Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Малко инфо плс

fonziyo снимка fonziyo 07 юли 2009 - 15:20

Здравейте! :mhihi: имам малко тъп въпрос при положение че имам Опел от 2 години близо. Значи колата ми е Вектра А 1990 година двигателя е Ц16НЗ и като я купих ми казаха че е пълна инжекция това вярно ли е. Не е карбуратор със сигурност защото съм свалил Manual за калибра/вектра 88/95 година и там погледнах системите за "захранване" на двигателя и мойта външно прилича на тази която не е карбуратор. Благодаря за вниманието. :mhihi:
Отговори

fonziyo снимка fonziyo 07 юли 2009 - 15:25

Prilo Мерси много :mhihi: :mhihi: :blink: Моля темата да бъде изтрита :ignore2:
Отговори

savski снимка savski 07 юли 2009 - 15:29

c16nz e моноинжекционен мотор ;)
Отговори

fonziyo снимка fonziyo 09 юли 2009 - 11:40

Хора :flag: !! Колата ми даде разход 13/100 смесен :flag: имам я от 10000км и не съм сменял нищо освен кабели на свещи. От какво може да стане такъв разход. Каква може да е причината. Към какво да се ориентирам за евентуялен "ремонт". Кара се на газ и първото за което се сещам са мембрани на изпарител. Карана е 3 сезона миналата есен до сега.
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 09 юли 2009 - 11:45

Освен изпарител, има настройка на подаването на газ, въздушен филтър, дросел,
ЕГР клапан... кабели... трябва да се проверят тези неща.
Отговори

savski снимка savski 09 юли 2009 - 11:59

Като палиш на газ зимата, преди да е загряла колата, мембраните отиват много бързо! Чувал съм, че животът им е около 40 000, ако зимата я загряваш преди да минеш на газ. Отделно както каза колегата Peshotiger кабели, свещи, въздушен филтър (който трябва да се сменя на 5000 километра). Но 13 не е нормален разход. Същия мотор при мен градско с повечко натискане 11, ако карам нормално 9,5-10, извънградско я докарах до 6,3. Смесено, за да даде повече повече от 7,5, трябва да карам като гъз.
Отговори

fonziyo снимка fonziyo 09 юли 2009 - 13:02

Значе забравих да кажа че и въздушният филтър е сменен. :knee:

Но за съжаление нямам възможност да я загрявам на бензин. Просто ме разберете :flag:. Ако карам само на газ колко ще издържат мембраните. Може ли някой ако изобщо е карал така да каже :flag:.
А и да попитам колко струват тези мембрани и мога ли да си ги сменя сам
Мнението беше редактирано от fonziyo: 09 юли 2009 - 13:08
Отговори

savski снимка savski 09 юли 2009 - 13:12

Ако караш само на газ, мембранките ще трябва да се сменят след зимата :flag: Мисля, че смяната им е около 40 лева. Попринцип можеш да си ги смениш и сам, но ако не разбираш и никога не си го правил, по-добре иди при газаджия :flag:
Отговори

fonziyo снимка fonziyo 09 юли 2009 - 13:20

Добре за мембраните разбрах. :flag: . Ами ЕГР клапана като се свали трябва ли да се слага нова гарнитура или може да се сложи старата.
Отговори

savski снимка savski 09 юли 2009 - 13:29

За ЕГР-то не съм сигурен вече, но мисля, че трябва нова...
Отговори

fonziyo снимка fonziyo 09 юли 2009 - 13:32

Айде и някой друг да се включи ние с колегата по добре да си чатим :flag: :flag:
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 09 юли 2009 - 13:43

За ЕГР можеш да си изрежеш от клингерит,иначе най вероятно трябва настройка на изпарителя.Поздрави и успех с ремонта :flag:
Отговори

fonziyo снимка fonziyo 09 юли 2009 - 13:49

клингерит :flag: Какво по дяволите е тва и от каде мога да купя и колко струва? Мерси за отговора. Четох теми за въпросния клапан и някои хора бяха писали че слагат силикон за да уплътнява. Аз имам няква смола в едно шишенце пластмасово където пише че може да се използва за гарнитури на двигатели (engine gasket) може ли да сложа от това мерси предварително.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 09 юли 2009 - 15:46

Клингерита е евтин,има го във всяка железария и е лесен за работа!Успех
Отговори

fonziyo снимка fonziyo 09 юли 2009 - 15:53

Ей мерси много :flag: :knee: :flag:
Отговори

fonziyo снимка fonziyo 10 юли 2009 - 14:45

Такааа. :flag: След дълга разходка из Видин дне с си смених уплътнението на капака на разпределителния вал с ново корково но му нямам много доверие. Въпросът ми е имали матазини за части кадето мога да си купя такова уплътнение но гумено? За изпарителя газаджията нямше време да се занимава с мени ми препоръча да си сменя мембраните в Пловдив, защото му казах че ще хода там. Въпросът ми е каде в Пловдив (ако може точен адрес) има газаджия където да ми смени мембраните качествено но и на по достъпна цена. Мерси предварително. :flag:
Отговори

vankata_nedel4ev снимка vankata_nedel4ev 10 юли 2009 - 16:24

човече,къв е тоя газаджия? :knee: нямал време....ти клиент ли си или лукова глава....не е истина просто.къде е видин,къде е пловдив. :flag: що не вземеш да мръднеш до неапол,там били добри газаджиите :flag:
сега по темата.намери читав газаджия,да ти закачи колата на газ-анализатор и да ти направи добра настройка на изпарителя.след това ако пак не е наред вече може да мислиш за нови мембрани.казвам ти го защото имах същия проблем и го реших по описания начин.
Отговори

fonziyo снимка fonziyo 10 юли 2009 - 16:35

 vankata_nedel4ev, на 10 Jul 2009, 05:24 PM, каза:

човече,къв е тоя газаджия? :knee: нямал време....ти клиент ли си или лукова глава....не е истина просто.къде е видин,къде е пловдив. :flag: що не вземеш да мръднеш до неапол,там били добри газаджиите :25:
сега по темата.намери читав газаджия,да ти закачи колата на газ-анализатор и да ти направи добра настройка на изпарителя.след това ако пак не е наред вече може да мислиш за нови мембрани.казвам ти го защото имах същия проблем и го реших по описания начин.



Ми човека слагаше газова на едно ренде и каза че не можел днес пък в Понеделник и вторник имал монтажи и не можел тогава. Пък след това излизал отпуск абе :flag: си човека.

Кажете нещо за тва уплътнение. Майстора го маза там с нещо но май не държи много :flag:
Отговори

fonziyo снимка fonziyo 10 юли 2009 - 17:17

Само да добавя колата е карана 2 зими само на газ без подгряван на бенз и се съмнявам че е от настройка :flag: .
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 11 юли 2009 - 08:22

По въпроса за уплътнението и аз съм с корково и кара по година,после пак смяна.Досега не съм намирал гумено,може да сложиш и малко силикон преди монтажа му,но ако си го монтирал вече карай си така и си свиркай.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg