Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Гуми и джанти

Новите тестове на ADAC

bat_jorko снимка bat_jorko 03 март 2009 - 11:59

С типичната си немска точност, пак в началото на Март, ADAC публикуваха новите тестове за летни гуми.
Ето ги тук: http://www.adac.de/Tests/Reifentests/Somme...cePageID=243132

За големия размер моя фаворит отново е Continental PremiumContact 2. Имам наблюдение вече 3 сезона - отлични впечатления по всички показатели.
Отговори

Марто снимка Марто 03 март 2009 - 14:14

И на мен предстои да търкалям 3-ти сезон същите и наистина супер гуми. Бях малко скептично настроен относно балоните, които се получават на по-ниските профили на континентал, но с този размер е екстра , минавал съм през няколко по-сериозни дупки и не са мръднали, а протектора е като неупотребяван. Най съм впечатлен от изключително доброто поведение на мокро!
Отговори

sauber снимка sauber 05 март 2009 - 01:38

Аз за предстоящото лято съм си избрал Maloya Futura Sport. Уникална гума, на смешна цена !
След като останах крайно очерован от зимна Малоя, а миналото лято по планинските много обстойно наблюдавах как се държат летните на тренировачната кола ( Futura Primato ), просто избора ми е почти 100 % сигурен.
Спрял съм се на високото стъпало в сегмента им, с надеждата заради спортната платформа на Футура Спорт, да се ограничи гъненето на борда - нещо характерно за гумата Малоя.
За сметка на това, други кусури няма, а цените им са наистина страхотни !
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 06 март 2009 - 18:04

 sauber, на 05 Mar 2009, 01:38 AM, каза:

Аз за предстоящото лято съм си избрал Maloya Futura Sport. Уникална гума, на смешна цена !

не е лоша ама приматото е по-нов модел от спорта и може да останеш малко разочарован от поведението. Освен ако не си я пробвал. Нопо тестовете не я хвалят а и из нета където съм чел впечатления от потребители не е нищо особено.
Отговори

DerMeister снимка DerMeister 06 март 2009 - 18:54

Добре де, как в едни тестове примерно за 2005 дадена гума е супер и препоръчителна, а в други, примерно 2009, вече е непрепоръчителна и скапана.
Не моа ги разбера тея немци. Освен останалите гуми да са станали мега яки.
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 06 март 2009 - 19:02

Точно така. Препоръката е относителна и сравнява гумата с останалите участници.
Мнението беше редактирано от siegfrid: 14 юни 2009 - 21:05
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

sauber снимка sauber 06 март 2009 - 23:50

 simbon4o, на 06 Mar 2009, 06:04 PM, каза:

не е лоша ама приматото е по-нов модел от спорта и може да останеш малко разочарован от поведението. Освен ако не си я пробвал. Нопо тестовете не я хвалят а и из нета където съм чел впечатления от потребители не е нищо особено.


Четох някъде, че ще излиза нова " колекция " на Малоя. Мисля, че и спорт версията си би трябвало да обновят. Ако това не стане, предполагам, че ще взема последното Примато.
Просто ми се иска бордовете да не се гънеха толкова много. Иначе нямам никакви други забележки към тези гуми !
По принцип имам вариант да се обурудвам и с ТОП ГУМИТЕ ( мое мнение ) - Michelin Pilot Exalto. Това обаче зависи от финансовото ми състояние, в момента в който слагам летни гуми :)
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 14 юни 2009 - 18:01

 sauber, на 05 Mar 2009, 01:38 AM, каза:

Аз за предстоящото лято съм си избрал Maloya Futura Sport. Уникална гума, на смешна цена !
След като останах крайно очерован от зимна Малоя, а миналото лято по планинските много обстойно наблюдавах как се държат летните на тренировачната кола ( Futura Primato ), просто избора ми е почти 100 % сигурен.
Спрял съм се на високото стъпало в сегмента им, с надеждата заради спортната платформа на Футура Спорт, да се ограничи гъненето на борда - нещо характерно за гумата Малоя.
За сметка на това, други кусури няма, а цените им са наистина страхотни !


Супер здрава гума е Maloya Future sport!!! Летните ми са такива от стария собственик. Откъде си ги взе твойте ?
Отговори

Astra F снимка Astra F 08 ноември 2009 - 14:31

Колеги на Астрата само BRIDGESTONE слагаме 4 чисто нови всесезонни 2 ра година караме с тях татко е страшно е доволен. Аз сашто сам много доволен и от континентал и мишелин и пирели то не са за подценяване.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg