5 врати, при мен лятото като пусна климатика само режима на двг-то се променя на празен ход.
Отговори

A.Milanov снимка A.Milanov 04 февруари 2008 - 11:45

И при мен се усеща как зацепва компресора и се вдигат оборотите. Значи няма проблем :kuku:
Отговори

katov снимка katov 21 май 2008 - 16:33

Аз също имам АСТРА Г и при мен не се включват перките. Ходих при майстор за да ми оправи климатика, че духа студено, духа но много слабо и той ми каза, че първо трябва да си оправя перките - при включване на климатика трябва да въртят и двете перки. Демонстрира ми с ОПЕЛ Вектра който беше при него. С включването на климатика - започват да работят и двете перки. Пробвах го и на служебната кола Вектра 2005 год. и там въртят двете перки, независимо дали колата е студена или топла. Свалих перката откъм решетка и при подаване на захранване директно от акумулатора - върти, но не можах да я подкарам като подам ток през релетата /зелено и черно/, които са до акумулатора. ТАКА ЧЕ ПОМАГАЙТЕ, КАКВО ДА ПРАВЯ!!!
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 21 май 2008 - 16:44

 misho22, на Feb 4 2008, 12:42 AM, каза:

При мен не се вкл. веднага перките.



И при мене е така.
Отговори

corropt снимка corropt 21 май 2008 - 17:02

При моята (х14хе 99г) не се включват веднага. Ако времето е по хладно и не съм на място перките не работят. Ако се забия в задръстване или като е по топло времето освен перката за охлаждане на антифриза(зад радятора ) се включва и тази пред него която е за климата. Климатика си ми работи и вс е ОК. Мисля че това е нормално и нямам намерение да се мъча да ги включвам с директно захранване на моторчетата само и само ''защото така трябвало''

поздрави
Отговори

katov снимка katov 21 май 2008 - 19:28

Добре де а защо на Вектрите е по друг начин? Нали се е Опел!!! И защто духа хладно а не студено, че да настине човек?
Отговори

Boxy_ снимка Boxy_ 22 май 2008 - 21:33

Вектра Б днес ми оправяха компресора смениха О-пръстени и гарнитура на буксата + зареждане , майстора каза , че при включване на климатика перките тръгват. При мен също се вкл. веднага след вкл. на компресора!
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 27 май 2008 - 23:56

Моята дори и на току-що запален мотор като пусна климатика и перките тръгват веднага
Отговори

neitly снимка neitly 07 юни 2008 - 21:40

 VVAS, на Feb 2 2008, 07:18 PM, каза:

Прочети последното мнение от темата, която ти давам. То е на колегата "Swing" и ще ти даде адекватна представа за това кога и как се включват перките, с клима и без клима и т.н при Тигра! ТЕМА
Отговори

Luda Gamera снимка Luda Gamera 07 юни 2008 - 21:51

 Boxy_, на May 22 2008, 10:33 PM, каза:

Вектра Б днес ми оправяха компресора смениха О-пръстени и гарнитура на буксата + зареждане , майстора каза , че при включване на климатика перките тръгват. При мен също се вкл. веднага след вкл. на компресора!

Колега,колко ти струваха,и колко време отне смяната на тези О пръстени.При мен когато започнаха да пълнят климата ,започна да фучи отпред в дясно от радиатора.Майстора каза че там се намирал филтър дехидратор и най вероятно били за смяна тези О пръстени.Та затова питам.Благодаря.
Отговори

neitly снимка neitly 07 юни 2008 - 21:59

И при мен не се включват веднага перките! Вектра б-98 1,6 XEL s klimatronik.
При задръстванията във Варна с климатроника вдига 95-97 градуса.
Отговори

Luda Gamera снимка Luda Gamera 23 юни 2008 - 23:53

При вкл.на климат и 2 те перки се включат на ниска степен.Ако не е така има проблем.Също така има проблем ако се вккл.компресора при липса на фреон в системата.Вероятната причина е ел.блок намиращ се пред предна лява гума,и отговарящ за автоматиката на комресора.Не се намира лесно 2 ра ръка ,а нов е много скъп.Моят климатик тръгна след смяна на филтир дехидратор-180лв. промивка на системата поради наличието на вода вътре 140лв.,пълнене 75лв.,и диагностиката 25лв.,ако ти изнася,това е положението.Съдраха ми кожата.Но сервиза е много добър,специализиран за климатици,ако някой се интересува в лично съобщение мога да дам адреса(в София е )
Отговори

blagom снимка blagom 24 юни 2008 - 13:34

пуу да му се незнае...толкова нещо бях изписал и не знам как си го изтрих.
за всички, които смятат че е нормално да не се включват веднага перките - водете колите си на доктор или погледнете предпазителя за първа скорост на перките -един зелен 30А в кутията с двете релета.
и аз си мислех че колата е ок и повече от година карах така (перките се включваха при вдигане на налягането в системата) в резултат на което сега съм на нокти-компресора трака, тропа, ручи, жужи и т.н не слушайте пишман майстори дето се правят че много знаят -благодарение на такива сега трябва да си ремонтирам компресора.
Отговори

stei снимка stei 25 юни 2008 - 09:48

със сигурност трябва да се включат веднага на първа степен перките ако не го правят има проблем. Постоянно карам различни марки коли и на всички се включват перките при пускане на климата
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg