Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Централно заключване

embata снимка embata 20 ноември 2009 - 20:27

Здравейте.Значи имам Калибра с централно което не работи.Когато натисна дистанционното се заключи,но веднага се и отключи.А шофъорската врата пък я няма никаква.Какъв може да е проблема,колко струва едно централно,и как да си го сменя сам.Благодаря много...
Отговори

aleksandar снимка aleksandar 20 ноември 2009 - 20:58

виж първо да не би да имаш някъде отворен контакт на бутоните по вратите.
Отговори

embata снимка embata 20 ноември 2009 - 21:21

Как и къде да ги проверя.....
Отговори

mlad76 снимка mlad76 21 ноември 2009 - 00:11

Проблемът ти е в шофиорската врата ,всички останали врати се командват от нея.
Отговори

PVCecoTuning снимка PVCecoTuning 21 ноември 2009 - 00:18

А откога неработи? Питам ,защото точно така прави ЦЗ ,когато ти пада напрежението в акумулатора.
Отговори

Izparitel снимка Izparitel 21 ноември 2009 - 18:46

Ако имаш отворен контакт би трябвало да свети лампата в купето.
Как? - по принцип се подменят машинките на централното. Моите ги взех от Илиенци, 4-те за 15-16 лева - сложил съм схемата която идва приложена към тях по-долу. Очаквам да изкарат няколко години. Има и по-скъпи, но не знам колко ще са по-читави. С две думи машинките са си консуматив. На шофьорската врата е с повече проводници.
Предполагам, че за смяната майстор ще ти вземе 20-тина лева, а машинките ще ти продаде доста по-скъпо. :naughtynono:

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Отговори

floyd снимка floyd 24 ноември 2009 - 09:03

А с ключа или вътре от палеца като заключиш шофьорската другата заключва ли се? Махни кората и виж какво е положението - може да е само механичен проблема. На мен ми правеше така пасажерската, но след раздвижване на палеца явно се понамести нещо вътре и се оправи. Проблемът се появи след сработване на централното при отворена врата.
Отговори

Georgi - Plovdiv снимка Georgi - Plovdiv 24 ноември 2009 - 10:07

ако са прекъснати кабелчетата на мотора който подвдига и сваля лоста точно така ще се държи, но така се случва и ако има някакви затруднения по придвижването му. Страндартна ЦЗ за Опел ли е или е слагана допълнително ?
Отговори

embata снимка embata 26 ноември 2009 - 17:51

Проблемът решен.Купих и сложих нова машинка и всичко сега е ок. :mhihi:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg