Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Проблем с 2.0 DTH на Vectra B

jonty снимка jonty 04 юли 2013 - 10:59

Здравейте Колеги,
Отскоро съм собственик на Опел Вектра В комби 2.0 ДТН 101 к.с,имам проблем,за който незнам голям ли е или малък.На таблото ми святка чек лампата с оранджевата помпа,това се случва когато вкарам колата в по-високите обороти,много често се случва при изпреварване,веднага след святкането на лампата пада мощността на автомобила,много трудно може да достигне дори 2500 оборота.За момента оправям нещата като спра автомобила,загася го и отново запаля,лампата ми е загаснала и така до следващия път.
Моля,дайте съвет как да се справя с проблема!
Отговори

pitbula74 снимка pitbula74 04 юли 2013 - 11:07

Най-напред направи диагностика,напиши кодовете с грешките тук и след това ще помагаме със съвети и идеи :good:
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 04 юли 2013 - 14:04

Поредната тема ,която се пуска ,а просто трябва да се пусне търсачката.Колега,колата ти влиза в авариен режим и записва грешка в компютъра каде е проблема.Просто отиваш при един диагностик ,закача я на компютър за диагностика и ти казва къде е проблема,това е. А можеше просто да се поровиш из форума 10 мин щяха да са ти достатъчни ,за да научиш това ,което току що ти написах.Не се заяждам.
Мнението беше редактирано от mistarmi: 04 юли 2013 - 14:05
Отговори

esil2 снимка esil2 04 юли 2013 - 16:43

Колегата е нов и е нормално да не знае така че който има предположения нека подскаже. Моята също го прави този номер но понеже го прави 3-4 пъти в годината не и обръщам внимание и не съм и правил диагностика. По интуиция обаче си мисля че може да е дебитомер, егр или от тези соленоиди дето управляват турбото.
Отговори

jonty снимка jonty 05 юли 2013 - 12:17

 esil2, на 04 юли 2013 - 16:43, каза:

Колегата е нов и е нормално да не знае така че който има предположения нека подскаже. Моята също го прави този номер но понеже го прави 3-4 пъти в годината не и обръщам внимание и не съм и правил диагностика. По интуиция обаче си мисля че може да е дебитомер, егр или от тези соленоиди дето управляват турбото.




С риск някой да ми се скара пак пиша!http://www.opelclub.bg/public/style_extra/post_icons/icon4.gif Току що ходих на диагностика,закачи я човека излезнаха 2 грешки: Р1125-(3) и Р1100-(С).Изчисти ми грешките и ако светне пак лампата отивам при него да търси по обстойно откъде идва проблема.Пък с времето се надявам да се науча кое къде е във форума!Все пак това ми е първия автомобил с марката и засега съм доста доволен!
Отговори

Dimas снимка Dimas 06 юли 2013 - 09:46

 jonty, на 05 юли 2013 - 12:17, каза:

С риск някой да ми се скара пак пиша!http://www.opelclub.bg/public/style_extra/post_icons/icon4.gif Току що ходих на диагностика,закачи я човека излезнаха 2 грешки: Р1125-(3) и Р1100-(С).Изчисти ми грешките и ако светне пак лампата отивам при него да търси по обстойно откъде идва проблема.Пък с времето се надявам да се науча кое къде е във форума!Все пак това ми е първия автомобил с марката и засега съм доста доволен!


Аз за Р1100 не намерих нищо конкретно, с другата се боря и аз, но не мога да разбера откъде точно идва проблем. Трябва да е нещо свързано с налягането на въздуха, който вlиза в всмукателя.
Мнението беше редактирано от Dimas: 06 юли 2013 - 16:25
Отговори

pitbula74 снимка pitbula74 06 юли 2013 - 10:19

За 1125 може да почетете ТУК
Отговори

Dimas снимка Dimas 06 юли 2013 - 16:27

 pitbula74, на 06 юли 2013 - 10:19, каза:

За 1125 може да почетете ТУК


100 пъти проверих пустите маркучи, смених соленоидите, с шунтиран ЕГР съм и пак нещо не е, както трябва. Излизат Р0400 (3) и Р1125 (3).
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 07 юли 2013 - 09:50

Двете грешки са свързани .Р1100 е чист дебитомер ,като знаем че надува в милибарове толкова колкото възддух в единици влиза.Тоест на 3500 об имаме постъпил поток 600 единици условно се приема 1600 милибара надув.Като махнем 980 милибара атмосферно ..........
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg