Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

когато е студена колата гасне

brat снимка brat 04 септември 2011 - 10:08

Здравейте,
Нов съм в форума и дано да съм улучил правилното място за моето питане.
Опела след като го запаля като е студен-сутрин и после на всяко кръстовище гасне, а на втора скорост придърпва.
Като мина 10км. и проблема изчезва.Маслото и всички филтри ги смених преди 6500км.-07.2011г.
Някой да е имал такъв проблем, или дайте съвет.
Благодаря.
Извинявам се, сега видях, че въпросите за дизелови двигатели са отделно.
Мнението беше редактирано от brat: 04 септември 2011 - 10:21
Отговори

bat_nas снимка bat_nas 04 септември 2011 - 11:24

Здрасти колега.Тея нафтови печки понякога са много дразнещи.Това което пишеш прилича като че ли дърпа въздух отнякъде и като се обезваждуши системата проблема изчезва.Лесно ли пали сутрин на първото палене.Обърнал ли си внимание какъв е пушека като запали.Другия вариянт са разпръсквачите-като се затоплят почват да впръскват както трябва а студени като са ,,пикаят,,.Почни с въздуха-дай гориво направо в помпата без да минава през филтъра.Не го знам какъв е тоя мотор но може да има и подкачваща ел. помпа така че сложи тубата с маркучите по високо от ГНП-то и пробвай така да види ще прави ли пак проблем, и пиши какво е станало ,да мислим по нататък.
Отговори

variable intake system снимка variable intake system 05 септември 2011 - 16:23

Колега
Мнението беше редактирано от variable intake system: 05 септември 2011 - 16:29
Отговори

variable intake system снимка variable intake system 05 септември 2011 - 16:26

Колега най-вероятно говориш за Z17DTH, тези мотори имат масов проблем с клапана на помпата за високо налягане (или т.нар fuel metering valve) Той подава гориво към секцията за високо нялгане в помпата. Клапана се подменя, защото иначе на студено не регулира коректно, налягането в рейла играе и съответно колата гасне. Клапана не е скъп, под 300лв беше, но в момента не мога да се сетя колко точно.
Ако говориш за Y17DT/DTL трябва да се прегледа колата, защото там няма такъв масов проблем. Поздрави и пиши за резултата!
Мнението беше редактирано от variable intake system: 05 септември 2011 - 16:28
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg