Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Газови Инжекциони,марки и компоненти

ivan_pop снимка ivan_pop 14 август 2014 - 19:39

 npace, на 14 август 2014 - 17:42, каза:

Има ли някой запознат с това каква е разликата между Тамона ТГСтрийм и Тамона ПроГаз ?

ТГСтрийм срещу ПроГаз:
1.Корпус-алуминиев/пластмаса
2.Букси-херметични/алармаджийски(това на компютъра)
3.Функция ДНК(двойна независима корекция)-има/няма
Тази функция е нещо като автоадаптация и според мен не работи добре там където я има.
4.Точност на обработка на бениновите импулси-20/80мкс.(това е според производителя,аз не съм забелязал разлика)
5.Таблицата с коефициенти(нещо като карта),на ТГСтрийм е с повече кутийки.

И да споделя нещо извън въпроса.
Скоро идва една кола с Тамона монтирана някъде,човека искаше да му спра бенз.помпа на газ.Тамоната има специален кабел за това.Това съм го правил и преди.Свързах всичко както трябва и пробвах.Да ама не.Помпата не спира.След доста чудене и чесане там дето не ме сърби се сетих,че колата е 3 цилиндъра.Зададох в програмата 4 цилиндъра,кабелите за бенз.дюза на 4-ти цилиндър ги свързах паралелно на тези на 3-ти бензинов цилиндър и помпата взе че спря.Тя спирала като мине на газ 4-ти цилиндър ако са по-малко цилиндрите,ядец! :biggrin:
Отговори

npace снимка npace 15 август 2014 - 08:08

Тоест TGStream е една идея по добре от ПроГаз?
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 15 август 2014 - 18:40

 npace, на 15 август 2014 - 08:08, каза:

Тоест TGStream е една идея по добре от ПроГаз?

Да.
Отговори

npace снимка npace 18 август 2014 - 08:35

Благодаря за информацията, нямах време да пиша, просто проверих мнението и взех ТГСтрийм.Работи прекрасно на Калибра с NE мотор в комбинация с дюзи Баракуда.За 3-ти път се уверявам че Тамона+Баракуда е една фундаментална комбинация.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 18 август 2014 - 20:53

Преди 2-3 месеца техническия директор заедно с инженерния състав на Тамона напуснаха тази фирма.Направиха си собствена фирма http://www.tamonaelectronics.com/
Ще видим какво ще излезе.
Мнението беше редактирано от ivan_pop: 18 август 2014 - 20:54
Отговори

npace снимка npace 19 август 2014 - 10:11

TE SL - ако е около 40-50 кинта може и да тръгне иначе не.ТЕ РМ - така като гледам АЕБ-ска електроника като GreenGas, KING и производните.Нищо ново под слънцето.
Отговори

bahamonde снимка bahamonde 09 септември 2014 - 00:11

Здравейте и от мен, след около едногодишно отсъствие! Бях под друг ник, но нещо не мога да вляза, та си изкурдисах нов!

Преди повече от година, си търсех кола, бях се спрял трайно на една астра Г, но така се стекоха нещата, че работата се разсъхна. Друга такава, да ми хване окото, не намерих, и се бях насочил към един фокус, страшно запазен беше! Аааха да стане сделката, ама оня заби петалите кат магаре на мост, даже и символична отстъпка не искаше да направи, та и там отиде, та се не виде... Накрая, след много лутане, се върнах на "своята" си марка - фауве! От легендарната серия "голф", четвърто поколение, 1.6 двигател, 101 коня, не исках да плащам голям данък, а и няма къде да ходя, и да се трепя с големи скорости!

Та тук иде реч и за въпроса ми! Голфа го взех с монтиран ГИ, марка Тартарини. Честно казано, не съм особено вещ по газови инжекциони, а пък във фолксваген форума са също много боси по тая част. Като цяло, някой има ли мнение за тази марка, като особености, добри страни, и недостатъци?Къде са им слабите места? Изобщо, всичко ще ми бъде от полза!
Отговори

npace снимка npace 10 септември 2014 - 09:37

Проблем ли имаш с газовото или просто питаш дали ти е хубава уредбата?
Отговори

bahamonde снимка bahamonde 11 септември 2014 - 13:23

 npace, на 10 септември 2014 - 09:37, каза:

Проблем ли имаш с газовото или просто питаш дали ти е хубава уредбата?


Проблеми съществени нямам, поне засега! Но пък и затова питам, ако се наложи нещо, да знам! Питам и за отзиви, като гледам, май няма много от тая марка, дали е случайно?
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 11 септември 2014 - 18:20

Тартарини е добър ГИ по принцип.(ако не е Етагаз)Ако е Tartarini EVO-01,програмата е заключена с ключ и само който има този ключ може да рови в компа.Като работи нормално карай и не се затормозявай с глупости!
Отговори

speedo снимка speedo 16 септември 2014 - 09:34

Здравейте!
Много полезна тема. Имам питане дали инцектори баракуда ще работят с компютър кар газ който е модел на 5години. Друго което искам да споделя е че карам с рейка хоризон 2 ома разпробита на 2.2 с налягане 1.3 бара. След изравняване на бензиновите времена на празен ход коефицента идва 1.17 което което прави графиката на автоматичната настройка ужасна. Никаква динамика и мощност. С ръчна настойка си правя колата да върси супер. Дали с инжектори баракуда ще се получи същото нещо поради това,че не може да се разпробиват. Колата е цлк 200 192 коня.

Здравейте!
Много полезна тема. Имам питане дали инцектори баракуда ще работят с компютър кар газ който е модел на 5години. Друго което искам да споделя е че карам с рейка хоризон 2 ома разпробита на 2.2мм с налягане 1.3 бара. След изравняване на бензиновите времена на празен ход коефицента идва 1.17 което което прави графиката на автоматичната настройка ужасна. Никаква динамика и мощност. С ръчна настойка си правя колата да върси супер. Дали с инжектори баракуда ще се получи същото нещо поради това,че не може да се разпробиват. Колата е цлк 200 192 коня.
Отговори

npace снимка npace 16 септември 2014 - 13:07

Barracuda-та се разпробива на колкото искаш!!Да не се бъркаш с Hana2000?И да, няма проблем да работят с компютър на 5 години и пак да, няма да имаш същата графика като с Rail-а.CLK 200 няма как да го нахраниш с Rail и то с 2.2мм инжектор.Сподели какъв е 5 годишния компютър?
Отговори

speedo снимка speedo 16 септември 2014 - 22:58

Не знаех, че се разпробиват... Компа е CarGas на BSM. Изпарителя е Романо Макс а рейката рейл хоризон 2ома. На налягане 1.3бара ми изкарва съобщение,че дюзите са големи и възможни проблеми на празен ход, които... аз нямам. Колата върви прилично, но ми се иска да опитам още. Ако разпробия хоризона на 2.3-2.5 мисля, че ще има проблем с времената на празен ход, за това искам да сложа баракуда и ме интересуваше дали може.
Отговори

npace снимка npace 17 септември 2014 - 10:27

Може разбира се но пак ще ти мрънка че са големи.В софтуера който ползваш какви опции имаш за инжектори?Това CLK е компресор нали?
Отговори

speedo снимка speedo 17 септември 2014 - 15:39

Да компресор 192 коня.
Има рейл 3,2,1.5 ома мисля.... има и матрикс. Не съм сигурен дали има други Трябва да проверя.
Благодаря!
Отговори

npace снимка npace 18 септември 2014 - 13:58

Слагаш баракуда, отбелязваш в софтуера нещо подобно и си става.
Отговори

yHuKaTa снимка yHuKaTa 03 октомври 2014 - 09:50

Нека включим нещо, на което експерементирах малко. X18XE1 със Фобос 2 и Апис Снап на 2,1мм и диф. налягане на 1,6 поради форсажа му...
При отбелязване на рейка Rail IG1 Apache 1,5 ома има влошена работа при ускорение. В смисъл нещо като задавяне без да прекъсва двигателя. Отбелязва се с AEB INJ4, които са 2 ома и пак мембранен тип. Динамиката при ускорение беше в пъти по-добра.
Отговори

npace снимка npace 03 октомври 2014 - 11:57

Можеш да пробваш с налягане 1.0 до 1.2 и 2.3мм инжектори.Ако тогава отбележиш IG1 1.5ома пак ще има подобрение.Принципно с 1.6 налягане и 2.1 инжектори на празен ход трябва да ти държи между 6 и 7 мсек Тон газ на ПХ.
Отговори

yHuKaTa снимка yHuKaTa 03 октомври 2014 - 17:56

 npace, на 03 октомври 2014 - 11:57, каза:

Можеш да пробваш с налягане 1.0 до 1.2 и 2.3мм инжектори.Ако тогава отбележиш IG1 1.5ома пак ще има подобрение.Принципно с 1.6 налягане и 2.1 инжектори на празен ход трябва да ти държи между 6 и 7 мсек Тон газ на ПХ.

Времената идват 4,5-5,5 мсек и ламбдата си работи перфектно, т.е. сместа е перфект. Както и при леко ускорение ламбдата пак работи, но ако се смаже газта си включва някакъв обогатителен режим и няма настройване това чудо. И тук опираме до усет, в смисъл как е най-добре.
Пробвах вече с 1,0 налягане на 2,2 и дойде богата сместа, както имаше и неравномерна работа, много ниски времена под 2,2 мсек и така. Само една десета и всичко отива подяволите... :)
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 03 октомври 2014 - 18:59

 yHuKaTa, на 03 октомври 2014 - 17:56, каза:

Времената идват 4,5-5,5 мсек и ламбдата си работи перфектно, т.е. сместа е перфект. Както и при леко ускорение ламбдата пак работи, но ако се смаже газта си включва някакъв обогатителен режим и няма настройване това чудо. И тук опираме до усет, в смисъл как е най-добре.
Пробвах вече с 1,0 налягане на 2,2 и дойде богата сместа, както имаше и неравномерна работа, много ниски времена под 2,2 мсек и така. Само една десета и всичко отива подяволите... :)

Като докараш стабилен празен ход,след това по карта в движение трябва да се настройва.
Аз на същия мотор съм с дюзи МимГаз(Валтекоподобни) 2,2мм.,ход на буталото 0,5мм.,налягане 1,25 ,газово време на тихи обороти малко над 5,0мсек.ГИ не е Фобос! :newsm05_41:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg