Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Смяна масло на скоростна кутия Астра H

Серго снимка Серго 02 януари 2012 - 10:28

Честита Нова Година,колеги!Някой сменял ли е маслото на скоростната кутия на бензинова астра Н?Моята(Z18XER 2008г.) наближава 50к и се чудя дали не е време?
Отговори

Гостtuzaria1977_* 02 януари 2012 - 14:36

 Серго, на 02 януари 2012 - 10:28, каза:

Честита Нова Година,колеги!Някой сменял ли е маслото на скоростната кутия на бензинова астра Н?Моята(Z18XER 2008г.) наближава 50к и се чудя дали не е време?

И аз исках да си го сменям,ама един маистор ми каза че не се сменяло! :Topic-is-closed-bg:
Отговори

stei снимка stei 02 януари 2012 - 17:36

И на мене така ми казаха. Става въпрос за ръчна скоростна кутия, ама дали е така не знам. Ако сменяш маслото със сигурност се отваря картера на скоростите защото няма пробка за източване и ще трябва да си купиш гарнитура ако го сменяш ти.
Отговори

oci снимка oci 02 януари 2012 - 17:57

 stei, на 02 януари 2012 - 17:36, каза:

Става въпрос за ръчна скоростна кутия,
няма пробка за източване


Тоест другаря Ханс е преценил, че маслото в кутията не се сменя и ти препоръчвам да му се довериш. При автоматик е по-различно положението.
Отговори

Серго снимка Серго 02 януари 2012 - 18:10

Мерси,колеги.Да,ръчна е кутията.Може и да не го сменям,тая схема с гарнитурата не ме привлича особено.
Отговори

Никсън снимка Никсън 02 януари 2012 - 18:56

Здравейте колеги, 1во. - Ч.Н.Г. Моята Астра е същата , маслото се сменя на 30 000 км. или 1.година . Норма - 1.6 л. Купи си гарнитурка за малкото капаче отдолу , сваляш го , изцежда се , измиване , обезмасляване и монтаж . Новото масло налях през/1.6л./ датчика за задната , като следиш и нивомерната пробка , която е около изхода на лявата полуоска, когато се покаже маслото затваряш /сменя се на студени мотор и скорости /. Поздрави и Успех.
Отговори

stei снимка stei 02 януари 2012 - 20:25

И аз мисля, че трябва да се сменя (няма нищо вечно) дори и да се води Long life както е маслото за скорости интересно е че всички казват че не се сменя. И в оторизираните сервизи отговора е същия.
Отговори

Серго снимка Серго 03 януари 2012 - 10:08

Мерси.Ще си поръчам гарнитурка,масло и отивам.
Отговори

Никсън снимка Никсън 03 януари 2012 - 12:11

Колеги .... Германеца казва - 30 000 км. или 1год , защо ? .... Защото пробег от 30 000 км. /при смесени условия / или 1 год. при различните температурни амплитуди добавят в маслото и конденз /вода/ , което естествено нарушава неговите качества . При идеални / теоретично / условия , може би това масло да покрие и 80-100 000 км. пробег и 5 год. срок ..... но в природата това не съществува . Затова нека всички колеги се замислят малко и да не се взима всичко на прима-виста , дори и от официалните сервизи , които .... не ми се говори . Поздрави и Успех.
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 03 януари 2012 - 18:59

Истината е мекъде по средата -за мене 60-70 000 км се пак маслото е пълна синтетика лонг-лайф.Задължително е обаче да се смени при кола нов внос на незнайни километри -аз на мойта си спестих тоя разход и после ем смених масло,ем и скоросгната кутия щото вече беше късно.То ако се плашите от една тъпа гарнитура и неколко болтчета 11-ка като гарнитурата може и да не се слага,а да се обезмасли и да се намаже с хубав сив силикон нема ли повече да се плашите от цената на цяла скоростна кутия и в повечето случаи и труда излиза над 10 смени на масло,че и повече при по-новите -да не говорим за рисковете при кутия втора ръка и т.н. Секи си решава сам.
Отговори

Никсън снимка Никсън 03 януари 2012 - 21:11

 borochvoro, на 03 януари 2012 - 18:59, каза:

Истината е мекъде по средата -за мене 60-70 000 км се пак маслото е пълна синтетика лонг-лайф.Задължително е обаче да се смени при кола нов внос на незнайни километри -аз на мойта си спестих тоя разход и после ем смених масло,ем и скоросгната кутия щото вече беше късно.То ако се плашите от една тъпа гарнитура и неколко болтчета 11-ка като гарнитурата може и да не се слага,а да се обезмасли и да се намаже с хубав сив силикон нема ли повече да се плашите от цената на цяла скоростна кутия и в повечето случаи и труда излиза над 10 смени на масло,че и повече при по-новите -да не говорим за рисковете при кутия втора ръка и т.н. Секи си решава сам.

Здравей колега , това което написах аз /по-горе/ е самата истина .... а това кой-как ще я приеме за себе си - е личен избор . Да не подценяваме германците ,моля . Поздрави и Успех.
Отговори

stei снимка stei 03 януари 2012 - 22:46

Колега можеш ли да кажеш това за Германците къде го прочете че ми е интересно. Предполагам че има и други неща които не знаем кога и как се правят.
Отговори

Серго снимка Серго 04 януари 2012 - 17:08

Здравейте,гарнитурата се продава от всички официални дилъри за 12,46лв.Утре или в петък отивам да си купя.Ще Ви спестя всички "ама защо" и "няма смисъл" които чух.
Отговори

McCoy снимка McCoy 04 януари 2012 - 18:15

Мисля, че ако питаш десет човека и десетте ще дадат десет мнения. Нищо не се губи ако се направи една такава смяна, даже напротив. Едно шишенце оригинално(препоръчително) масло по спомени е около 18 лева. Смятам, че за около 50 лева + гарнитурата и един час работа няма да изгубите кой знае колко. Успех със смяната :)
Отговори

Никсън снимка Никсън 04 януари 2012 - 18:49

 stei, на 03 януари 2012 - 22:46, каза:

Колега можеш ли да кажеш това за Германците къде го прочете че ми е интересно. Предполагам че има и други неща които не знаем кога и как се правят.

Здравей колега, по сервизния бюлетин на Mobil,които са производител на маслата за GM. и др. CASTROL..... и т.н. Колкото до познанието ..... аз лично имам още много какво да уча . Поздрави и Успех .
Отговори

ШУМЕН снимка ШУМЕН 04 януари 2012 - 18:53

Тук във форума го бях чел, и сега немога да го намеря, /ако някой го намери да пише/
пишеше в сайт на Опел, че маслото на ръчните кутии, никога не се сменя.
Допуска се доливане със оригинално.
В един сервиз споделиха, че по рано сменяли, но още първата година кутиите се скапвали,
и вече не сменят.
Отговори

McCoy снимка McCoy 04 януари 2012 - 18:58

Няма нищо вечно, маслото с течение на годините и пробега си губи свойствата.Това, че скоростните кутии се чупели след смяна просто няма логика. Аз два пъти съм го сменял и нямам никакви проблеми. Може при другите да е било съвпадение.
Отговори

Никсън снимка Никсън 04 януари 2012 - 19:14

Здравейте колеги , за мен правилната поддръжка на един автомобил трябва да бъде компетентна и интелигентна , на който не му е работа - да не се занимава ..... защото се чупят кутийте /например/ . На всички мои автомобили /различни/ съм си сменял маслата / филтри-при автоматиците/ и никога не съм имал проблеми със скоростите . Поздрави и Успех.
Отговори

ШУМЕН снимка ШУМЕН 04 януари 2012 - 19:25

 Никсън, на 04 януари 2012 - 19:14, каза:

Здравейте колеги , за мен правилната поддръжка на един автомобил трябва да бъде компетентна и интелигентна , на който не му е работа - да не се занимава ..... защото се чупят кутийте /например/ . На всички мои автомобили /различни/ съм си сменял маслата / филтри-при автоматиците/ и никога не съм имал проблеми със скоростите . Поздрави и Успех.


Колега, напиши ако имаш информация, какво масло трябва да се ползва, и за кои кутии става. От къде се купува.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg