Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Примигва лампата на акумулатора

TheBalls снимка TheBalls 20 януари 2019 - 15:08

Колата е Astra G 1.7DTI. Нямаше да пускам тема, ако не беше странен проблемът. Преди няколко дена на отиване към работа започна да ми примигва лампата на акумулатора. След това 2 дена нямаше проблем. Днес ходих до един магазин и на отиване пак мигаше. На връщане нищо. Колата си върви. Не съм отишъл на майстор, защото се опасявам, че при него няма да го направи проблемът. Засега мисля да карам, докато се задълбочи проблемът. Какви са вашите съвети?
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 20 януари 2019 - 15:13

Ами на първо място да си видиш зареждането на алтернатор.Ако там всичко е наред ,си провери акумулатора дали не сдава багажа. Кофти е да останеш на пътя някъде , а да си имал възможност превантивно да си решиш проблема.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 20 януари 2019 - 15:17

Уцелил си разделът! Съветите са ми:

- Премери зареждането на клемите на АКУ
- Премери зареждането на клемите на алтернатора
- Ако материята не ти е ясна отиди на сервиз
- В бъдеще използвай търсачката на този Форум, ще откриеш информация
Ето инфо от Гугъл https://www.google.c...iw=1366&bih=657

п.п. Предполагам си за ревизия на алтернатор. Съветът ми е да не чакаш, а да посетиш сервиз, защото ще скапеш АКУ-то в момента, когато светне силно лампата и не си близо до Вас.
За да спестя въпросите къде да отида, аз ще те насоча - потърси или Бижо Бижев (има обява в платени), Франсизкуп (наскоро мой приятел ползва сервиза им на бул Сливница 138) https://www.google.c...06!2d23.2467799
Мнението беше редактирано от IvailoM: 20 януари 2019 - 15:37
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 23 януари 2019 - 09:48

Нещо развитие по темата има ли колега? Хайде сподели какво е станало, за да бъдеш полезен и на други!
Отговори

TheBalls снимка TheBalls 23 януари 2019 - 11:30

Първо благодаря ти за съветите, както и на другия колега. Колата беше в Студио Х, но не се е проявил проблемът при тях и си я взех. Мерих с мултицета на акумулатора, дава си 14.2 V на празен ход, с включени всички консуматори не пада под 14 V. Ще покарам още и ако пак мига, ще отида някъде да отворят алтернатора. Доколкото успявам да открия, този проблем може да е от износени пръстени на ротора.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg