Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Прекъсване на двигателя при подаване на газ в движение

nachinaesht снимка nachinaesht 03 октомври 2011 - 15:26

Здравейте съфоромци! Имам следния проблем и бих се радвал ако някой ми помогне! Имам опел астра 93 година 1,6 mi. При движение и подаване на газ колата прекъсва страшно много а на празен ход двигателя си работи нормално. Смемени са свещи и кабели но проблема си остана. Благодаря ви предварително!
Отговори

Toto2 снимка Toto2 03 октомври 2011 - 16:18

Опитай с капачка и палец.И ако имаш газ,казвай.Защото,ако на газ го прави,а на бензин-не,или обратно,ще се търсят други причини.
Мнението беше редактирано от Toto2: 03 октомври 2011 - 16:20
Отговори

nachinaesht снимка nachinaesht 04 октомври 2011 - 07:20

Нямам газ! Сменил съм и това но проблема си остава :sad:
Отговори

vekarata снимка vekarata 04 октомври 2011 - 07:54

Провери свещите дали някоя от тях няма пътечка нагар на изолатора.
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 04 октомври 2011 - 09:23

По скоро е свързано с подаването на гориво, колицата чувства глад! :icon_wink2:
-Задръстен бензинов филтър
-Бензинова помпа
-Бензинов регулатор
-MAP сензор
-TPS
-Датчик за температурата на водата
-Дюза
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 04 октомври 2011 - 11:33

Добре бе , при условие,че вече почти всеки има я гсм който прави клипове,я фотоапарат,а най-често и двете що ги пазите за не толкова важни снимки и клипове,а не снимате колите си,при условие,че така може да спестите не малко пари и нерви от некачествени и ненужни ремонти и ненужни части.Сменил половината кола,дал чувал с пари и вместо сериозно да подходи пише 3 реда във форума обикновено с много правописни грешки (по принцип говоря -не за конкретнич човек пуснал темата).Ето ся колата ти според както си го написал "прекъсва".И хората веднага се насочват към токове.Ако нещо с горивото не е наред тя ще глъхне т.е. пак е нещо като прекъсване ама е по-плавно някак си и точно едно клипче би помогнало за по-добра дистанционна диагностика,а най-вече когато някой с подобен проблем прерови форума, той може и да не разбира много,много но има уши и очи и темата да му помогне.
Отговори

Toto2 снимка Toto2 04 октомври 2011 - 16:11

Защо не си направиш една самодиагностика?Преди година и аз имах такъв проблем.Ходих на майстор,правихме диагностика,смених хиляда неща и колата не се оправи.Малко след това ми изгоря комутатора,смених го и всичко си дойде на място.Един от тестовете беше да карам с 30-40 км/ч,като включа 5-та предавка.След това рязко натискам педала на газта и ако прекъсва(лашка),а аз имах чувството,че ще ми падне двигателя,нещата не са добре.Сега двигателят се мъчи но не прекъсва.Така трябва да бъде.Писах ти за капачка,защото и от нея съм патил.Събираше конденз,паленето беше малко затруднено,но малко.На ниски обороти не може да кажеш,че прекъсва,но като ускорявам лашкаше,както си иска.Направи диагностика и според мен ще ти излезе нещо с токовете на 1-4,или 2-3 цилиндър.Мискя,че беше 41,или 42 грешка.Успех.
Отговори

nachinaesht снимка nachinaesht 05 октомври 2011 - 08:52

Благодаря ви за съветите които дадохте! Тези дни ми се очертава малко свободно време и мисля да подменя горивния филтър и да направя диагностика. Дано се размина с по малко главоболия но май се очертава ходене по мъките.
Отговори

Punisher снимка Punisher 05 октомври 2011 - 13:05

 Toto2, на 03 октомври 2011 - 16:18, каза:

Опитай с капачка и палец.

+1, и на мойта вектра на времето така беше и като смених капачката и зачистих палеца се оправи.
Отговори

medyn снимка medyn 05 октомври 2011 - 20:54

наскоро имах подобен проблем оказа се едно маркучле в резорвара над бензиновата помпа беше спукано
Отговори

dk12911 снимка dk12911 27 ноември 2011 - 21:46

Здравейте , за да не пускам нова тема реших да пиша в тази, а и проблема ми е почти същия. имам вектра 1.6 ми бензин + газ , проблемът е абсолютно същия но го прави и на бензин и на газ , тоест НЕ Е от горивото и филтрите......НЕ Е и от свещи и кабели , не съм пробвал капачка и палец но ще го направя тези дни, при мен има и една особеност , чека започна да свети и на бензин и на газ... и от тогава прави този проблем с прекъсването ( придърпване )!!! как мислите , дали има нещо общо с лампата на чека и какво може да е.
Отговори

Коцето снимка Коцето 02 декември 2011 - 13:53

Лампата на чека показва че има нещо не наред , направи си самодиагностика ( има теми във форума ) и кажи какви кодове ти показва тогава можем да те насочим към някой възможен дефект и евентуалното му отстраняване . Така ще бъде най-лесно а и няма да се пълни темата с всякакви предположения . Успех !
Отговори

Opelchyy снимка Opelchyy 31 декември 2011 - 18:22

Добръ вечер и от мен колеги.Имам почти същият проблем с моя Опел Астра 1.8 16в. 97год(комби) значи без значение на коя скорост си подаваш ряско газ и колата започва да предръпва и някой път може да си глътнеш дъвката от тия предръпвания при плавно подаване на газ колата си върви но влезне ли в обороти нещо от сорта на 5000-5500 и нагоре започва пак да предръпва без значение на 1-ва ли си на 5-та ли си....Моля помогнете ако някой знае решението на проблема КОЛАТА НЯМА ГАЗОВА ОРЕДБА ;]
Благодаря предварително.
Отговори

1иван1 снимка 1иван1 03 януари 2012 - 17:29

Моята е на газ и бензин,придърпва само на бензин,на газ работи идеално,диагностиката показва кислороден анализатор.Последно се насочих към инжектора ,днес го пръсках с един спрей и има известно подобрение,другата седмица ще го нося на ултразвук,дано се оправи
Отговори

1иван1 снимка 1иван1 10 януари 2012 - 00:21

Оправи се -беше инжектора
Отговори

Петър Петров. снимка Петър Петров. 23 януари 2012 - 15:49

Здравейте на всички. Търсих подобна тема като моя проблем и накрая реших да пиша тук, ако съм збъркал изместете я. Астра Ф X16XEL колата започна много да гори бензин а маслото не го буташе и много пушеше, ходих да я видят и ми казаха да сменя свещите взех си NGK и спря да пуши. И вече два,три месеца след това като ги смених почна да гори масло за около 1000км около 500-600гр. масло. Също така като и подам рязко газ на място и в движение(на скорост) заглъхва и а.а.а. да огасне но слет това се оправя това е всеки път като подам рязко газ. А преди да сменя свещите докато карам и пусна на свободна понякога изгасваше след смяната спря. Кажете от какво може да е?
Мнението беше редактирано от Петър Петров.: 23 януари 2012 - 16:36
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg