Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Скоростна кутия ф13 да се сложи на 2 литров мотор

mitk_ снимка mitk_ 14 март 2008 - 12:54

Интересува ме захващането и съединителя могат ли да се сложат на блока на c20se?
Отговори

filipov75 снимка filipov75 14 март 2008 - 14:09

 mitk_, на Mar 14 2008, 11:54 AM, каза:

Интересува ме захващането и съединителя могат ли да се сложат на блока на c20se?

Не.
Отговори

Ball_buster снимка Ball_buster 14 март 2008 - 14:22

Извинявам се на колегата, че му се бъркам в темата, ама в тоя ред на мисли искам и аз да попитам нещо!

Колата е Вектра 1.6 моно. Имам си 1.8 блок (18Е) и ще взема някоя ф16-ка. Какво още трябва да се смени (в смисъл карета, полуоски...)?
За радиатора и спирачките си знам <_<

Благодаря много!

П.П. Отново се извинявам на автора! Също и на всички съфорумци, че не ползвам търсачката, но така или иначе е пусната вече темата.... :beer:
Отговори

filipov75 снимка filipov75 14 март 2008 - 14:29

 Ball_buster, на Mar 14 2008, 01:22 PM, каза:

Извинявам се на колегата, че му се бъркам в темата, ама в тоя ред на мисли искам и аз да попитам нещо!

Колата е Вектра 1.6 моно. Имам си 1.8 блок (18Е) и ще взема някоя ф16-ка. Какво още трябва да се смени (в смисъл карета, полуоски...)?
За радиатора и спирачките си знам <_<

Благодаря много!

П.П. Отново се извинявам на автора! Също и на всички съфорумци, че не ползвам търсачката, но така или иначе е пусната вече темата.... :beer:

Карета,полуоски,главини или целите макферсони.
Отговори

mitk_ снимка mitk_ 14 март 2008 - 15:38

За колегата с вектра и 18Е
Един колега от форума stinka продаваше разни неща от 18Е на много добри цени виж го
Отговори

stan4o снимка stan4o 14 март 2008 - 21:05

тва за ф13 става ма не е мн препорачително кутията и всичко в нея става на сьрма за отрицателно време не се занимаваи с глупости верно вьрви като ненормална ама е разправия голяма <_<
Отговори

Andy снимка Andy 15 март 2008 - 01:29

Както казва Владо от Форума - ще се сцепи като диня.
Отговори

stealteam снимка stealteam 15 март 2008 - 08:09

така който е сигурен в думите си може да заповяда ;)
Кутия Ф13 на двигател Ц20не
Нямам фотоапарат да го снимам.. Карам и с малките полуоски и макферсони(от 1.6-то предния мотор на колата)
Единственото което се прави е един фланец на кутията.Доста зор и давам кутията не е мръднала.
Не се цепи нито като диня нито като пъпеш.
Отговори

Ball_buster снимка Ball_buster 15 март 2008 - 12:48

 stealteam, на Mar 15 2008, 07:09 AM, каза:

така който е сигурен в думите си може да заповяда ;)
Кутия Ф13 на двигател Ц20не
Нямам фотоапарат да го снимам.. Карам и с малките полуоски и макферсони(от 1.6-то предния мотор на колата)
Единственото което се прави е един фланец на кутията.Доста зор и давам кутията не е мръднала.
Не се цепи нито като диня нито като пъпеш.

Ей ся няма да мога да спя заради тебе <_<
Моля те, обясни най-подробно, дай снимки, моля, моляяяя <_<
Как да я направя и аз тази процедура на Вектрата!

Ако искаш и на ЛС...
Айде, че ще ми спестиш доста разправии и пари от закуски :beer:
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 15 март 2008 - 13:31

А не е ли по-лесно да се извади всичко от Ф13ката и да се набута в Ф16ка, която си влиза без проблем в 20SE?

Поне Англичаните гледам, че си правят Асконите 20ХЕ и слагат каратнийте от Ф20 в стандартната за Аскона Ф16, защото захватът на двигателя е от ляво с един тампон и отдясно с два (няма заден като на Ф20) :/
Отговори

stealteam снимка stealteam 15 март 2008 - 17:15

Прави се фланец който лежи между кутията и блока. другото е същото.При мен случая беше че си купих цял двигател с полуоски без макферсони.Охарчих се за всично и нямах пари за мак*.Дадоха ми идеята за това и начертах го,един стругар ми изряза фланец-а и събрах.Сега имам за резерва една Ф16 с полуоски.
@Moonlord Не съм я разглобявал.
Отговори

mitk_ снимка mitk_ 17 март 2008 - 13:03

Колега можеш ли да ги сложиш в темата, тези чертежи на преходника?
А каретата и полуоските издържат ли на Ц20Нето?
Отговори

stan4o снимка stan4o 17 март 2008 - 20:51

бе защо зарибявате хората така да става наистина ноооооо явно колегата не кара РАЦИОНАЛНО хих и затва е още здрава ако идеята е да трьгне да ще трьгне но вьпроса е до кога за справка аз строших 6 такива докато ми доиде акьла в главата за мен ВЕчЕ това НЕ Е рационален тунинг ма като искате пробваите ваша воля и успехи в начинанието :19a:
Отговори

calibra69 снимка calibra69 17 март 2008 - 22:15

Пробвал съм F13 na 1,8 и не стана! Проблема дойде при съединителя. F13 е с малката "опашка" с по-малко шлици. Съответно трябва съединител за нея, който обаче е върху по-малък маховик. А когато сложиш по-малък маховик зъбите не стигат до стартера. атова се отказахме, продадохме F13-ката и взехме Ф16!
Това с фланеца е много интересно и изобретателно, много обичам такива неща. Не ти завиждам обаче за главоболията докато го измислиш а и не го препоръчвам на никого...
Отговори

sa6oooo снимка sa6oooo 26 март 2008 - 11:03

20не с неговия маховик ли го сложи. и какав саединител сложи на мотора.
Отговори

filipov75 снимка filipov75 26 март 2008 - 13:04

Бе туи са пълни глупости.една Ф 16 струва 120лв.
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 26 март 2008 - 14:10

Само скоростите да, но в случая с вектрата само скорости не стигат и цифрата ще стане доста над 120лв. Аз лично съм виждал Корса А с насадено NE с карбове и F13 скорости. Мисля, че и доста от хората в София са я виждали на ОМВ Бояна. И колата беше направена за сериозно каране!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg