Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Астра Г 1.7 DTI Исузу Y17DT пали по-трудно-ОПРАВЕНА Е ВЕЧЕ

пешо-жоро снимка пешо-жоро 03 октомври 2012 - 19:51

Здравейте колеги,
В това все още топло време колата ми - Астра 1,7 , Y17DT , започна да пали малко по-трудно.Акумулаторът е току-що купен и зареждането е проверено при заверката на гаранцията.Забелязвам, че при старт, който преди ставаше с едно чукване на ключа, сега се налага да върти около 2-3 сек при топла , и около 5-6 сек при студена кола.Може би е малко субективно , но ми се струва , че стартерът върти някак си лениво и не успява да се създаде веднага компресия...Проблемът го имаше и при старият акумулатор.Четох из форума , че причина можело да бъде също така и засмукване на въздух от някъде или спукано маркуче за обратна нафта и т.н.Гледах под капака и нищо съмнително не видях , а тия маркучета за вакуум и за обратна нафта кои са идея си нямам.Има ли начин да се разбере дали причината е в стартера без да се сваля или работата отива на ремонт стартер със съмнителен ефект и множко пари. Помагайте как да изляза от това положение , че зима иде и нещата ще загрубеят. Във вървежа разлика няма , чека не е светвал и разходът и звукът не са се променили. Изобщо проблемът е само в паленето. Предварително благодаря на отзовалите се колеги.
P.S Някой знае ли читав сервиз в София за дизел диагностика?
Мнението беше редактирано от пешо-жоро: 05 октомври 2012 - 14:38
Отговори

asensio снимка asensio 03 октомври 2012 - 20:36

Моята е с друг мотор, но от както я имам, винаги пали с 2-3 превъртания, никога от раз. Това са вече 3,5 години. Не мисля че ще имаш проблем зимата ако подгрева ти е ОК. Карай си машинката ако се развали, тогава го мисли. Моето мнение е че проблем нямаш.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 03 октомври 2012 - 21:27

Не бъркай човека, исузото пали много по-добре студено. Проблем сигурно има почни от свещите, след това стартер, за друго не мога да се сетя при тези признаци. Студено трябва да пали на второ превъртане най-късно, а когато е напълно загряло може да върти но не повече от 2-3 секунди.Поздрави.
Отговори

vdwind снимка vdwind 04 октомври 2012 - 06:22

Колега, колата ми е същата но 2001 година, мисля че нещата са еднакви обаче. Тоя филм съм го гледал вече и ще ти разкажа сега. При мен като я взех колата си палеше с 1 чукване (акумулатора беше на 2 години тогава почти излизаше от гаранция). Карах така около 1 година, зимата при -14С палеше на 1 завъртане на стартера, мина обаче време към 1 година още и колата взе постепенно да пали с повече от 1 завъртане на стартера - с 2 или 3 завъртания, като с течение на времето се увеличаваха до към 5 - но без значение дали е топла или студена. В 1 прекрасен ден отивам аз да си върша работата, паля си нормално, спирам колата си беше достигнала температура, после след 10 мин се качвам пак, въртя ключа и няма никой. Ама абсолютно никой няма, стартера не гъква даже - все 1 съм свалил акумулатора, лампите светват, но дотам. Наложи се да платя 50 лева на пътна помощ за да ме закара до сервиз. Другия начин да запалиш е с дърпане, но тогава рискуваш повреда на двигател и вкарване в още по-интересен филм. Свалиха ми стартера и колектора направо беше разяден с огромни язви - поръчаха ми нов ротор и нови четки - турски но пък не са скъпи и вършат перфектно работа. Целия ремонт ми излезе около 60 лева, така че за да си спестиш пътната помощ, те съветвам да си оправиш стартера. След ремонта на стартера, колата пак си пали от половин до едно завъртане на стартера. Сега наскоро пак при студено време започна да пали трудно, но акумулатора е същия и вече ще мине 5 години, така че е от него.
Свалянето на стартера отнема известно време понеже е на много ляво място и трябва да се свалят някои работи за да се достигне, иди в някой сервиз дето имат известен опит с колите, разбира се има вероятност да ти смуче и въздух от някъде, но да ти кажа стартера дава дефект на около 10 години или около 135 000 км.
Надявам се да съм бил полезен, не ми се мисли ако колата ти не иска да запали докато си извън града още повече пък през зимата.
Мнението беше редактирано от vdwind: 04 октомври 2012 - 06:23
Отговори

niki82 снимка niki82 04 октомври 2012 - 15:32

+1 за стартер или свещи от опит със старата ми кола.
Отговори

пешо-жоро снимка пешо-жоро 05 октомври 2012 - 14:29

 vdwind, на 04 октомври 2012 - 06:22, каза:

Колега, колата ми е същата но 2001 година, мисля че нещата са еднакви обаче. Тоя филм съм го гледал вече и ще ти разкажа сега. При мен като я взех колата си палеше с 1 чукване (акумулатора беше на 2 години тогава почти излизаше от гаранция). Карах така около 1 година, зимата при -14С палеше на 1 завъртане на стартера, мина обаче време към 1 година още и колата взе постепенно да пали с повече от 1 завъртане на стартера - с 2 или 3 завъртания, като с течение на времето се увеличаваха до към 5 - но без значение дали е топла или студена. В 1 прекрасен ден отивам аз да си върша работата, паля си нормално, спирам колата си беше достигнала температура, после след 10 мин се качвам пак, въртя ключа и няма никой. Ама абсолютно никой няма, стартера не гъква даже - все 1 съм свалил акумулатора, лампите светват, но дотам. Наложи се да платя 50 лева на пътна помощ за да ме закара до сервиз. Другия начин да запалиш е с дърпане, но тогава рискуваш повреда на двигател и вкарване в още по-интересен филм. Свалиха ми стартера и колектора направо беше разяден с огромни язви - поръчаха ми нов ротор и нови четки - турски но пък не са скъпи и вършат перфектно работа. Целия ремонт ми излезе около 60 лева, така че за да си спестиш пътната помощ, те съветвам да си оправиш стартера. След ремонта на стартера, колата пак си пали от половин до едно завъртане на стартера. Сега наскоро пак при студено време започна да пали трудно, но акумулатора е същия и вече ще мине 5 години, така че е от него.
Свалянето на стартера отнема известно време понеже е на много ляво място и трябва да се свалят някои работи за да се достигне, иди в някой сервиз дето имат известен опит с колите, разбира се има вероятност да ти смуче и въздух от някъде, но да ти кажа стартера дава дефект на около 10 години или около 135 000 км.
Надявам се да съм бил полезен, не ми се мисли ако колата ти не иска да запали докато си извън града още повече пък през зимата.

Здравей, колега, оказа се абсолютно прав! Ремонтираха ми стартера и се оказа същата история с ерозиралият колектор и износените четки.Сега върти като бесен и не се замисля . И колата си пали веднага. Благодаря за насоките и безаварийна!!!
Отговори

илчо снимка илчо 05 октомври 2012 - 16:30

Евалла Колега, че намери време да кажеш от какво е бил проблема и как си го оправил!!!

Защото има доста нелоялни колеги, които плачат като вдовици докато някой им обърне внимание и сподели опит, а после нямат време да кажат от какво и как се е оправило,а иначе търсим из форума кой как си е решил проблема...
Отговори

fungus снимка fungus 29 ноември 2013 - 00:50

Здравейте! Пиша коментара с едно наум, защото не знам дали проблемът се е оправил, а много ме изтормози и още не мога да си отдъхна - ужасно е да знаеш,че може да не запалиш някъде извън града зимата...

След 2-3 ремонта на генератор - диодни плочи бла бла- реших да отида (след като колата умря на около 13-14 градуса сутрешна температура) при един препоръчан гараж/сервиз където циганчето там супер компетентно каза,че проблем на Астрите като моята е голямата загуба на енергия при паленето във клемите на кабелите, закачащи се на акумулатора. Смени ми ги за 10лв, а преди това съм дал сигурно 200 за еднакви ремонти без резултат - падне ли температурата - колата на 4тата-5тата сутрин издъхва и зареждам батерията пак. Да чукна на дърво (дано не урочасам цялата работа)- сега с българските клеми за 10лв колата ми пали на 3градуса от 2ро въртене и няма проблеми. Понякога гениалните решения са прости! Да е живо и здраво това момче- цигане :D
Мнението беше редактирано от fungus: 29 ноември 2013 - 00:53
Отговори

Marko_spiro снимка Marko_spiro 29 ноември 2013 - 07:00

Да право е цигането,аз отдавна съм ги сменил с оловни Български и то първо на Мерцедеса който е дизел и акумулатора е под задната седалка и правеше ебати и окисите и то със сух акумолатор но след смяната нямам грижи.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg