Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

климатик...?!

mercedes_benz снимка mercedes_benz 08 юли 2006 - 12:34

Здравейте колеги!Искам да си сложа климатик или климатроник на GSI-to ХЕ е дали има идея някой къде мога да го направя...?! Благодаря!
Отговори

Vassil снимка Vassil 09 юли 2006 - 10:00

Копеле, сигурен съм, че като разбереш цената ще продължиш да си отваряш прозорците с кеф :cen:
Отговори

mercedes_benz снимка mercedes_benz 09 юли 2006 - 10:39

бате да ти кажа мноо ми писна и няма да продължа верваи ми! :cen:
Отговори

tarambuka3500 снимка tarambuka3500 09 юли 2006 - 10:45

еепа
задели си едно ~1500лв и почвай да се ослушваш тогава :)
Отговори

icon_e снимка icon_e 11 юли 2006 - 12:04

http://www.impas56.com/
в категорията "автопринадлежности" има секция за климатици, но цените почват от 3000 лв. :cen:
Отговори

kleyn снимка kleyn 11 юли 2006 - 12:15

момци,втора ръка климатик струва около 600 лв,аз също съм решил да помисля по въпроса и ще ми е интересна инсталационната цена на една такава газарийка, че в тия жеги..... :)
Отговори

Иво снимка Иво 11 юли 2006 - 12:30

Повярвайте ми - не си заслужават нервите и парите. Като знам да оправя оригиналния ми климатик колко време, нерви и пари загубих никога не бих тръгнал да слагам клима. Толкова неща трябва да се преправят - инсталации, компресори, от къде да минат тръбите...ужас е направо. Не си струва да дадеш 1500 и повече лв и всеки ден да си в сервиза после.
Отговори

radok снимка radok 21 август 2006 - 15:23

Това и на мен ми го обясни един приятел, който работи изключително автомобилни климатици. При високи обороти се получава голям така наречения хидравличен удар върху клапаните и те заминават много бързо. Това се получавало защото фреона е течен преди пускането на климатаика. После по време на път нямало проблем като се включва и изключва, понеже вече е газообразен.
Отговори

tarambuka3500 снимка tarambuka3500 21 август 2006 - 16:05

тва са пълни глупости

компресора се включва през съединител, и такива 'удари' нема.
Отговори

Kinni снимка Kinni 21 август 2006 - 16:19

tarambuka3500, на Aug 21 2006, 04:05 PM, каза:

тва са пълни глупости

компресора се включва през съединител, и такива 'удари' нема.
 


Точно така.Шайбата е с гумен демпфер за такива случаи :padlock:
Отговори

Оги снимка Оги 21 август 2006 - 16:24

Kinni, на Aug 21 2006, 04:19 PM, каза:

Точно така.Шайбата е с гумен демпфер за такива случаи :padlock:


И въпреки всичко аз практикувам

Цитат

компресора се включва през съединител, и такива 'удари' нема


което си е най-сигурния вариант :19a:
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 21 август 2006 - 17:31

tarambuka3500, на Aug 21 2006, 05:05 PM, каза:

тва са пълни глупости

компресора се включва през съединител, и такива 'удари' нема.
 



Глупости или не, на мене днеска ми загасна колата на спиране (3-5 км/ч) и пускане на климатика в този момент. Т.е. имах малък "срив на Силата".

По този повод днес си мислех даже да пусна отделна тема, но с вежливото разрешение на колегата Nuke ще питам тук.

Напоследък забелязвам много голяма загуба на мощност при включен климатик. Образно казано - двойно. Едвам набирам!! Има ли вариант при който климатика да хапва повече? Например затягяне на компресора и по-трудно въртене?

Не е от бензина или нещо подобно. Без климатик набира нема удържане! :padlock:

Астра Г X18XE1 99г.
Отговори

ASTRED снимка ASTRED 21 август 2006 - 17:56

Малко извън темата, но свързано косвено с последното мнение искам да кажа, че това е един дефект който се появява при Астра Г. Руснаците го наричат даже епидемия. Получава се рязък спад на оборотите при пускане на климатика, завъртане на волана на място, рязко включване на вентилатора на 4-та степен и включване на реотана на задния прозорец.
Все още не съм видял някой да е успял да отстрани този проблем. Ако някой е успял да го реши моля да даде решението.

Поздрави на всички
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 21 август 2006 - 18:49

bat_jorko, на Aug 21 2006, 05:31 PM, каза:

Напоследък забелязвам много голяма загуба на мощност при включен климатик. Образно казано - двойно. Едвам набирам!! Има ли вариант при който климатика да хапва повече? Например затягяне на компресора и по-трудно въртене?

Не е от бензина или нещо подобно. Без климатик набира нема удържане!  :padlock:

Астра Г X18XE1 99г.
 


Случайно да си си пълнил климатика скоро? На мене ми беше спаднал фреона и като съм го пускал изообщо никаква разлика не съм усещал. Сега като го напълних си правих опити и на магистралата със 120 като го включа (въпреки че до преди 10 минути е работел) се усеща за момент едно придърпване на колата :19a: Е тука се надявам, че колегата tarambuka3500 е прав и има съединител защото доста пъти го пробвах този номер докато се уверя, че наистина е от климатика :61:
Отговори

a man снимка a man 21 август 2006 - 19:51

Така е и при мен, в момонета на вкл. на климата се получава едно леко придърпване и си продължава да върви каручката.
Мое мнение е, че след диагностиката(обслужването) на климатика в спец. сервиз мотора си работи по-добре, не се тормози толкоз, не загрява...абе колата не го усеща толкова и набира по-лесно.
Отговори

Оги снимка Оги 21 август 2006 - 20:03

ASTRED, на Aug 21 2006, 05:56 PM, каза:

това е един дефект който се появява при Астра Г. Руснаците го наричат даже епидемия. Получава се рязък спад на оборотите при пускане на климатика, завъртане на волана на място, рязко включване на вентилатора на 4-та степен и включване на реотана на задния прозорец.


Само при Астра Г го има викаш, а :19a: А сещал ли си се, че ПРИНЦИПНО на всяка кола има съвсем лек спад на оборотите точно в момента на пускането на климатика, а всички останали се получават от рязкото увеличаване на ел. консумацията т.е. по-голямо натоварване на алтернатора :padlock: ... въпреки, че аз не съм забелязвал такова нещо (освен за климатика) на мойта. Става и при въртене на волана щот хидравличната помпа е ел.

bat_jorko брат, ако това ще те успокои и мойта е така :)
Отговори

radok снимка radok 22 август 2006 - 09:11

Когато ви писах за хидравличния удар, не го написах за да си начеша пръстите. Този гумен съединител не помага толкова на клапаните ами на ремъка и шайбата. Вярвайте ми, много съм се въртял около моя приятел в сервиза и съм видял доста компресори със съсипани клапани от неправилно боравене с климатика. Опелите все пак имат едно предимство :19a: . На тях се монтират масово компресори HARRISSON. Те са с много здрави клапани, но калпаво "осово". Все пак, ако искате да имате климатик по-дълго време мисля, че не е проблем първоначално климатика да се пуска на ниски обороти. А след това :61: :padlock:
Дано не станах досаден.
Отговори

Дамян снимка Дамян 22 август 2006 - 09:30

:padlock: ,сега вече ще знаем
Отговори

Vectra_16V снимка Vectra_16V 22 август 2006 - 09:49

Вярно, че осовото е най-големия проблем. А не навременната смяна води до тотално скапване на компресора. Моя компресор беше започнал да заминава и нямаше смисъл от 150 кинта за смяна на лагер и осово и като блокира 3 от клапаните бяха раздробени на кайма, а останалите изпокривени. Гледката беше ужасяваща :padlock:
Отговори

m.i.r.o. снимка m.i.r.o. 22 август 2006 - 13:13

Да ви кажа честно малко ме вкарахте в размисъл с тия проблеми на климата :19a: Не съм усещал никаква разлика, или поне силно осезаема при включен климатик- само лек спад в ускорението при по- високи обороти и ако съм на свободна- вдига малко оборотите. т.е. нищо необичайно. Това с включването на климата по време на движение- никакво прекъсване или придърпване.. :61:
И аз да си задам въпросчето сега- на колко км трябва да се провери климатика за осово-то и въобще чарковете му. И за кои клапани говорите :61: нали не на двигателя :padlock:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg