Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Kadett E

Kadett E - Врати и ключалки

bdimitrov снимка bdimitrov 09 януари 2006 - 15:40

Здравейте колеги, нов собственик на Опел Кадет съм (опела е бая стар - производство '85 година). Имам следния проблем: при ниски температури (около нулата) вратите не се отключват. Самите ключлки се завъртат по малко ама дотам. Пръскам ги с някакви противо обледенителни течности, но проблема май е в механизма за заключване. На багажника нямам такъв проблем. При задните врати също нямам проблем. Дайте някакъв акъл.
Благодаря.
Отговори

ГостPMG_* 09 януари 2006 - 16:11

Еми напръскай хубаво и в ключалката и на заключващия механизъм с някакво масло или нещо от сорта което не замръзва
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 09 януари 2006 - 16:17

Спирачна течност...works great!
Отговори

Jony снимка Jony 09 януари 2006 - 16:24

DJ IMC, на Jan 9 2006, 04:17 PM, каза:

Спирачна течност...works great!
<{POST_SNAPBACK}>




100% ако не си прибираш след това ключето в джоба. Аз ползвам ВД-40 и съм доволен.


:huhsign:
Отговори

Гостe18nv_* 09 януари 2006 - 16:26

Ако пръскаш в самата ключалка няма да стане :huhsign: Проблема ти е в лостовата система и за да я смажеш ще трябва да махнеш кората на вратата и да напръскаш здраво с ВД40 или нещо подобно.Самата кора се маха лесно: развърташ лостчето за отключване от вътре,развиваш дръжката на вратата - има 3 винтчета(двата се виждат,но третия е захлюпен с едно капаче,което се маха с отвертка или нещо подобно),с отвертка се маха и пластмасата около лоста за оваряне и накрая махаш врътката за прозореца(тя е на шлици и трябва да се махне една зегерка която е под пласмасовата шайба-между кората и самата врътка).Като направиш това леко пак с отвертката отделяш кората от вратата като внимаваш да не счупиш някоя щипка. :fire: Ами това е - успех :mhihi:
Отговори

_-^Pampi^-_ снимка _-^Pampi^-_ 09 януари 2006 - 17:38

А ако си на зор и няма как да си влезиш в колата, изкарай ключа от ключалката и духаи с уста :huhsign:
Номера действа ако ти замръзни ключалката
Отговори

Sherman снимка Sherman 09 януари 2006 - 17:46

DJ IMC, на Jan 9 2006, 04:17 PM, каза:

Спирачна течност...works great!
<{POST_SNAPBACK}>


нали се сещаш какво ще стане ако се стече спирачна течност от ключалката?!?!
Що за акъл :huhsign:
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 09 януари 2006 - 17:51

Sherman, на Jan 9 2006, 05:46 PM, каза:

нали се сещаш какво ще стане ако се стече спирачна течност от ключалката?!?!
Що за акъл :huhsign:
<{POST_SNAPBACK}>

Е ти няма да я пръскаш на пароструйка :-) Вкарва се внимателно със спринцовка съвсем малко :-)
Отговори

Sherman снимка Sherman 09 януари 2006 - 17:57

DJ IMC, на Jan 9 2006, 05:51 PM, каза:

Е ти няма да я пръскаш на пароструйка :-) Вкарва се внимателно със спринцовка съвсем малко :-)


аз така съм вкарвал масло в ключалките на пасат и ми се е стичало...
също така съм разливал и DOT по погрешка и не го бях забелязал...после боята просто замина на тоя участък...остана по алуминий :huhsign:
Отговори

ГостPMG_* 09 януари 2006 - 19:07

Ако се стече спирачна течност, веднага се сипва вода отгоре и всичко е на 6 :huhsign:
Отговори

bdimitrov снимка bdimitrov 10 януари 2006 - 09:32

Благодаря, мисля да пробвам метода на e18vn през уикенда. След това ще чакам голям студ да видя дали действа.
Отговори

dionisi снимка dionisi 10 януари 2006 - 19:36

Миналата година си купих някакъв спрей за размразяване на ключалки, стъкла и др обледенени части. Върши супер работа. Също така ако колата ти е спала през ноща на открито и на сутринта цялото предно стъкло е в лед като го напръскам до 1мин леда се стопява.
От няколко дни обаче това препаратче свърши и... познайте :-) дори в гаража ми замръзва ключалката на шофьорската врата. Та значи какво правя аз: Хващам една запалка и нагряван ключа доста след това го пъхам в ключалката и така 1-2 пъти и накрая вратат се отключва. Незнам дали е правилно и добре но при мен действа :-)
Отговори

dakatack снимка dakatack 10 януари 2006 - 23:50

Е аз пък от както си разкарах ключалките нямам такива проблеми.Имам един авариен механизъм на ба :bandito: гажника ако ми падне акумулатора и толкоз. :bandito:
Отговори

Speedball снимка Speedball 12 януари 2006 - 12:21

e18nv, на Jan 9 2006, 04:26 PM, каза:

Ако пръскаш в самата ключалка няма да стане :huhsign: Проблема ти е в лостовата система и за да я смажеш ще трябва да махнеш кората на вратата и да напръскаш здраво с ВД40 или нещо подобно.Самата кора се маха лесно: развърташ лостчето за отключване от вътре,развиваш дръжката на вратата - има 3 винтчета(двата се виждат,но третия е захлюпен с едно капаче,което се маха с отвертка или нещо подобно),с отвертка се маха и пластмасата около лоста за оваряне и накрая махаш врътката за прозореца(тя е на шлици и трябва да се махне една зегерка която е под пласмасовата шайба-между кората и самата врътка).Като направиш това леко пак с отвертката отделяш кората от вратата като внимаваш да не счупиш някоя щипка. :fire: Ами това е - успех :mhihi:
<{POST_SNAPBACK}>

Лостовият механизъм се смазва с грес. ВД40 е само на момента ако трябва да развинтиш някой болт. Греста издържа много по дълго време , маслото се спича.
Отговори

bdimitrov снимка bdimitrov 16 януари 2006 - 12:10

през уикенда пробвах с някаква тефлонова смазка (спрей, има го в Бриколаж) и сега работят перфектно!!!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg