Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Черният списък...

НЕ ходете на гумаджия в Люлин с/ъ Силвър Центъра.

Vinchenzo снимка Vinchenzo 22 октомври 2008 - 15:14

Преди малко си измих колата на една автомивка и след като си я домивах пред работата чух, че гумата ми спада. Отивам при въпросните гумаджии и понеже съм искривил джантата и от там спада гумата и рискувах там да ми я изправят. Леле недейте... взеха ми 20лв за това че нищо не направиха - просто придоби малко по кръгла форма джантата.. като я качиха на баланска си биеше като откачена.. след това при слагането ми затегнаха джантата с КРЪСТАЧКА+ТРЪБА! УЖАС! Толкова стягаше тоя,че имах чуството,че ще се скъса някой болт всеки момент. Какво може да ми причини това толкова силно стягане? Възможно ли е при следващо отвиване да не може да се отвият ако недай си боже спукам гума или направо при отвиване да се скъсат болтовете? Потресен съм от работата на поредните "МАЙСТОРИ" :clap: :mhihi:
Мнението беше редактирано от Vinchenzo: 22 октомври 2008 - 15:15
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 22 октомври 2008 - 15:45

Трудно ще се скъсат болтовете, но ако си с ляти джанти е твърде възможно да се озориш бая като ги сваляш следващия път...
Отговори

batececo снимка batececo 22 октомври 2008 - 15:48

Джантата как я изправяха? С чук или на машина? Стоя ли им на главите докато я правят (аз лично на майстор вяра нямам и му вися винаги да гледам какво прави)...
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 22 октомври 2008 - 15:54

Ти пробвал ли си да сменяш гума която е завита с пистолет на 8бара?
Така стегната с кръстачка и тръба непрофесионално ли ти се вижда?
Щом не ползват пневматика са а) Некадърни; б) Бедни; в) Едно ниво под другите

:mhihi:

За джанта според мен щом са взели 20лв. или е изправяна с чук или на машина е мината отгоре отгоре

Темата се мести кадето трябва
Мнението беше редактирано от Бижо Бижев: 22 октомври 2008 - 15:58
Отговори

Vinchenzo снимка Vinchenzo 22 октомври 2008 - 16:15

На машина - отгоре, отгоре и като почнаха да исправят ми викат излезни отвън изчакай че можело да хвръкне нещо... :mhihi:

Edit:И мисля,че кръстачката си е добре изчислена и може да си стегнеш болтовете без тръба... а то с кръстачка и тръба или пистолет на 8 бара е все тая :clap:
Мнението беше редактирано от Vinchenzo: 22 октомври 2008 - 16:19
Отговори

Nedqlkov снимка Nedqlkov 22 октомври 2008 - 17:09

на мен последния път след натягане по подобен начин с кръстачка и тръба си изкривих ключа докато си свалях гумите, и хем и бях казал да стягат леко. НЕ мога да разбера как оригиналния ключна кола 95 година(и това ми се случва вече на 3-та кола) е като нов когато си вземам колата и на 1-вото развиване на гума след намесата на майстори и ключа става на фльонга. Толкова ли са тъпи тея всички гумаджии , че стягат все едно е москвич да ги е*а. Мн им се ядосвам и аз на това стягане. А ако стане на пътя да си окривя ключа и да не мога да развия някой болт ко праим ?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg