Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

високи обороти на празен ход

Valio91 снимка Valio91 03 април 2013 - 15:15

здравейте колеги. от известно време имам проблем с оборотите на празен ход. когато запаля колата и е студена държи 1500 оборота , но когато загрее се оправят . интересното е че като я карам 2-3 км. почват да се качват и падат постоянно , веднъж държи 2500 а в следващия момент е на 500. направо откачам.газовата е Marini всичко и е сменено а колата е вектра 1.6 и до ся имах един подобен проблем само че оборотите се вдигаха като пусках парното , но се оправи.
Отговори

yyotov снимка yyotov 03 април 2013 - 16:48

 Valio91, на 03 април 2013 - 15:15, каза:

здравейте колеги. от известно време имам проблем с оборотите на празен ход. когато запаля колата и е студена държи 1500 оборота , но когато загрее се оправят . интересното е че като я карам 2-3 км. почват да се качват и падат постоянно , веднъж държи 2500 а в следващия момент е на 500. направо откачам.газовата е Marini всичко и е сменено а колата е вектра 1.6 и до ся имах един подобен проблем само че оборотите се вдигаха като пусках парното , но се оправи.


Колега, аз имах проблеми с оборотите оказа се стъпково моторче, предполагам и при теб е същтото нещо
Отговори

tihomir_rs снимка tihomir_rs 03 април 2013 - 17:23

Виж си всички маркучи и вакуми по газовата-не винаги проблема е в стъпковото моторче.
Не е лово и него да почистиш все пак.
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 03 април 2013 - 17:41

+1
Отговори

desert_fox снимка desert_fox 03 април 2013 - 17:46

Подкрепям tihomir_rs, смуче въздух отнякъде(най-вероятно под дорсела) или проблем по веригата датчици/ТПС,ДПКВ,Температурен/-ЕКУ- стъпков мотор. Подобни аномалии съм имал и пиразкачена букса на ТПС(забравих да я върна). Диагностиката с кламера би те насочила.
Мнението беше редактирано от desert_fox: 03 април 2013 - 17:47
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg