Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

ПРОБЛЕМ X20TDH Пали сутрин и гасне ...

byNIKSAN снимка byNIKSAN 24 декември 2012 - 10:17

Здравейте голям проблем с X20DTH... Пали сутрин работи 5...10 сек. гасне и дотам няма палене... само с дърпане и то трудна работа закарах я на майстор каза че дърпа въздух смени маркучите на обратната нафта ... резултат НИЩО сложи 2 електрически клапана на входа и изхода на нафтата преди филтъра с обещанието че сичко ще е ОК и на следващата сутрин НИЩО... Помагайте някой имал ли е подобен проблем
Отговори

Zdravkicha снимка Zdravkicha 24 декември 2012 - 10:26

С дърпане НЕ ! После на помпата и се случва случка и ще ревеш! Най-сигурния начин да следиш дали има въздух в системата е да си сложиш прозрачен маркуч от филтъра до помпата поне. Аз слагам такъв от система за хемодиализа. Има и по магазините но в студа стават на кокал , а тези за хемодиализата са от някакъв по-специален материал и държат. И какви ел. клапани кви 5 лв.? Най-обикновен невъзвратен клапан се слага преди помпата някъде и това е.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 24 декември 2012 - 10:34

 Zdravkicha, на 24 декември 2012 - 10:26, каза:



-На приятел X20DTL-а от години е с един специфичен,подобен на този проблем. Неговата кола НЕ ПАЛИ, ако предницата е по-ниско от задницата, при това основно само сутрин, при 1-вото палене за деня - иначе проблеми други никакви! Сменяваха се маркучи за обратна нафта, сменяваха се тройниците им, слагаха се клапани преди филтър, преди ГНП и къде ли още не. Проблема си остана обаче. Последно, сложиха ръчна подкачваща помпа и прозрачен маркуч. Ако напомпи - пали веднага! Въздух обаче никъде не се вижда, освен може-би едни миниатюрни мехурчета, които почват да преминават да кажем на 5-10сек. вече при запалена и работеща кола.

Помпата беше сваляна и тествана в сервиз на BOSCH в София преди 2г. - резултат никакъв, всичко наред! От много изчетено до тук, и малко мислене ме навежда на мисълта, че може да са.. знам едни семеринги трябва да има на самото ГНП, предполагам точно те не са били сменени, а и другаде просто не доумявам къде може "да се къса нишката". Дано на колегата проблема не е нещо подобно..
Отговори

pitbula74 снимка pitbula74 24 декември 2012 - 10:44

Или от горивния филтър влиза въздух,или от помпата.На брат ми Вектрата никъде не можаха да и открият проблема и след махането на горивният филтър и слагането на цял метален се оправи и взе да пали от раз
Отговори

Zdravkicha снимка Zdravkicha 24 декември 2012 - 10:50

Е точно тези малки мехурчета въздух не трябва да ги има. В тях е заровено кучето :icon_razz2:
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 24 декември 2012 - 11:23

 Zdravkicha, на 24 декември 2012 - 10:50, каза:

Е точно тези малки мехурчета въздух не трябва да ги има. В тях е заровено кучето :icon_razz2:


-Ем то.. ако правилно си спомням, прозрачния маркуч ако е преди горивния филтър, значи въпросните мехурчета идват по/от гориво-проводите и резервоара !? :confused:
Отговори

Zdravkicha снимка Zdravkicha 24 декември 2012 - 12:25

Точно така. Но трябва да има най-вече от филтъра до помпата.
Отговори

byNIKSAN снимка byNIKSAN 24 декември 2012 - 17:14

Значи преди това имах обикновени възвратни клапани но поради съмнения в тях сложихме електрически по 20лв. бройката и според мен ако от помпата испуска някой семеринг или нещо такова тя въобще няма да запали... а тя пали и след това гасне и до там... губи се някъде нафтата но къде за момента идея нямам ...
Отговори

asensio снимка asensio 24 декември 2012 - 17:55

Миналата година имах същия проблем и се беше изкривила капачката на горивния филтър и смукаше от него. Смених го и се оправи. Основните заподозрени са - маркучи за обратна нафта, филтър и гумичките на дюзите. По рядко семерини на помпата и уплътнения, и самите бързи връзки на гориво проводите.
Отговори

esil2 снимка esil2 24 декември 2012 - 18:26

 asensio, на 24 декември 2012 - 17:55, каза:

Миналата година имах същия проблем и се беше изкривила капачката на горивния филтър и смукаше от него. Смених го и се оправи. Основните заподозрени са - маркучи за обратна нафта, филтър и гумичките на дюзите. По рядко семерини на помпата и уплътнения, и самите бързи връзки на гориво проводите.

Подкрепям мнението ти с две ръце, само ще добавя че и най малката дупчица от където може да се промъкне въздух прави проблем, всичко трябва да е добре уплътнено.
Отговори

pepi_sm снимка pepi_sm 24 декември 2012 - 18:36

Здравейте и аз имах същия проблем но след ремонт на помпата при мен се оказа прещипано уплътнение когато майстора ги е сменял и няма палене а преди това и аз смених всичко докато стигна до помпата .След повторна смяна с нови пали от раз.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 24 декември 2012 - 18:47

Сетих се обаче и за друг случай. Майстор, от тези.. тип "кварталните", дето наистина има бая годинки опит човека (приятел на баща ми), аз самият често ходя при него, я да питам за колата нещо, я на приказка.. та веднъж му бяха докарали една Зафира дизелова, и тя с подобни проблеми. Той за първи път каза, че среща нещо такова - некакъв ужас е тая кола казваше.. Спомням си, беше надул цялата система под налягане, при което повече от 10мин. време нямаше грам падане на налягането в системата, но така и не откри от къде/какво е. Колата палеше само на дърпане. Та нищо чудно и това последното, уж най-малко вероятното.. и то доста често да дава фира, говоря за тия семеринги на самото ГНП.

А гумичките на дюзите - също! Чел и слушал съм доста и за тази "Ахилесова пета" при тия дизели. Да не му идва до главата на човек да "разгадава" подобно нещо.. :surrender:
Отговори

pepi_sm снимка pepi_sm 24 декември 2012 - 18:52

 DALGONSKi, на 24 декември 2012 - 18:47, каза:

Сетих се обаче и за друг случай. Майстор, от тези.. тип "кварталните", дето наистина има бая годинки опит човека (приятел на баща ми), аз самият често ходя при него, я да питам за колата нещо, я на приказка.. та веднъж му бяха докарали една Зафира дизелова, и тя с подобни проблеми. Той за първи път каза, че среща нещо такова - некакъв ужас е тая кола казваше.. Спомням си, беше надул цялата система под налягане, при което повече от 10мин. време нямаше грам падане на налягането в системата, но така и не откри от къде/какво е. Колата палеше само на дърпане. Та нищо чудно и това последното, уж най-малко вероятното.. и то доста често да дава фира, говоря за тия семеринги на самото ГНП.

А гумичките на дюзите - също! Чел и слушал съм доста и за тази "Ахилесова пета" при тия дизели. Да не му идва до главата на човек да "разгадава" подобно нещо.. :surrender:



Прав си колега аз 2 месеца се видях в чудо докато разберем от къде смуче въздух Зафирата а и разходи много .
Мнението беше редактирано от pepi_sm: 24 декември 2012 - 18:52
Отговори

byNIKSAN снимка byNIKSAN 24 декември 2012 - 23:50

Да но никой не ми отговори на въпроса... Ако проблема е в ГНП-то тя ще пали ли или не защото моята пали работи 10тина секунди и чак тогава гасне според мен ако от Помпата взима въздух въобще няма да запали или от дюзите ... незнам затова питам
Отговори

asensio снимка asensio 25 декември 2012 - 01:04

Колега, трябва да се гледа. Имаш опциите от къде може да е. Слагай прозрачни маркучи, гледай от къде идват мехурчетата защотото не пали от въздух, а има ли въздух ще има и мехурчета. Като видиш от къде ти идват мехури, ще почнеш да отхвърляш едно по едно и ще видиш къде е проблема. Или поне ще го локализираш - мотор, помпа, горивопровод.
Отговори

byNIKSAN снимка byNIKSAN 08 януари 2013 - 21:16

Колеги има някакво развитие относно проблема вчера майстора ми каза че били стопени гумичките на дюзите според него от кофти нафта и ги е сменил и тази сутрин запалила (по негови думи) сега вече е при мен и утре ще видим дали има резултат
Отговори

byNIKSAN снимка byNIKSAN 09 януари 2013 - 21:47

[quote name='byNIKSAN' timestamp='1357672611' post='1092080']
Колеги има някакво развитие относно проблема вчера майстора ми каза че били стопени гумичките на дюзите според него от кофти нафта и ги е сменил и тази сутрин запалила (по негови думи) сега вече е при мен и утре ще видим дали има резултат
[/quoute]
Ура запали! Тази сутрин запали да се надяваме че повече няма да прави подобни мизерий... макар че едно доста неприятно проблемче си седи... след за като запали и след няколко секунди падат оборотите и се възстановяват (като че ли малко въздух) ноо от както съм взел колата си го има през студеното време и никой така и неможа да ми го оправи тоя проблем и май така ще си и остане :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg