Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Мирис на газ

yuy снимка yuy 02 ноември 2010 - 00:12

Има ли някаква разлика в монтажа на ГИ и обикновена АГУ откъм мирис в купето? Майстора ми разправяше, че въобще няма да мирише не само защото ще я направи добре, а и защото е ГИ. Само че се случва да позамирише, най-вече скоро след палене. На какво се дължи и дали може да изчезне? Отвън като мина се случва и там да усетя - дали е разсейване на останало количество по тръбите или има някакво малко изпускане? Ако е изпускане според мен трябва да свършва газта ако постои 1-2 дни без да се кара, но изглежда си остава.
Отговори

speedo снимка speedo 02 ноември 2010 - 00:20

Запали колата и я остави да обърне на газ. Изгаси мотора и сложи ухо или нос около рейката. При мен изпускаше маркуча от изпарителя до рейката. Ако при теб е на същото място няма как да ти изтече цялата газ защото клапана на изпарителя и бутилката затварят като изгасиш и се изпуска само газта по маркучите.

ПП
Ако установиш,че изпуска от някъде, отиди при специалист.
Мнението беше редактирано от speedo: 02 ноември 2010 - 00:26
Отговори

pradabg снимка pradabg 02 ноември 2010 - 01:00

Приятелю и двата ми автомобила са с ГИ и мирис на газ няма никакъв.Един единствен път се получи и се наложи да си демонтирам инжекторите ,да ги почистя и отново на рейката(ама то сам съм си виновен,не бях смянял филтрите над 50 000 хил. километра :-) ) Миришеше на необработена газ от самият аспух !!! Другият номер,правиш сапунена вода и почваш наред всички връзки докато установиш от коя излизат мехурчета и подменяш маркуча . Мойте ги сменям всяка година всичките за здрав сън и спокойно каране :mhihi:
Отговори

barezz снимка barezz 02 ноември 2010 - 16:36

Незатегнат някой маркуч след изпарителя/филтъра/рейката. От топлината се отпуска и трябва да се дозатегне.
Отговори

yuy снимка yuy 02 ноември 2010 - 20:11

Това значи ли, че се отразява и на разхода/мощността?
Отговори

speedo снимка speedo 02 ноември 2010 - 21:01

Естествено! Но дали можеш да го "хванеш" е относително.
Отговори

yuy снимка yuy 03 ноември 2010 - 00:01

Работата е, че уредбата е нова - 3-4хил. км съм изкарал - не е от износване. Дали това сапунисване и търсене трябва да мине към гаранционната поддръжка или е "екстра"?
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 03 ноември 2010 - 08:43

Щом уредбата има гаранция, отиваш при сервиза в който е монтирана и подаваш оплакване. Най-вероятно някъде има хлабава или разхлабила се връзка, никой няма да ти откаже да си прегледа работата, все пак си броил доста парички.
Успех :mhihi:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg